Zaustavljanje na raskrsnici

Zaustavljanje na raskrsnici

Član
CaFa je napisao(la):
Sto se tice relacije jelah doboj i ovamo prema prnjavoru dosta su me puta zaustavili i sve je po PS-u,stvarno su fer i korektni nikako me nisu ono "je*avali i provocirali",uvjek cunjeve imaju,prsluke,bjele kape i rukave :)
Znaci stvarno svaka cast,

A ovamo kad predjes u RS pa ovi iz Teslica ili iz Stanara budu,o nedaj boze nikom... nista nemaju i izlijecu na sred puta ko zecevi,i samo gledaju kako da ti pare uzmu...
Jednom prilikom kad me zaustavio na benzinskoj u stanarima,ja otvaram prozor a on meni kaze "oces sad da ti samarcinu zalijepim ovjde pred svima" ja se pogubio ziv,,, i posvadjam se sa njima i odvedu me u stanicu i 40 km napisu kaznu zbog stvaranja buke sa pneumaticima... znaci zlo...

Uprato to druze doboj istok takodje sve po ps.al ovi od doboja pa dol stanari to je sacuvaj boze.
 
Član
Zema133 je napisao(la):
CaFa je napisao(la):
Sto se tice relacije jelah doboj i ovamo prema prnjavoru dosta su me puta zaustavili i sve je po PS-u,stvarno su fer i korektni nikako me nisu ono "je*avali i provocirali",uvjek cunjeve imaju,prsluke,bjele kape i rukave :)
Znaci stvarno svaka cast,

A ovamo kad predjes u RS pa ovi iz Teslica ili iz Stanara budu,o nedaj boze nikom... nista nemaju i izlijecu na sred puta ko zecevi,i samo gledaju kako da ti pare uzmu...
Jednom prilikom kad me zaustavio na benzinskoj u stanarima,ja otvaram prozor a on meni kaze "oces sad da ti samarcinu zalijepim ovjde pred svima" ja se pogubio ziv,,, i posvadjam se sa njima i odvedu me u stanicu i 40 km napisu kaznu zbog stvaranja buke sa pneumaticima... znaci zlo...

Uprato to druze doboj istok takodje sve po ps.al ovi od doboja pa dol stanari to je sacuvaj boze.

:lol::lol::lol: Ja sam iz Stanara, pa ih sve znam! Sad su dobili i alkotest, radar i GOLFA 4, vise ne znam da li je dobojska dosla ili se ovi nasi vozaju!:lol: Ali svaki dan dobijaju nalog od saobracajne policije iz Doboja da kontrolisu saobracaj na lokalitetu Stanara, tako da su ispravni sto se toga tice.:icon_smile:

A na sve ovo vam moram napisati jednu smijesnu stvar za stanarsku policiju!
Posle rata, kada su radari postali popularni, jedan policajac se prisjetio kako bi i on mogao kontrolisati brzinu... Naime, one je kupio lijevak za šurenje :D (vjerujem da znate o cemu pricam) i kad vidi da neko brze vozi, posebno gastarbajteri sa jacim autima, on ispruzi lijevak, nacilja, ''okine'', stavi ga pod misku i onda lizalom zaustavi...:lol: i naravno onda klasika:''gospodine, znate da ste prekoracili brzinu? isli ste toliko i toliko!'':lol::lol::lol:

Ja nisam mogao doci do vazduha pola sata kad sam cuo za to! :lol:
 
Član
Eh sto me ovo zainteresira,bili neko mogao naci i staviti taj clan zakona gdje policijaci tj.kako trebaju zaustavljati i sta imati ??..Nikada nisam vidio cunjeve,ja sam misli oda je to samo u EU :cool:
I da li te smiju zaustaviti kada su na drugoj strani ceste i sl..?? Hvala :icon_smile:
 
Meni se desilo to da je izašao iz radnje i zaustavio me, opalio mi kaznu za ugašena svjetla ujutro u pola 8 , nije imao nikakve opreme osim ruke. Mada to su sve obični prašinari kojima je to jedina akcija , kad treba hvatati kriminalce ili kad je kakav problem nigdje ih. S normalnim policajcima nikad nisam imao problema.
 
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
Meni se desilo to da je izašao iz radnje i zaustavio me, opalio mi kaznu za ugašena svjetla ujutro u pola 8 , nije imao nikakve opreme osim ruke. Mada to su sve obični prašinari kojima je to jedina akcija , kad treba hvatati kriminalce ili kad je kakav problem nigdje ih. S normalnim policajcima nikad nisam imao problema.

oj majko mila, pa odakle sve nece izaci.. iz grmlja, prodavnice, pumpe :D samo ne iz sluzbenog auta parkiranog na mjestu za kontrolu saobracaja :lol:
 
Član
Meni neko vece policajac preleti preko puta kad ga nisam udario,ja iso mozda jedno 100-110,i hvala bogu da mu nisam stao,da me je propisno zaustavljo stao bi al ovako nisam bio ni u stanju da stenem
i on je fajer u pasata i zamnom,a ja tempomat i 55kmh,kad on upali rotaciju i obidje me,i dobro vece,dobro vece, 100km kazna za nestajanje sluzbenom licu,a ja njemu sreca ti je pa nisam iso brze,inace bi ti stao na onaj bagrenic kraj puta :icon_smile: ,i usuti on,i poce provjeravat
i kad je sve provjerio,naravno bilo je sve uredu,oce da duvam bio petak navece,aj reko da i to probam,naravno i to 0,i kad je vidio da nema sta kaze on meni nisi bio svezan kad sam te prvi put zaustavljo to ti je 30km,a ja mrtav ladan,ko kaze da nisam bio svezan,imas li kake dokaze,kaze imam,a ja,aj pokaze,on kaze dokaz je u mojim ocima :icon_smile: i ja se poce svadjat,vak nak,i na kraju nista
kaze on meni kad je vidio da necu popustit,aj vozi i polako veceras ima dosta patrola
i tak ja prodje bez ikakvi kazni,a nedaj boze da je bio radar 50 ogranicenje a ja 100-110 :icon_smile:
 
Mene sinoc zaustaviše na zaobilaznom putu, ja da se uključim na cestu vidim ide petica njihova hajd reko pusticu ih , i oni stadoše kao skrenuće na tu zaobilaznicu i ja kreno kad za mnom rotacija , i izbiše mi petobanku iz djepa. :icon_sad:
 
emir_89 je napisao(la):
gdje? sta? kako??

