Zaustavljanje na raskrsnici

Zaustavljanje na raskrsnici

Član
dobro bi bilo kad bi se javili clanovi iz razlicitih gradova i napisali kakva je situacija kod njih s tim cunjevima ,onako da se zna,i jel to do kantona ili pojedinih policajaca sto neupotrebljavaju cunjeve
 
Član
Ljetos jednu noc nas par se skupilo, a policija 30ak metara od nas zaustavlja, i tu smo vidjeli kako policiju kaznjavaju, inspektori ;)

Sutradan, i svaku noc poslije te stavljali su cunjeve, imali sapke na glavi, fluroscentne rukave.
 
Član
smije ti policajac trazit dokumente ako si parkiran na parkingu i sjedis mirno u autu, kontrola samo, daj gdje pise to da moraju imat cunjeve,, kad prozitam taj zakon vise nikad policiji stat necu, jer ovi u nas po gradu nemaju gdje ni postavit cunjeve.

u nas cunjeve samo postavljaju ovi po magistralnom putu, a ova pjesadija po gradu nit ima flurescentni prsluk nit cunjeve nit ista, od opreme ima samo odijelo,kapu, pistolj i lizalo.
 
Član
Joj kakvi cunjevi za zaustavljanje,to kad su vece kontrole ili neka akcija pa postave,mislim da sam jednom to vidio u Sarajevu! Nzm bas da ti se isplati zaliti,sitna je to kazna da se peglas za gluposti uz to si kriv. Jedino sto si trebao fino cekat na sred te raskrsnice dok on donese nalog ili sta vec,a ne ici sa njim,ali kao sto i sam kazes na greskama se uci!
 
Član
Već drugi put viđam inspektore iz Gračanice kako dolaze kod nas i kontrolišu da li je sve u dure i po propisu, jednom su mi rekli "ajde vozi eto inspektora"... I stvarno ih nećeš nigdje vidjet da nemaju čunjeve, i bijele "navlake" na rukama i kapi što označava saobraćajnu policiju... Ja im nemam šta reć, po PS-u sve... Čak šta više se zna u bocu kad gdje stoje, baš su uveli reda, barem što se ovog dijela kantona tiče.. mada i po Tuzli viđam da stavljaju čunjeve mada se više "zavlače", očit primjer je kod kipova :icon_mad: Ipak kada lijepo stanu, pod dugim svjetlima ih možeš i vidjet i usporit, zato čunejvi dobro dođu, jer njih moraju uz krajnju desnu liniju postavit
 
Član
Ma kakvo zaustavljanje na raskrsnici? Kakvo zaustavljanje ako on stoji na lijevoj traci i odjednom predje cestu da mene zaustavi,ili neko zec iskakivanje pred tebe ili sta ja znam vec,pored taki uvijek proletim i ne zaustavljam se,par puta je rotirka za mnom i potjera bila ali naravno tad stanem i samo kazem nepropisno zaustavljas i nisam obavezan da stanem,jednom su me priveli i kad sam objasnio inspektoru odma su me pustili isti tren,tako da budi korektan i ne popustaj im tako lako ako nisi kriv nimalo i ne raspravljaj se sa njima na licu mijesta,drugi put ne staj :D
 
Saobracajna policija u Konjicu ne koristi te cunjeve ali redovno imaju bijele navlake na rukavima, kape, lizalo, lampu i na vidnom su mjestu uvijek... sve po propisu rade.. Konjic - Jablanica i Konjic - Bradina gdje kontrolsu saobracaj manje-vise znaju se mjesta gdje zaustavljaju i ne sakrivaju se iza grmlja... mada bi samo jedno mjesto naveo kao pogresno za kontrolu saobracajne policije a to je na semaforu u Jablanici gdje iz pravca Mostara zaustavljaju auta i to na skretanju za desno... jest da se ta traka rijetko koristi jer je sa desne strane neki objekat ali opet nije po propisu i par puta su me zaustavljali..
 
