Zenica:nesreća broj 2

Zenica:nesreća broj 2

Član
http://zenicablog.com/index.php/crna-hronika/nesrece/2658-videoveeras-udes-na-m17

samo mogu reci zalosno prije par sati covjek bukvalno iskasapljen na raskrsnci a ove "junacine" par kilometara nize napravile jos jednu saobracajku.:icon_mad:
 
Član
nije nikakvo cudo kako se kod nas vozi....
gotovo svaki drugi put na putu zamolo me neko ne udari prilikom preticanja ...niko nista izgleda ne gleda a svi negdje zure...
 
Član
druze cudno mi je kad covjek ne misli na svoj zivot kako god okrene ako nekog udari nece bit dobro il ce sebe povredit il drugog il u najgorem slucaju smrt il invaliditet pa jbt valja sa tim zivjet,plus ako su neko od njih dvojice isao iz pravca grada morao je vidjet onu strahotu na raskrsnici:icon_sad:
 
Član
ma jbga mozes biti najnormalniji pa te neka budala ubije ni kriva ni duzna...kao kod prve nesrece...
 
Član
strasno bogami,evo krenulo je ponovo po M17,jedno vrijeme je bilo puno patrola i smanjio se broj nesreca na minimum,sad je ponovo pocelo. Stvarno ima divljaka na ovim dionicama posebno,svaki dan prolazim odavdje i svega ima, stvarno zalosno da te udari prilikom preticanja. Sto neko rece ne misli na tudji zivot,ajd to je ono,nije normalno al et,al kad ne misli ni na svoj onda to treba ubit odma:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
cesta iz zenice prema Lasvi,nekih 5-6 kilometara je nova...nije ni cudo sto ima udesa,jer tu svako przi mnogo vise od 100kmh,koliko je ogranicenje....nize prema zenici je i 80...mokra cesta,velika brzina i trenutak nepaznje...RIP...
 
Član
u zenici bio 3 put u ovoj godini i 1 put doso sa rodjakom lik sa zapuco iz sporedne ulice sa curom calibru vozi kao da mene i nema valjda mislijo ispred mene uletjeti a da ja kocim ja malo pogasu a onda je on dobro okocijo i kasnje nema ga u retrovizoru nigdje ja bas polako vozijo svakakvih ljudi:cool:
 
Član
ja davno odustao.. valjda se ko pojavi odlucan da desifruje i pomogne svim ostalim clanovima :D
 
Član
lik ga poceo preticati i mislio da ce on prikociti, medjutim on je malo nagaziJo i ovaj je morao prikocit sto je preticao i onda je poslije sporo voziJo i onda ga kasnije ni u retrovizoru nije bilo...

et nadam se da sam vam pomogao... :cool:

btw, sta je sa ovim zenicanima. citam na forumu neki udario biciklistu pa pobjegao, jutros citam na sarajevo-x neki preletio preko zelene povrsine udario u biciklistu, sletio u rijeku i poceo bjezat pjeske (nezz jel to isti taj, tamo nisu navodili ime, bilo je kao nepoznato, a ovdje je koliko se sjecam bilo ime u temi), sad ovaj... bogami, ovo da bog sacuva postalo, na svakom koraku udesi nekakvi... :icon_question:
 
Ima budala koji voze kao da su sami na cesti, i takvih se treba cuvati.

Ali ima i nesto drugo. Naime, za mnoge nesrece su "krivi" (obrati paznju na navodnike) i oni kenjatori koji voze 10 ispod ogranicenja. Ja ne ludujem po cesti, ali uvijek vozim 10ak iznad ogranicenja. I sad kad je ogranicenje 80, a neko vozi 65-70, i ides iza njega, popizdis nakon nekog vremena, i normalno da ga zelis sto prije preteci, i onda se cesto desi neki udes. Da svi idu po ogranicenju, ili malo iznad, mislim da bi bilo za 50% manje preticanja. Ja nikoga ko ide 90 na putu gdje je ogranicenje 80 ne bih pretekao, ali ako ide 70-75, bas ide na zivce, i jedva cekas da ga obidjes.
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
Ima budala koji voze kao da su sami na cesti, i takvih se treba cuvati.

Ali ima i nesto drugo. Naime, za mnoge nesrece su "krivi" (obrati paznju na navodnike) i oni kenjatori koji voze 10 ispod ogranicenja. Ja ne ludujem po cesti, ali uvijek vozim 10ak iznad ogranicenja. I sad kad je ogranicenje 80, a neko vozi 65-70, i ides iza njega, popizdis nakon nekog vremena, i normalno da ga zelis sto prije preteci, i onda se cesto desi neki udes. Da svi idu po ogranicenju, ili malo iznad, mislim da bi bilo za 50% manje preticanja. Ja nikoga ko ide 90 na putu gdje je ogranicenje 80 ne bih pretekao, ali ako ide 70-75, bas ide na zivce, i jedva cekas da ga obidjes.
Ma kriva je raja sto pretice gdje stigne,nagledo sam se svega i svacega od magistrale do seoskog puta,prosle godine me lik izgura u njivu da sam vozi 10 iznad ogranicenja pitanje sta bi bilo sa obojicom,prije par dana idem za TZ ispred mene lik sa kamionom pretice frezu sa desne strane po parkingu digla se prasina prst ne vidis pred okom da je bio biciklista il sta eto belaja,isto za tz kad sam isao stoji kolona lik sa 106 pretice u suprotnom pravuc naleti kamiona sreca pa je sporo vozio da je iso po ogranicenju eto ti belaja,ja za pojas i brzinu na magistrali do 20 nebi uopste kaznjavo samo upozorio al za preticanje i vecu brzinu 500 minimum,pojas ako ne vezes dovodis svoj zivot u pitanje a ti kad pretices dovodis u pitanje i sebe i druge,otkud ti znas dal odozgo moze ic motorista il sta.
 
Top