Zatamnjivanje stakala

Zatamnjivanje stakala

Član
Mozel mi neko preporuciti zatamnjivanje stakakala u Sarajevu.da se kvalitetno uradi ,a isto tako da je sto povoljnjije,
da dodam jos to da mi je auto Peugeot 307 :123:
upitanju su zadnja stakla,i koliko sam ja tu nacuo prednja stakla se mogu raditi ali do 30 %???
Koliko je dobro da se zatamne i zadnje stopke na autu tom istom folijom,svako iskustvo je dobrodoslo :)
Ukoliko ima ljudi da znaju koliko se cijene krecu nek isto tako napisu ..
Hvala momcii :123: :cool: ;)
 
Član
lose si nacuo, prednja stakla po zakonu NE SMIJES ni 1%, jedino sto je dozvoljeno su zadnja ali samo bocna, bez zadnje sajbe
 
Član
po zakonu ne smijes nikako tamniti naprijed ali ko to od nas slusa. ja imam kompletno auto zatamnjeno 50% -nom folijom. auto je uradjeno u firmi CAC-Folija a radjeno je sa llumar folijama.
imas dvije varijante tih folija i to na metalnoj i na keramickoj bazi. na keramickoj bazi (zelenkasta folija) skuplja je za nekih 15-20% od ove na metalnoj bazi.
sto se tice profesionalnosti CAC radi najbolje ali je i najskuplji.
kod mene prijatelj radi zatamnjivanje takodje llumar folijama pa ako si zainteresiran mozes i njega zvati a on ti je nesto povoljniji a i neki momci s foruma su kod njega radili svoja auta.

Shades-e1309357016239.jpg


Željko (Želja) - 061 984 967
 
Član
Zeljko Zelja na Dobrinji dole kod Fedexa ti radi Llumar isto,meni je uradio perfektno a cijena je ok ;)
 
Član
Chuza je napisao(la):
Zeljko Zelja na Dobrinji dole kod Fedexa ti radi Llumar isto,meni je uradio perfektno a cijena je ok ;)

hvala ! :):123:

emirEX_sa je napisao(la):
po zakonu ne smijes nikako tamniti naprijed ali ko to od nas slusa. ja imam kompletno auto zatamnjeno 50% -nom folijom. auto je uradjeno u firmi CAC-Folija a radjeno je sa llumar folijama.
imas dvije varijante tih folija i to na metalnoj i na keramickoj bazi. na keramickoj bazi (zelenkasta folija) skuplja je za nekih 15-20% od ove na metalnoj bazi.
sto se tice profesionalnosti CAC radi najbolje ali je i najskuplji.
kod mene prijatelj radi zatamnjivanje takodje llumar folijama pa ako si zainteresiran mozes i njega zvati a on ti je nesto povoljniji a i neki momci s foruma su kod njega radili svoja auta.

Shades-e1309357016239.jpg


Željko (Želja) - 061 984 967
hvala drug ,malo me ovo zeznu sa zakonom pa sam u nekoj nedoumici :icon_question::icon_rolleyes: :123: vidjecu jos ;)


emir_89 je napisao(la):
lose si nacuo, prednja stakla po zakonu NE SMIJES ni 1%, jedino sto je dozvoljeno su zadnja ali samo bocna, bez zadnje sajbe

;):icon_rolleyes::123:
hvala ;)
 
Član
emir_89 je napisao(la):
lose si nacuo, prednja stakla po zakonu NE SMIJES ni 1%, jedino sto je dozvoljeno su zadnja ali samo bocna, bez zadnje sajbe

može i zadnja šajba, tako ti dođe na fabrički zatamnjenim autima, samo naprijed ništa ne smije
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
lose si nacuo, prednja stakla po zakonu NE SMIJES ni 1%, jedino sto je dozvoljeno su zadnja ali samo bocna, bez zadnje sajbe

može i zadnja šajba, tako ti dođe na fabrički zatamnjenim autima, samo naprijed ništa ne smije

nemoj ljudima davat dezinformacije, po zakonu NE SMIJE nista osim zadnjih bocnih
 
Legend
Liga je napisao(la):
MINISTARSTVO PROMETA I KOMUNIKACIJA BiH

Na temelju člana 203. stav 3., a u vezi člana 252. Zakona o osnovama sigurnosti prometa na cestama
("Službeni glasnik BiH", br. 6/06, 75/06 i 44/07), ministar komunikacija i prometa, u suradnji sa entitetskim
ministarstvima unutarnjih poslova u Bosni i Hercegovini i Policijom Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine, donosi