Član
Da te nisu mozda zaustavili na brcanskoj na stanici?
Danas su bili tu, nista nije obilježeno, izlijecu pred auta na 2 metra i zaustavljaju, ciganluk žešći.
Primise i mito od komercijaliste iz sarajevske pivare:D
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Saobracajna policija u Konjicu ne koristi te cunjeve ali redovno imaju bijele navlake na rukavima, kape, lizalo, lampu i na vidnom su mjestu uvijek... sve po propisu rade.. Konjic - Jablanica i Konjic - Bradina gdje kontrolsu saobracaj manje-vise znaju se mjesta gdje zaustavljaju i ne sakrivaju se iza grmlja... mada bi samo jedno mjesto naveo kao pogresno za kontrolu saobracajne policije a to je na semaforu u Jablanici gdje iz pravca Mostara zaustavljaju auta i to na skretanju za desno... jest da se ta traka rijetko koristi jer je sa desne strane neki objekat ali opet nije po propisu i par puta su me zaustavljali..

Mene je policajac bez ikakve opreme osim lizala zaustavio u Konjicu poslije semafora, na sred ceste. Upalio sam sva 4 i pitao šta sada? Rekao mi je:"popenji se na trotoar" :lol::lol::lol:
 
ZELA GTI je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Saobracajna policija u Konjicu ne koristi te cunjeve ali redovno imaju bijele navlake na rukavima, kape, lizalo, lampu i na vidnom su mjestu uvijek... sve po propisu rade.. Konjic - Jablanica i Konjic - Bradina gdje kontrolsu saobracaj manje-vise znaju se mjesta gdje zaustavljaju i ne sakrivaju se iza grmlja... mada bi samo jedno mjesto naveo kao pogresno za kontrolu saobracajne policije a to je na semaforu u Jablanici gdje iz pravca Mostara zaustavljaju auta i to na skretanju za desno... jest da se ta traka rijetko koristi jer je sa desne strane neki objekat ali opet nije po propisu i par puta su me zaustavljali..

Mene je policajac bez ikakve opreme osim lizala zaustavio u Konjicu poslije semafora, na sred ceste. Upalio sam sva 4 i pitao šta sada? Rekao mi je:"popenji se na trotoar" :lol::lol::lol:

hahaha dobro ti je rekao, sta si stao na sred puta :D :lol: ma ovi pjesaci policajci po gradu nemaju tu opremu ali saobracajni koliko sam ja upratio uvijek... i mene je neki dan zaustavio jer nisam upalio svjetla, inace ih nikad po gradu i ne palim, kaze on meno: pojas + nisu upaljena svjetla, sta cemo.. kad ide za njim drugi policajac kojeg poznajem dobro i on mu rece: "njega ne pisi" :lol: odmah poslije raskrsnice fino me iznenadise :D
 
Član
platio sam danas kaznu sve ok ... ali sledeci put mu ja ne stajem jer to je nepropisno zaustavljanje + nije saobracajni policajac vec obicni policajac koji se seta po gradu :)
 
Član
Ma po doboju su policajci sve osim posteni.Neki dan dobi kaznu na radaru vozio sam 63 al prekoracio sam i to je uredu al mi policajac na uplatnici nije napiso broj poreskog obveznika i nemogu u doboju platit kaznu.Inace
Gracanicka policija me zaustavila
 
Član
Zema133 je napisao(la):
Ma po doboju su policajci sve osim posteni.Neki dan dobi kaznu na radaru vozio sam 63 al prekoracio sam i to je uredu al mi policajac na uplatnici nije napiso broj poreskog obveznika i nemogu u doboju platit kaznu.Inace
Gracanicka policija me zaustavila

broj poreznog obveznika kad uplacujes kaznu ide tvoj maticni broj JMBG
 
Član
Sto se tice relacije jelah doboj i ovamo prema prnjavoru dosta su me puta zaustavili i sve je po PS-u,stvarno su fer i korektni nikako me nisu ono "je*avali i provocirali",uvjek cunjeve imaju,prsluke,bjele kape i rukave :)
Znaci stvarno svaka cast,

A ovamo kad predjes u RS pa ovi iz Teslica ili iz Stanara budu,o nedaj boze nikom... nista nemaju i izlijecu na sred puta ko zecevi,i samo gledaju kako da ti pare uzmu...
Jednom prilikom kad me zaustavio na benzinskoj u stanarima,ja otvaram prozor a on meni kaze "oces sad da ti samarcinu zalijepim ovjde pred svima" ja se pogubio ziv,,, i posvadjam se sa njima i odvedu me u stanicu i 40 km napisu kaznu zbog stvaranja buke sa pneumaticima... znaci zlo...
 
Top