ZEX - Pug 205

ZEX - Pug 205

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zex

Član
Ancien moteur a été sorti de la voiture
:D :D :D


Bem ti francuze,uz ovo danas cu propricati francuski,obisli citav grad ne mozemo jednu mandzetnu uzeti.Danas pokupovani svi potrebni delovi, zamenjen dihtung izduvne grane, ona sredjena, zamenjen dihtung ventil dekla, vodena pumpa, sve mandzetne, lezajevi na poluosovinama, krst volana (jer kad se motor stavi,bice mu nemoguce prici
anim_64.gif
), postavljene nove lafete od 205GTI-a, motor & menjac oprani by: Mikin & Copy/Paste :) THX . I uz to izvadjen stari motor (koliko muke oko njega,to je smesno,svaki saraf na motoru zapekao,sta ti je francuz,nema potrebe odvrtati dok ti motor ne postane preslab,jednostavno NE KVARI SE :p).
Veceras sam jedva stigao na posao pre zavrsetka radnog vremena da odstampam el sheme iz Haynes-a.
Frizura (elektricar) ce po njima veceras pospajati one glavne vodove kojima nece sutra moci lako prici (kada bude motor u autu,a to se ocekuje vec sutra).


20
heart.gif

A tada i prave slike.
 

Zex

Član
Evo i zvanicno,radi se o Mi16 motoru,iliti kao sto je neko napisao oznaku motora XU9J4 iliti d6c kako kome draze. Na motoru se radi puna dva dana,jer se hemija oko milion nekih cudesa i sastavlja iz delova 4 automobila (205 1.4 - 205 1.9 - 405 - 309),patnje je bilo jaaako puno,motor ipak nije mogao stati fizicki i malo je ipak radila fleksa (odsecen jedan "rezervni" nosac motora,a fasovao je malo i vezni lim),koliko to sve izgleda medju kosevima dovoljno je samo reci da cu akumulator morati prebaciti u gepek,a za masku cu se bas bas namuciti da je krojim i isecem da bar iole stane i popuni rupu na za njoj predvidjenom mestu (razlog neskracivanje usisne grane jer po nekim se tu stvaraju neki gubitci,a oni su nepotrebni naravno).



Ono sto mogu reci na prvu je da auto odrezuje fenomenalno (palili smo ga veceras bez izduvne grane :D ) ,ali ono sto me je najvise iznenadilo je to da se auto sada,kada smo ga spustili cak i digao (i to poprilicno),u odnosu na stari motor. Wtf,pa nije valjda Mi16 laksi od TU3S-a :icon_eek: ?!

http://www.youtube.com/watch?v=-fW_Rpb2gS8
 
Član
uh extra napredujesh nisam temu odavno pratio a ugodno se iznenadih s napretkom! Svaka cast na ubacenoj mashini da se nasteluje da valja i da napravish mnogo brzih kilometara!:cool::cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top