Zašto su fiati na lošem glasu?: "ma fiat je to..."

Zašto su fiati na lošem glasu?: "ma fiat je to..."

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Šutite i ne hvalite Fiat, nego ostale marke s naglaskom na
1. Bog broj jedan Golf 2 dizel
2. Bog broj dva Golf 4 TDI

Time se postiže:
1. veća cijena golfova
2. niža cijena ostalih auta

(pouka: za malo love dođeš do solidnog auta)

Sve jeftinija njemačka auta poprilično neudobna...i džaba onda da ga daju novog za 5000 maraka na bespovratni kredti.
 
hamo_pipa je napisao(la):
Za nešto više od godine dana Fiat Punto I (98 godište) sa 1.1 motorom prešao oko 35 000 kilometara, bez uložene marke u bilo kakav servis ...

Mogu pričati šta hoće, ali Fiatov 1.1 motor je čudo ... vozam sve i svašta, no taj motor uvijek izdvajam ...
to sto ti nisi ulozio,ne znaci da ne trebas:)
 
-sanja- je napisao(la):
imala sam punta 1.2, 2god, prešla 45000 km s njim, jedini trošak je bio 4 mijenjanja ulja i jednom remenje, jednom pločice, sveukupno nije prešlo 250e za održavanje u 2 god...

sad imam bravo 1.6, 2 god, prešla 70000 km s njim, troškovi: 2x vodena pumpa, zupčasti i ostalo remenje, 7x ulje i filteri, kablovi i svijećice 50e, ležaji alternatora 10e, mjenjač 100eura (otišli trkači pa mi bilo jednostavnije uzeti drugi mjenjač), odbojne gumice kad sam stavljala sportske opruge 20e, prednji lafeti 50e oba.. sad sam uzela mali hladnjak u kabini koji još moram promijeniti (15e), znači osim redovnog servisa, u tih 70tkm mi je otišao mjenjač, ležaji alternatora i lijeva kugla pa sam odmah promijenila oba lafeta..
motor radi savršeno od dana kad sam ga kupila, elektronika nikakvih problema, a ovo gore sve nabrojano je, mogu se kladiti, sitnica naspram nekog golfa 3 koji je u rangu s bravom, em što se tiče kvarova em cijene održavanja..

svako svog konja hvali, znam, ali krivo mi je kad mi neki koji svaki dan svoj auto pale na guranje, s*ru kako se fiat kvari.. i nek se jave ti ogorčeni bivši vlasnici fiata, baš me zanima što se to njima kvarilo i kakve im je probleme zadavala elektronika?
Ovo je zaista lijepo čitati...da se jedan dama ovako razumije u dijelove svog auta. Svaka čast, respekt.
 

rs6

Član
nesobrzi je napisao(la):
nemam protiv nijednema marke ali S*RETE PUNO!!!!posebno ti rs6 bez ljutnje ali je tako vozio sam golfa 4 3 godine bez ikakvih problema samo servisi ako cemo o vw a drug imao 159 2007 godinste oko 60 *** i haos probema tako da necu da raspravljam ali vam dajem samo jedno poredjenje,a sestrami je imala mareu 1.6 7godina vozila isto nije bilo nikakvih kvarova samo lamelu zamjenila!slobodno me banujte radi rijecnika!!!

a sto me covjek okrivi :D, a rijeci nisam rek'o / napis'o :D
 
Član
sve je u odrzavanju prethodnih vlasnika, a svako auto ima nekih mana i propusta, ja licno nisam vezan ni za jednu marku posebno,nit su moji imali istu marku auta za redom jednostavno sta ispadne ocuvano i da mi se svidja to i kupim imo opela,forda.mercedesa,audi pa onda fiat :D golf 4 tdi je bio skuplji u salonu gdje sam ga uzeo za 500 KM a imo je manje opreme od stila uz to prije nesto vise od 4 godine kad sam ga kupio samo je jedan bio u srebreniku a golfova kamaru pa je malo i zanimljivije bilo imati unikatnije auto :D

U 4 godine osim redovnog servisa samo sam termostat zamijenio sto nisam moro po servisu mijenjat, i sad moram lafet jedan zamijenit vec ima lufta al ajd nije ni cudo sto je otiso kakvi su putevi :icon_rolleyes:
 

rs6

Član
ZELA GTI je napisao(la):
I sam sam prije bio zadojen pričom da je švabo najbolji. Skoro 3 godine vozim "kvarljivog" francuza i ne žalim ga. Pug je ispao najpouzdanije auto koje sam imao;)

Kada su kućni njemci na kanalu svi voze malog francuza:icon_biggrin:

e upravo imam takvu situaciju :D

audi u defektu, voza se clio :D
 
Član
Svako se auto kvari koje se ne odrzava i ne provjerava redovno.

