Zašto su fiati na lošem glasu?: "ma fiat je to..."

Zašto su fiati na lošem glasu?: "ma fiat je to..."

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ah šta da ti kažem, ja punta keca kupio u salonu 2006 godine sa 68.000 km, vozio ga dvije godine i prodao sa 92.000 km, u te dvije godine sam ''visio'' kod majstora svake sedmice, kvarova nekakvih kojim bi se i najmanje nadao, i na najmanje kamečiće kad naiđeš kao da neko bombe baca iza tebe, a npr. sadašnje auto isto kupio u salonu ali sa 192.000 km (sada ima oko 307.000) i razlika je ko nebo i zemlja, sada da li je to do od onog standardnog održavanja auta ili je to prosto do kvalitete..ne bih znao, ali znam da bih se teeško ponovo odlučio sa italijana, možda stare samo 2-3 godine...
 
Član
kad se pomene to o fiatima uglavnom su to ljudi koji voze svabska auta(s tim da NIKAD nisu imali talijana, ili fiata konkretno)....prije svega radi svaba koji su dolazili otud ko halva tokom 90tih jer je vecina bosanaca tada izbjegla za svabiju (a ne za italiju:))...skoro jedini auto koje se moglo vidjeti kod nas poslje rata je bio svabski, sto je bio pojam auta, 'statusa'....
vozim talijana, i trenutno ne postoji auto koje je bolje a da ga mogu dobiti za taj novac...
abd sledece planiram alfu, zbog cjene i milion drugih razloga...npr pogledajte 159ku :)

iako, sada vec ljudi drugacije razmisljaju..sve je vise spomenutih fiata kod nas, i vjerovatno da ce se broj povecavati (polovnih) jer ljudi mjenjaju upravo spomenute svabe stare 20+ god. za njih ;)
fiati i alfe (Koje su na jos gorem glasu iako ih skoro da nema kod nas, jer su 'nevidjeno lose' da ih niko nece da vozi, iako niko ne zna kako je to zakljuceno, s obzirom na prvi dio recenice) su i vise nego pristojna auta za svoju cjenu ;)
necu sad porediti fiat s audijem, bmw, mercom i ako imas para i standarda za njih stare jednako kao i fiat iz iste klase , svakom bi preporucio da uzme neki od pomenutim jer iako su skuplji od fiata neces dati pare uzalud (jer su premium)..ili neku mocniju alfu ..a ako bi birao izmedju vw i fiata, istih godina , vw logicno mnogooo skuplji, preporucio bi fiata, jer mislim da nije nista losiji a nudi barem jednako, uzalud vise placas :)
 
Član
ne vidim razlog ovakve teme jer samo dzaba ide rasprava i svadja... jedni vole fiat, jedni ne vole i treba se pomiriti s' tim.. ja licno fiat ne volim ali sam veliki ljubitelj alfe, nije zbog nekih tih kvarova ili cega vec nego jednostavno mi fiat ne lezi...
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
ne vidim razlog ovakve teme jer samo dzaba ide rasprava i svadja... jedni vole fiat, jedni ne vole i treba se pomiriti s' tim.. ja licno fiat ne volim ali sam veliki ljubitelj alfe, nije zbog nekih tih kvarova ili cega vec nego jednostavno mi fiat ne lezi...

potpis, vec je preslo u svadju, moze lock :cool:
 
Član
Prica ispricana gomilu puta... Evo ja sam promenio 7-8 svojih auta i 3 su bili Nemci, 2 Italijani i 2 Francuzi. Svaki auto ima prednosti i mane sve je u odrzavanju... Da li je VW izdrzljiviji od fiata? Da jeste, mozes ga drati po svakakvim putevima i nista ne odrzavati i opet ide... A sta jos vise pruza? Nista, uzitak u voznji je definitivno na strani Italijana i Francuza, pa kome sta lezi;)
 
Član
BOJ SE RATA I FIATA :D NIT ZNAS KAD CE RAT, NI KAD CE FIAT STAT :lol: to dvoje sam cuo, a pricali su svasta i za peugeot pa sam ga opet kupio :icon_smile:
 
Član
mene zanima zasto je fiatova elektronika bolna tocka? sta se to tolko kvari? eto bas godinama pratim fiatove forume i nisam primjetila da se neko zali na elektroniku ko ovi pljuvaci fiata :D
 

187

Član
Ja sam ljubitelj VW, AUDI-a BMW-a Mercedes-a (ko i vecina nas) ali imam u planu kupiti Fiata punta 1.2 (4 vrata)..

