zatamnjivanje stopki

zatamnjivanje stopki

Član
Pozdrav

Vec dugo razmisljam o zatamnjivanju stopki, interesuju me iskustva da li je neko to radio?

Za sta da se opredjelim, folija ili sprej?

Jer sam cuo da je folijama kratak vijek na stopkama...

Da li znate nekog ko radi ljepljenje folija na stopke?
 
Član
jednostavnije sa folijom a možeš i sam to odraditi nije neki komplikovan posao!

Ako ćeš sprejom onda moras tražiti crni transparentni sprej i nanositi u nekoliko slojeva dok ne dobiješ željenu zatamnjenost

Po meni bi trebalo i plastic primer nanijeti prije boje, mada rijetko ko tako radi al trebalo bi :D
 
Član
jednostavnije sa folijom a možeš i sam to odraditi nije neki komplikovan posao!

Ako ćeš sprejom onda moras tražiti crni transparentni sprej i nanositi u nekoliko slojeva dok ne dobiješ željenu zatamnjenost

Po meni bi trebalo i plastic primer nanijeti prije boje, mada rijetko ko tako radi al trebalo bi :D


Hvala na odgovoru,

A koliko dugo drze folije? Ja sam cuo da najcesce vrlo brzo spadnu...
 
Član
Nisam čuo da se odljepljuju kad se kako treba uradi, očistit prije od masnoće fen u ruke i lijepiš, ako i spadne il se ošteti pranjem novu staviš nije ni skupo 10-15 KM folija za dva štopa :)
 
Član
ako ti treba folija za zatamljenje, imam ja jos koji kvadrat, cijena je 30x30cm 10km ;) namjenjena za farove i stopke, ne ostecuje se od topline kao neke sto se prodaju
 
Član
Ja sam sebi prosli mjesec sprejem ofarbao - renco marka kosta 7-8 KM , imao rezevne zmigavce i zadnje stopke pa prefarbo da vidim rezulatat.
Zmigavce sam jednim slojem prefarbo, a zadnje stopke 2-3 sloja, ako hoces sutra stavim slike da pogledas kako je ispalo, mada su zadnje stopke mogle bolje da se pripreme al mi se nije dalo jer su vec napukle.
 
Član
Ako odradis transparent sprejem ne bi bilo lose poslije da se ispolira, jer to sto se ofarba matira inace, ljepse je sto puta kad se ispolira ;)
 
Član
Kupio sam foliu za zatamljivanje farova s e-baya. Pogledao par videa na youtube i krenuo.
Prvo dobro očistio farove sa staklosjajem, onda napravio mješavinu čarlija i vode. Odljepio foliju i pošprico farove i foliju sa staklosjajem. Pozicioniro to gdje treba i špartlom istravao vodu. Sad u sredini je sve extra nema vode, balončića ali na krajevima je nikako nisam mogao zaljepit, ja potegnem špartlom voda izađe ali se folija ne zaljepi, grijao fenom. Prvo lagano nije dalo efekta, kasniej jače ali sam dobio samo to da se folija smežura opet se nije zaljepila.
Lijepo to izgleda i nevi di se, ali sad je mene strah oprat auto da to nebi spalo. U čemu sam mogao pogrješit?
 
Član
Kod mene je folija na farove i stop lampe. prao ga
vec milion puta i jos uvjek stoji kao na prvom danu. :)
mvf6jPZ.jpg

W1wOXhb.jpg
 
Nije kratak vijek folijama samo treba lijepo uradit tesko je sam .. najbolje da ti ko pomogne ja sam prvo tako uradio folijom pa nisam bio zadovoljan nije mi bilo dovoljno tamno pa sam skinuo foliju i odradio sprejom .... Nije tesko kao sto se prica lijepo ocisti i ides do mjere koja ti treba tj koliko tamno hoces ... u medjuvremenu sam i sprej skinuo nije ni to problem bio :D
sta god se odlucis i ako pogrijesis nije velika greska ....
 
Član
Original fabričke crvene štopke najbolje farbati sprejom,obično tamnije u 3-4 sloja "thug style".Uvjek ispane ravnomjerno i ne primijeti se da je farbano ako pravilno zaštićeno,ošmirglano vodobrusnim da očistiš masnoću i samo počneš sa radom.

Transparentne/Kristal štopke ne farbaš sprejom jer nemožeš ravnomjerno rasporediti količinu farbe da dobiješ kompletno zatamljen far,te se na njih lijepi folija iz više razloga ljepše izgleda,pojedine dijelove možeš ostaviti netaknute ili ih zatamniti sa više slojeva folije i najvažnije nemoraš štetiti farove šmirglanjem.

Postupak ti je 2kapi deterdzenta u kantu vode da naprave sapunicu na rubu kante,ne da pjeni...opereš far/staklo natopiš foliju i špartlu obrišeš ruke odlijepiš foliju razvučeš preko vlažnog fara istjeraš mjehuriće špartlom,skratiš,popraviš rubove detaljno i začudiš se sam sebi kako je dobro ispalo!

Kad smo već kod toga! 1.slika što je momak uradio na farovima svoje alfe...
-nije legalno,
-nije potrebno
-nije pravilno (zbog zagrijavanja folija očvrsne i nemože se skinuti stopi se sa plastikom)
-nije preporučljivo (smanjuje vidljivost te može biti opasno u vožnji po magli)
Mora da je to naučio na teži način...

Bitno je da upalite svjetla i svežete pojas
a ja vam želim ugodnu vožnju.
 
Član
Evo kako sam ja to ofarbao, sve se moze kad se hoce :D
 

Prilozi

  • IMAG0810.jpg
    IMAG0810.jpg
    921,1 KB · Pregleda: 68
  • IMAG0812.jpg
    IMAG0812.jpg
    937,6 KB · Pregleda: 67
  • IMAG0876.jpg
    IMAG0876.jpg
    1,1 MB · Pregleda: 64
Top