zimski set up....

zimski set up....

Član
nabacio sam nove felge 9x16 sve 4 da bi bolje letao tamo vamo po ledu, gume 215/40 toyo da je sto bolji stretch i propisno spustio auto.. to ce biti valjda OK ove zime :)
a sto se tice antifriza i tog svega to je odradjeno uredno kao i svake godine do sada nema zajebancije sa tim sitnicama stotinjak eura nekad zdravlje motora znaci :)
 
ja cu polit svoje auto rakiom tako da mu nista nemoze ni sol ni pijesak.....4nove pireli gume na 13 coli spremne na caketa .....
Antifriz -11 salit cu mu jos kad krene hehe
 
Član
Stavljene nove michelin alpin gume, antifriz ostaje isti g12, i to je to od setup-a:icon_biggrin:
 
Član
gume su dvije falken prave zimske 155 ice, a dvije m+s 145ice... da bolje ide po snijegu.. posto ce auto uskoro bit crven, ratkape ce bit bijele..:icon_smile:
a sto se tice visine auta...:icon_rolleyes: nema se para za standarne visoke opruge, pa ce ostat spusten..:icon_smile:
 
Član
stavljene 165-ice 14-ke fuldine m+s i to sada fino ide antifreze treba provjeriti mada je bio -20.nanovo zastita nanesena tak da nemam problema sa soli.patosnice idu gumene kad snjeg padne.a tekucine ima za brisace nespricam puno.vise manje sam spreman;) antifreze na -36ocekujem hladnu zimu.
 
Početnik
stavio 2 nove goodyear ultra grip 7+

tekucinu nisam jos uzeo, cekam sljedecu heftu nebi li plata bila , pa uzet jos akumulator i tekucinu ..


servis radjen prije tacno 13 dana , ulje, nove pakne ,uzeo one sminkerske brisace :p :D


et toliko
 
Legend
ja sam uzeo 2 zimulje, ako me snijeg iznenadi namontirat cu ih samo naprijed, a drug dvije bi trebale doci ovih dana, tako da bit ce sve gotovo..
felge sam uzeo, ofarbao ih i pripremio, sto se tice rashladne tekucine, mjenjao sam je prije 20tak dana kad sam cistio bocu, tako da je i to spremno..
 
Član
ima 7 dana na autu su mi vec nove zimske gume na celicnim 14''+ original ratkape.
Permant je sad na -18 pa cu ga poslije jos malo pojacati.
gumeni duboki podmetaci su takođe u autu,grijanje je nesto zafrkavalo te sam i to sredio,sad grije kao ludo....
lanci su u gepeku (SAMO RADI POLICIJE,da se razumijemo :lol:)
tecnost za pranje sajbe je takođe zimska...
Spera sa 25% locka je takođe montirana :cool:
jos 10w40 ulje i novi filter i to je to.....zimo....cekam te ;)
 
Član
kod mene sve standard, zimske gume sa celicnim felgama samo cekaju prvi snijeg pa da ih montiram (zao mi skinut alu) :) i jos tecnost za brisace i to je to :)
 
Član
i ja drzim te lance samo radi drotova, mislim da su 13" neki, mogao bi ih do pola felge navuci :D :lol:
 
Član
ne zajebavajte se jer su temp ujutru vec ispod nule....u modrici -4 cak je bilo i -6 ja mislim.....
 

IGY

Član
-Suki- je napisao(la):
ne zajebavajte se jer su temp ujutru vec ispod nule....u modrici -4 cak je bilo i -6 ja mislim.....

ja jutros da krenem, kad slajdraju tockovi :)
kad sam se sinoc parkirao parkirao se u baru, (prali cestu) jutros mogu samo plakati hahaha
te malo po malo gurkaj da izadzem iz leda i uhvatim se suhog :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
IGY je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
ne zajebavajte se jer su temp ujutru vec ispod nule....u modrici -4 cak je bilo i -6 ja mislim.....

ja jutros da krenem, kad slajdraju tockovi :)
kad sam se sinoc parkirao parkirao se u baru, (prali cestu) jutros mogu samo plakati hahaha
te malo po malo gurkaj da izadzem iz leda i uhvatim se suhog :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:


Jesi se iznenadio kad si zašlajdro :lol: :lol::lol:
;)

PS kod mene vec odavno zimske gume, G12 stalno u hladnjaku, tecnost za brisace sipam nonstop jer fino mirise, a i lance ne vadim nikako iz kasete iz gepeka...
 
Top