Zatamnjene sajbe

Zatamnjene sajbe

Član
u zakonu stoji: prednja stakla (sem prednje sajbe) mogu biti zatamnjena do 30%, sve iza (znaci od stoka) smije biti zatamnjeno 100%, ja licno nisam htio zatamnjivati dok ovaj zakon nije izasao, uostalom 50% ako ne i vise novih auta dolaze sa fabricki zatamnjenim staklima, da je po starom onda bi svi morali cupati folije..
 
Jbt jaran ima 80% zatamnjenog BMWA, sve osim prednje sajbe....dize nas krim policija...njih bar 10ak...prilaze svi autu....gledaju okolo i kucaju u prozore da izadjemo jer nas ne vide...samo legitimacija i pregled opreme i sretan put. Niko nije prno za zatamnjenje.
 
Član
Kod mene je 30 posto sve osim sajbe...i sto kazu sve zavisi od policajca...neki drkaju neki ne drkaju...to ti je isto ko i za pojas....od desetorice , dvojica ce ti htjeti pisat sto nisi se vezo...ugalvnom do sad ni jedan mi nije piso kaznu jel sam uvjek se izvlacio na pricu da sam ga takvog uzeo i da nisam ni skonto da je zatamnjen i da cu skinuti odma cim odem do majstora
 
Član
u zakonu stoji: prednja stakla (sem prednje sajbe) mogu biti zatamnjena do 30%, sve iza (znaci od stoka) smije biti zatamnjeno 100%, ja licno nisam htio zatamnjivati dok ovaj zakon nije izasao, uostalom 50% ako ne i vise novih auta dolaze sa fabricki zatamnjenim staklima, da je po starom onda bi svi morali cupati folije..
Ne pisi gluposti, i hajde nam nadji i stavi ovdje taj zakon, da i mi vidimo.

U zakonu stoji da bocna stakla, iza vozaca mozes zatamniti koliko hoces, mozes vala i temeljnom ofarnati. A sve ostalo je zakonski kaznjivo i zavisi koliko si nafakali.
 
Član
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodato zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatim bojanjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju."
(2) Poslije stavka 3. se dodaju st. 4. i 5. koji glase: "
(4) Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodato zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih promidžbenih folija,
b) bočne staklene površine motornih vozila iza leĎnog naslona sjedala vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.
(5) Odredbe ovog člana ne primjenjuju se na vozila oružanih snaga BiH, policijskih agencija u Bosni i Hercegovini, kao i vozila vrlo usko specijalizirane namjene koja se ne koriste ni u jednom drugom segmentu društva. "
Ako laze koza, ne laze rog...
 
Član
Ma napisano barem 30 puta na forumu, al lakse otvoriti novu temu iznova, nego search koristiti...
 
Član
Ne pisi gluposti, i hajde nam nadji i stavi ovdje taj zakon, da i mi vidimo.

U zakonu stoji da bocna stakla, iza vozaca mozes zatamniti koliko hoces, mozes vala i temeljnom ofarnati. A sve ostalo je zakonski kaznjivo i zavisi koliko si nafakali.
ovi momci iz sa sto ugradju llumar folije ( profesionalno)postavili bili link navodnog novog zakona, to je bilo prije nesto vise od pola godine, vjerovatno bila navlakusa, jer su isti vidim uklonuli i naveli ovaj sad koji vrijedi, ima i na forumu na klix.ba da ja nisam jedini koji je to procitao, u susjednim drzavama ovaj zakon vrijedi, procitavsi to kod njih povjerovao i ja, sinoc sam sve pretrazio, svaku dopunu zakona o saobracaju ali nema nista o tome, ovo sto je naveo mokeBass je jedini pravi zakon, ja se izvinjavam na pogresnoj informaciji
 
Top