Rodjak mi ima fiat tipo '89 godiste. Jednom rijecju: Raketa.
Jeste da je ulozeno malo vise para u njega, ali je sto se mehanike tice vise nego fabricko stanje. Sve ispravno. Mjesecno prelazi nekih 4 000 do 6 000 km s njim bez ikavkih kvarova i problema. Unutra smo se igrali i ugradili klimu iz fiata 95 godiste, centralnu konzolu od lagune 2002 godiste, carputer, te je zbog tih dodatnih radova auto teze 350 kg od fabrickog.

Prijatelj je nedavno kupio Pug 307 2.0 hdi 66kW, ne moze fiatu da pridje, koji je 1.9TD takodjer 66kW.

Sto ilegalno sto legalno, vozio sam japance, Mitsubishi pajero, 13 godna. pajero '85
i pajero '98 godiste. Sila. Preferiram japanska vozila, kao sto se vidi na profilu i sada imam malog subarua kojeg koristim za vikendice, makadama i zezanciju na snijegu, dok se laguna cuva u garazi.
Sa lagunom sam imao malih problema zbog neodgovornosti ranijeg vlasnika, ali cim sam to ispopravljao laguna je postala pouzdano auto bez kvarova kao i svako drugo koje se odrzava.

Sto se VW-a tice licno ga ne bih kupio radi neudobnosti, i jeftinog odrzavanja (rezervni dijelovi loseg kvaliteta).
Vozio sam se na zadnjem sjedistu golfa 5-ice - sećija. Bukvalno. Subaru je udobniji nazad nego petica.
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
NA OVOM FORUMU JE BITNO PLJUVATI PO DRUGIM MARKAMA KOJE NEVOZIS SVAKO VOZI STA MU SE SVIDJA!!!
Debeli potpis na ovo nevezano za ovu temu ;) Da nije tako valjda bi svi kupovali aute iste marke nije to big deal,naravno,ja bi volio Porsha 911 ali nemam tu mogucnost to je ekskluziv ali da volim BMW kao marku priustio bih si barem neku ebenu kocketinu staru 25 godina ali nisam bas fan marke,isto tako neki su djetinjasto revoltirani sto neko drugi vozi nesto drugo ili nevoli njihovu omiljenu marku sto je djetinjasto na razini teletabisa :lol: Sve su to hrpe lima i plastike od kojih neki prave svetinje.Svi mi aute kupujemo prema osobnom ukusu i mogucnostima, neko voli Alfe,Opele i nepadam na razvikanost marke,ima dosta Fiatica koji mi se svidjaju ali ebiga ipak sam gti fan :icon_biggrin:
 
Član
ne vozi svako ono sto mu se svidja nego ono sto mora evo mene kao primjer :icon_smile: vi opet pisete u odbranu vw i mi sad moramo svi isto pisat znaci ne smijemo nista lose pisat o vw i golfu , ja imam drugo misljenje (u porodici imam 2 vw golfa 2 benzin i 4 dizel ) ti meni ne mozes reci da sam ja u krivu niti ja mogu reci tebi naveo sam vw kao primjer jer je on najzastupljeni i najprecjenjeniji ima dosta auta koja su i jeftinija a bolja ali narod opet kupuje vw , zasto ??
 
Član
U mojoj kući je bilo svih marki, ponajviše VW-a. A najzadovoljniji sa Fordom koji je bio 14 auto po redu, sada je opet novi Ford pa ćemo vidjeti kako će se pokazati... Nađite mi passata koji može da parira mom mondeu ispod 14000KM. Mondeo je koštao čitavih 8500KM. Pa ne znam u čemu je problem :icon_question:
 
Član
Kenno je napisao(la):
Šutite i ne hvalite Fiat, nego ostale marke s naglaskom na
1. Bog broj jedan Golf 2 dizel
2. Bog broj dva Golf 4 TDI

Time se postiže:
1. veća cijena golfova
2. niža cijena ostalih auta

(pouka: za malo love dođeš do solidnog auta)

Sve jeftinija njemačka auta poprilično neudobna...i džaba onda da ga daju novog za 5000 maraka na bespovratni kredti.

Svaka cast , vec godinama govorim, da hoce uvijek ostati na ovakvom glasu, da za male pare vozam dobra auta....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top