Zatamnjivanje stakala

Zatamnjivanje stakala

Član
ja imam na porsche cayenne fabricki pozadi 60% i radio sam naprijed kod CaC 50% prije 3 mjesecs presao 12000km od beca.cjelu bih.hrvatsku i srbiju.....murija me zaustavljala cak i specijalci...trazili oruzje a folije niko nije spomenuo
 
Član
Meni je isto Želja radio, komplet mi je zatamnjeno 75% i prezadovoljan sam, sve preporuke za čovjeka
 
Član
da zavrsimo jednom za sva vremena:


Član 3.
(1) U članu 46. stav 3. se mijenja i glasi:

"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodato zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatim bojanjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju."
(2) Poslije stavka 3. se dodaju st. 4. i 5. koji glase:
"(4) Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodato zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih promidžbenih folija,
b) bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedala vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.
(5) Odredbe ovog člana ne primjenjuju se na vozila oružanih snaga BiH, policijskih agencija u Bosni i Hercegovini, kao i vozila vrlo usko specijalizirane namjene koja se ne koriste ni u jednom drugom segmentu društva. "
 
Opet cu se nadovezati ovo je zakon i 2007 god,a i ako idemo po tom zakonu niko u BIH ti nemoze dati papir da ti je uradio homologaciju za ta zadnja bocna.To je druze kako imas srece ja imam i neki atest muljao i kad su pisali nalog za folije kazu pokazi ti to na sudu u vecini slucajeva prodje kod policije pa me puste ,al po zakonu koji je prosle godine radjen dopuna zakona o bezbjednosti saobracaja nesmijes ni na jednom staklu imati foliju. To je to a tebi kad zaustavi ti kazes to je folija bez refleksije imam samo nazad zbog djece ,on ce ti napisati nalog pa ti ajde na sud i dokazuj jel to tako il nije.Ja bi iskreno volio da jest tako ,jel ja licno radim to dugo godina i sam imam folije i placam kazne.Eto toliko od mene.
 
Član
ne postoji druga dopuna zakona koja tretira ovo polje nakon ove dopune. moze se naci na bihamkovoj stranici. ma u krajnjem slucaju, sve ti zavisi od policajca, ako mu je cejf, naci ce milion drugih sitnica da te kazni. ja nezz da su ikoga zezali kome su samo zadnja bocna zatamnjena...
 
Član
Mah vozao sam vise od pola godine auto zatamljeno,i jednostavno ne prastaju nista pogotovo navece jos sam stavio naprijed najsvjetilije,al djaba jel vide da je zatamljeno odma lizalo stani i ne kaze dobro vece ili dobar dan pise vec 40 za folije ;) al opet to je moj inat opet ih necu skinut meni se svidja tako a neko bi skinuo i poslije 1-og zaustavljanja ;)
 
Član
Momci hvala vam,odma da se izvinem za ovu temu jer kao sto vidim 100x se spominjala.ja nisam bas tako redovan na stranici pa i neznam,a i nisam od prve vidiooaku temu pa sam je i sam otvorio :)Mislim da cu u skorije vrijeme raditi ova zadnja bocna :) peugeot mi place za tim :D :123:
 
Član
vidim da je tema pre-stara ali nema veze, nadovezat cu se. navedeni zakon jeste tacan, stakla se ne smiju zatamnjivati dodatno folijama :) a sada sa pravnog aspekta,
zatamnis kompletno auto ukljucujuci i prednju sajbu,
zaustavi te policija i kaze, stakla zatamnjena - kazna,
ti odgovoris: ta folija ne zatamnjuje stakla, to je anti-refleksivna folija!
policajac nece sa tobom da se raspravlja i pise ti kaznu jer ga pravis budalom,
kljucni trenutak: na prekrsajnom nalogu se podpisati u polje za sudsko odlucivanje,
kraj price sa policijom.
sud:
tvoja tvrdnja je da su na automobilu folije koje su anti-refleksivne te ne zatamnjuju stakla,
policajac napisao da su folije koje tamne stakla, isto to tvrdi i na sudu.
posto je ovo tehnicka stvar te svjedocenje policajca, koji nije strucan niti kvalifikovan da o ovome govori na sudu nije validno,
validan dokaz za ovo bi bio: vanredni tehnicki pregled u instituciji koja posjeduje uredjaj za mjerenje LUX-a (kolicine svjetla) - takvo nesto nema u BiH.
ovakav prigovor sudu je pravno validan i oborit ce svaki prekrsajni nalog za zatamnjivanje stakala.

policija to vise-manje zna, bar znaju oni koji su isli na sud i ovako im je oboren predmet, ljudi inace ne znaju pa podpisu ili kaznu ili na sudu priznaju na kraju da stakla jesu zatamnjena, (il se nagode, da im se pise nesto drugo sto je najveca greska). To je jedna od rupa u ZOBS-u, i pravna ne-upucenost gradjana. svaki advokat ovo vrlo brzo rijesi, i to na gore navedeni nacin, tako da onome ko je upucen advokat nije niti potreban.

toliko.
 

MTR

Član
Kod mene naprijed folije 35 zatamnjenje , na zadnjoj sajbi mrtva crna 5-ica , non stop idem Slovenija , Austrija , Njemacka , nikad me niko nije ni upitao , policija me zaustavila u Austriji , opet nista . Sad bio u Becu , vidio sam barem 20 komada onog Hyundaia I40 crna stakla nazad da ne mogu bit crnija i noko nista ne pita . Samo kod nas pametuju nesta
 
Član
Kod mene naprijed folije 35 zatamnjenje , na zadnjoj sajbi mrtva crna 5-ica , non stop idem Slovenija , Austrija , Njemacka , nikad me niko nije ni upitao , policija me zaustavila u Austriji , opet nista . Sad bio u Becu , vidio sam barem 20 komada onog Hyundaia I40 crna stakla nazad da ne mogu bit crnija i noko nista ne pita . Samo kod nas pametuju nesta
U Austriji je dozvoljeno zatamnjivanje zadnjeg dijela.
 
Top