Na izlazu iz industrijske kod mercedesa krenuli za mnom , upalili rotaciju , puhao balon 0,40 mi pokazalo , rekli mi danas mogu dici vozacku , odem , kao nije prosla kroz sistem sta li , tako da tek u ponedeljak mogu dici. 50 km kazne + 20 km test :icon_mad:
 
Član
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
gdje? sta? kako??

Na izlazu iz industrijske kod mercedesa krenuli za mnom , upalili rotaciju , puhao balon 0,40 mi pokazalo , rekli mi danas mogu dici vozacku , odem , kao nije prosla kroz sistem sta li , tako da tek u ponedeljak mogu dici. 50 km kazne + 20 km test :icon_mad:

tako sam se ja vracao sa jaranom prije nekih mjesec dana iz vogosce gledali milan-barca kod jarana. i kako smo bili kod onih plavih zgrada, jaran kreno da se veze u slucaju da su dole kod EP-a na stanici drotovi, i kako je uzimao pojas, nagazio srednju liniju, a u tom momentu drotovi pored naisli, i oni su kontali da je pjan pa svera, okrenuli se dole, i zaustavili nas kod mercedesa. :D naravno 0,00 pokazalo, iako im je 5 puta govorio da nije pio, valjda kontali da ce im ponuditi sta para :icon_biggrin:
 
Član
ja sam prosle sedmice poslao upit na mup tk mail ..koji je na njihovoj stranici..pitanje se odnosilo na zaustavljanje sa ili bez cunjeva, nista nisu odgovorili...jos uvjek..
 
emir_89 je napisao(la):
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
gdje? sta? kako??

Na izlazu iz industrijske kod mercedesa krenuli za mnom , upalili rotaciju , puhao balon 0,40 mi pokazalo , rekli mi danas mogu dici vozacku , odem , kao nije prosla kroz sistem sta li , tako da tek u ponedeljak mogu dici. 50 km kazne + 20 km test :icon_mad:

tako sam se ja vracao sa jaranom prije nekih mjesec dana iz vogosce gledali milan-barca kod jarana. i kako smo bili kod onih plavih zgrada, jaran kreno da se veze u slucaju da su dole kod EP-a na stanici drotovi, i kako je uzimao pojas, nagazio srednju liniju, a u tom momentu drotovi pored naisli, i oni su kontali da je pjan pa svera, okrenuli se dole, i zaustavili nas kod mercedesa. :D naravno 0,00 pokazalo, iako im je 5 puta govorio da nije pio, valjda kontali da ce im ponuditi sta para :icon_biggrin:

I ja sam bio svezan , al' išao industrijskom i pita me što ideš industrijskom , reko idem uvijek , nema veze pio , ne pio. Al' fakat idem uvijek , treba godina da se uključiš na glavnu kad ideš iz Ugorskog, i onda vamo skrenem i za čas dođem :D Tek sam danas podigao vozačku , al' hajde , dešava se :D

Zna li neko hoću li moći registrovati auto ako ne platim kaznu, na dedi mi je auto , a meni je pisao, mislim imam pare ali ako ne moram odmah platiti onda ni neću odmah ? :D
 
Super Moderator
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
I ja sam bio svezan , al' išao industrijskom i pita me što ideš industrijskom , reko idem uvijek , nema veze pio , ne pio. Al' fakat idem uvijek , treba godina da se uključiš na glavnu kad ideš iz Ugorskog, i onda vamo skrenem i za čas dođem :D Tek sam danas podigao vozačku , al' hajde , dešava se :D

Zna li neko hoću li moći registrovati auto ako ne platim kaznu, na dedi mi je auto , a meni je pisao, mislim imam pare ali ako ne moram odmah platiti onda ni neću odmah ? :D

Ma mozes registrovati jer nije auto na tebi tako da tvoja kazna nema veze s tim
 
Član
evo dobio sma odgovor od moup-a Tk i glasi ovako

moje pitanje :

Mozete li mi dati informaciju a tice se saboracaja odnosno:

Da li pripadnik policije smije izvrsiti zaustavljanje motornog vozila bez da ima oznaceno mjesto zaustavljanja ''cunjevima'' ? Te i da li postoji neka zakonska regulativa sto se tice zaustavljanja?


njihov odgovor je:

- Ovlaštena službena lica mogu zaustavljati vozila radi kontrole bez prethodno postavljenih „čunjeva", te Vas obavještavamo da službenici policije vrše kontrolu i regulisanje saobraćaja na osnovu člana 2.tačke 2. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima Bosne i Hercegovine i drugih podzakonskih akata, vodeći računa pri tome o ličnoj sigurnosti i sigurnosti ostalih učesnika u saobraćaju.

Zakonskom legislativom u Bosni i Hercegovini nije propisano da mjesta gdje policijski službenici vrše kontrolu u saobraćaju na putevima budu obilježena.



ettt mogu sta hoce pa hajdd
 
Top