PRAVILNIK

O IZMJENAMA I DOPUNAMA PRAVILNIKA O DIMENZIJAMA, UKUPNOJ MASI I OSOVINSKOM OPTERECENJU VOZILA,
O UREĐAJIMA I OPREMI KOJU MORAJU IMATI VOZILA I O OSNOVNIM UVJETIMA KOJE MORAJU ISPUNJAVATI
UREĐAJI I OPREMA U PROMETU NA CESTAMA


Član 1.
U Pravilniku o dimenzijama, ukupnoj masi i osovinskom opterećenju vozila, o uredjajima i opremi koju moraju
imati vozila i o osnovnim uvjetima koje moraju ispunjavati uredjaji i oprema u prometu na cestama
("Službeni glasnik BiH", broj 23/07), u članu 2. stavak 4. se mijenja i glasi:
"(4) Pojedini izrazi koji se koriste u ovom Pravilniku,
a nisu definirani u Zakonu o osnovama sigurnosti prometa na cestama (u daljnjem tekstu: Zakon) i služe u svrsi definiranja
vrste vozila klasificirani su sukladno standardu BAS ISO 3833 (Cestovna vozila - Tipovi - Termini i definicije). "

Član 2.
U članu 11. stav 4. broj "73" se zamjenjuje brojem "120".

Član 3.

(1) U članu 46. stav 3. se mijenja i glasi:


"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodato zatamnjivati
(npr. postavljanjem folija, dodatim bojanjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju."

(2) Poslije stavka 3. se dodaju st. 4. i 5. koji glase:

"(4) Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodato zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih promidžbenih folija,
b) bočne staklene površine motornih vozila iza leĎnog naslona sjedala vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.

(5) Odredbe ovog člana ne primjenjuju se na vozila oružanih snaga BiH, policijskih agencija u Bosni i Hercegovini,
kao i vozila vrlo usko specijalizirane namjene koja se ne koriste ni u jednom drugom segmentu društva. "

Član 4.
U članu 113. stavak 3. poslije tačke se dodaju riječi:
"Stakla na ovim oknima ne smiju se prekrivati nikakvim dodatim folijama. "

Član 5.
Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u
"Službenom glasniku BiH", a objavit će se i u glasilima entiteta
i Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine.
Broj 01-02-2-2385/07 10. srpnja 2007. godine Sarajevo

To je to... ;)
 
BHT Ovisnik
i ja sam to cuo po zakonu da ne smije, ali u nas masovno daju nova auta sa zatamnjenom zadnjom sajbom, rođak je isto kupio novog clia,zadnja stakla i zadnja sajba zatamnjena,i dosta takvih auta ima,sto mi malo nije jasno, ja pitam njih u salonu zar smijete tako prodavati,k kaze on pa smije se zadna sajba,a koliko znam zakonski ne smije al eto...
meni je auto komplet zatamnjeno i do sada me nitko niti na jednoj granici nije peglao niti ista rekao, nazad je zatamnjeno 70%,naprijed 50%, jedino sto mi kazu da spustim zadnje staklo da vide tko je u autu,ovako nista... ni na ovom volvu ni proslom koji je bio jos tamniji
 
Legend
CoL3 je napisao(la):
i ja sam to cuo po zakonu da ne smije, ali u nas masovno daju nova auta sa zatamnjenom zadnjom sajbom, rođak je isto kupio novog clia,zadnja stakla i zadnja sajba zatamnjena,i dosta takvih auta ima,sto mi malo nije jasno, ja pitam njih u salonu zar smijete tako prodavati,k kaze on pa smije se zadna sajba,a koliko znam zakonski ne smije al eto...
meni je auto komplet zatamnjeno i do sada me nitko niti na jednoj granici nije peglao niti ista rekao, nazad je zatamnjeno 70%,naprijed 50%, jedino sto mi kazu da spustim zadnje staklo da vide tko je u autu,ovako nista... ni na ovom volvu ni proslom koji je bio jos tamniji

Ma to je sad stvar njihove dobre volje, i kako na koga naletis... ;)
 
Član
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodato zatamnjivati
(npr. postavljanjem folija, dodatim bojanjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju."


Fabrička ugradnja zatamnjenih ima posebnu oznaku, a to je slovo "V" i sa njima niko ti niko ne može praviti problem! A ja koliko sam upoznat fabrički može biti zatamnjeno iz vozačevih leđa ;).
 
Sto bi rekao Acer5101 samo fabricki tonirana -tamna stakla smiju biti. Ja se inace bavim tim poslom i sam na autu imam folije i do sad sam samo 5 kazni platio :icon_cry:.Bila je dopuna zakona u kojoj stoji da ni jedno staklo nemoze biti dodatno zatamljeno folijom ,tako da ti je to samo sreca kako ces proci i koliko se vozas. Sto se tice granice ja sam mjesecno jedanput do dvaput preko godina nikad niko nije spomenuo to njih nezanima.
 
Top