Jer sam cuo da su dobri i da su jeftini za odrzavanje, a imam par jarana koji imaju to auto i koji su prezadovoljni sa njim.. Tako da sam i ja odlucio pored ovog sad auta da kupim "puleta" jer jbg za 4-5 mlja uzmes auto mlado i dobro..

Vala da ga je*es bolji je od golfa 2 a cijena im tu negdje..
 
Član
RS6Avant je napisao(la):
ne vozi svako ono sto mu se svidja nego ono sto mora evo mene kao primjer :icon_smile: vi opet pisete u odbranu vw i mi sad moramo svi isto pisat znaci ne smijemo nista lose pisat o vw i golfu , ja imam drugo misljenje (u porodici imam 2 vw golfa 2 benzin i 4 dizel ) ti meni ne mozes reci da sam ja u krivu niti ja mogu reci tebi naveo sam vw kao primjer jer je on najzastupljeni i najprecjenjeniji ima dosta auta koja su i jeftinija a bolja ali narod opet kupuje vw , zasto ??
Ja nemoram voziti VW mogao sam za istu lovu kupiti Audi 80 ili nekog Fiatica ali nesvidja mi se ni jedno ni drugo, imamo mi flexibilnosti u izboru neke uvjek. ;) Stari Fiati (I Talijani opcenito) mora se priznati opravdano nisu bili kvalitetni i zato narod i danas vise cijeni Njemce iako je to mozda nerealno,ali stari prije 90 te su bili krs i nisu imali auto ni blizu u rangu kvalitete golfa duje,to je cinjenica koja svoje korjenje vuce i na novije modele.
 
Član
mjerodavan moze biti samo neko ko je kupovao i vozio auta razlicitih marki ali nova! A ne kupi macka u vreci,kaze lijepa mu boja i ima antenu i onda kuka kako nevalja ovo i ono, suplja prica, ili kad pitas na kolko mjenjas ulje kaze ti na dvije godine i ocekuje da to ide da šljašti itd. od takvih ljudi poticu i raznorazne price.
 
Član
-sanja- je napisao(la):
mene zanima zasto je fiatova elektronika bolna tocka? sta se to tolko kvari? eto bas godinama pratim fiatove forume i nisam primjetila da se neko zali na elektroniku ko ovi pljuvaci fiata :D

ma to je samo jedan od urbanih mitova,
otvoris haubu fiata i VW-a i pocnes cupati svu elektroniku vani i u 90% slucajeva je sve Bosch i kod jednog i kod drugog i skoro identicni dijelovi! Al eto ljudi bolje znaju da je fiat slab sa elektronikom.
 
Član
cijena govori sve!!!!

a i pogledajte samo njemačka auta se u nas vozaju koja su stara 20tak godina....koliko ima talijanski auta stari 20tak godina....uzmite njemačko auto i talijansko auto(ili francusko,korejsko), iste starosne dobi,,,,npr iz 2000.godine,pa usporedite,stanje auta,udobnost opremu itd....imao sam i nova hyundaia,i peugeota i vw i mercedesa....to se nemože usporediti....

nemožeš uspoređivati golfa 2 i punta 2003 godište,iako je bolji golf 2 ....


još jednom CIJENA GOVORI SVE....i nije to tako samo u nas ,nego svugdje....nismo mi izolirano tržište,velika tržišta kontroliraju naše cijene,da je u italiji ili njemačkoj skuplji punto od golfa,bio bi i u nas
 
Član
Grga je napisao(la):
mjerodavan moze biti samo neko ko je kupovao i vozio auta razlicitih marki ali nova! A ne kupi macka u vreci,kaze lijepa mu boja i ima antenu i onda kuka kako nevalja ovo i ono, suplja prica, ili kad pitas na kolko mjenjas ulje kaze ti na dvije godine i ocekuje da to ide da šljašti itd. od takvih ljudi poticu i raznorazne price.

Svaka čast Grga, nitko to nije bolje rekao....
Ja vozim mercedes, a hvalim Fiat, gdje to ima.....
 
Član
baš me zanima gdje će za 10godina biti golf 4 ,a gdje fiat punto ....i koliko će biti njemački vozila a koliko talijanski (onih koji su proizvedeni npr.2000-2005)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top