Zemljotres!

Zemljotres!

Član
Zao mi ljudi koji su poginuli, kuce se poprave.... ,mogu misliti kako je bilo, onaj prosli kad je bio u Sarajevu, presro sam se od straha...
Tako biva kad ne cuvamo planetu.Ne mozemo nista bolje ni ocekivati.
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Zao mi ljudi koji su poginuli, kuce se poprave.... ,mogu misliti kako je bilo, onaj prosli kad je bio u Sarajevu, presro sam se od straha...
Tako biva kad ne cuvamo planetu.Ne mozemo nista bolje ni ocekivati.

Pojasni malo kako mislis da ne cuvamo planetu?:icon_question:
 

DLS

Početnik
jaba78 je napisao(la):
djogi86 je napisao(la):
Zao mi ljudi koji su poginuli, kuce se poprave.... ,mogu misliti kako je bilo, onaj prosli kad je bio u Sarajevu, presro sam se od straha...
Tako biva kad ne cuvamo planetu.Ne mozemo nista bolje ni ocekivati.

Pojasni malo kako mislis da ne cuvamo planetu?:icon_question:

previse auta(ispuski plinovi) fabrika ,previse samo 5% fabrika u svijetu .pazi i prdrzava se norme o zastiti okolisa.. atomsta naoruzanja,razni otrovi koji zavrsavaju u rijekama ,morima ,eto malo,malo cujes iscurilo gorivo u okeanu negdje .. i puno toga jos

jedan covjek je rekao '' previse je ljudi na planetu ,i zemlja nemoze vise da trpi , tako da ce bit puno katastrofi dok se broj ljudi nesmanji sa 6 na 4-3 milijarde ..
 
Član
pa zato ameri najvise zagadjuju, :D njima je Yellowstone u dvoristu, a on ako pukne, bit ce svega...
 

DLS

Početnik
Limpi je napisao(la):
pa zato ameri najvise zagadjuju, :D njima je Yellowstone u dvoristu, a on ako pukne, bit ce svega...

uglavnom ,,niko nezna kad ce smak svijeta ..al vece katastrofe se ocekuju 2012-te
 

DLS

Početnik
Death_beat je napisao(la):
pjan sam bio, ionako sam se ljuljao cijelu noc :D

zemljotres nema veze sa ispusnim plinovima :D haha

znam da nema .. al covjek je pitao kako mi to necuvam planetu?? de malo citaj kruhati!;)
 
Član
Ne mislim da nas je previse ali definitivno se ne vodi racuna o planeti, globalno zagrijavanje...
Jaba sta ti vozis, koliko ti trosi, kakav je kvalitet ispusnih gasova, sta lozis kuci... mi kao pojedinci vec pravimo stetu a sta tek rade fabrike.
Pa pogledaj samo kako je jednostavno iscurilo ono blato u Dunav..... zamisli kakva je to prirodna katastrofa.
Zemljotres je nesto drugo ali zar ne mislis da nema veze sa gore navedenim ekoloskim katastrofama???
 

DLS

Početnik
ja idem cesto u ribu ..znaci ribar sam .. da vi imate pojma ..kaoko se u zadnjih 10 godina promjenila BIH?? nase rijeke su pune smeca,skoljki auta,sporeta , svega i svacega,,kad poslije jacih kisa pogledate nase rijeke..pa to je puno smeca kesa po onim granama to je uzas...ribe je sve manje i manje... vidjecete jednog dana kad nebudete imali pitke vode ..pa cete se kajat sto bacate smece u rijeke i zagadjujete okolinu kako god stignete ..
 
Član
Ima tu i do zagađenja, ali uglavnom su to prirodni procesi kojise dešavaju svako par hiljada godina, klimatske promjene i slično...Ok čovjek utiče na zagađenje vode zemljišta pa donekle i zraka ali to sve nema veze sa zemljotresima, klimatskim promjenama i slično...Nisu dionsaurusi zagađivali planetu pa šta ih zadesi...
R.I.P. nastardalim...bojim se da će ovoga biti sve više jer u zadnje vrijeme malo malo pa se negdje trese...
 
Član
DLS je napisao(la):
ja idem cesto u ribu ..znaci ribar sam .. da vi imate pojma ..kaoko se u zadnjih 10 godina promjenila BIH?? nase rijeke su pune smeca,skoljki auta,sporeta , svega i svacega,,kad poslije jacih kisa pogledate nase rijeke..pa to je puno smeca kesa po onim granama to je uzas...ribe je sve manje i manje... vidjecete jednog dana kad nebudete imali pitke vode ..pa cete se kajat sto bacate smece u rijeke i zagadjujete okolinu kako god stignete ..

Prvo za sve zemljotresi nisu uzrok zagadivanja planete nego je normalni ciklus kretanja tektonskih ploca. Znaci nema veze sa zrakom i slicnim. Jedino sto bi mogao covjek poremetit oko toga je sa podzemnim atomskim testovima.

Drugo i ja idem u ribu cesto i istina je da je ribe sve manje ali je ova godina bila dobra sto se tice ribolova za razliku od prosle. Da vidite sta se kod nas radi sa Bosne vadenjem slunka to je samo za sjest i plakat. Ja sam iz Odzaka mi smo zadnji grad pored kojeg rijeka Bosna tece prije nego se ulije u Savu i sav otrov koji se baca u Bosnu njenim tokom od vrela zavrsi kod nas. Ljetos sam se iznenadio kad sam ovo upecao na Bosni.

rak.jpg


Ovih rakova ima na Savi i oni mogu prezivit samo u cistim vodama i znak su za cistu vodu. Znaci ima jos nade da se rijeka Bosna spasi samo da ako niko barem mi ribari obratimo paznju da ostavljamo cista mjesta za sobom.

Sorry za offtopic :icon_exclaim:
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
Joj kad se sjetim kad je kod nas u maju bilo za jedno vece oko 8 zemljotresa :(

bio sam u tvom Gorazdu kad je bio jedan od manjih,ja doso kod prijatelja ko fol kraj drine cekat 1 Maj,reko majko draga sta bi ocul izginut :lol::lol:
 
DLS je napisao(la):
Death_beat je napisao(la):
pjan sam bio, ionako sam se ljuljao cijelu noc :D

zemljotres nema veze sa ispusnim plinovima :D haha

znam da nema .. al covjek je pitao kako mi to necuvam planetu?? de malo citaj kruhati!;)

ma procitao sam. ne cuvaju ljudi planetu, znam. ali kakve to veze ima sa zemljtresima, zemljotresi su sasvim prirodna pojava, ljudi ga ne mogu izazvati..
 
Član
globalno zagrijavanje i borba protiv toga ti je najlukaviji nacin uzimanja para od glupih ljudi.... :D
 
Top