Zasto prekida bass???

Zasto prekida bass???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Skopcao sam ovu kutiju i pojacalo,bass prestane i iako bi trebao udarati :icon_rolleyes: :icon_rolleyes:
Stavio sam novi osigurac ali opet kad naidjem na rupu ili sl..izgubi se bass i nece opet da dodje ali kutija radi kada otvorim kepekt radi sve :icon_question:
Sta vi mislite do cega je to:icon_question:
evo slike

z5ewpkknam63sedyqor.jpg

6v330qoctvcef4iwt3l.jpg
 
kao prvo spoji to malo bolje, u bridge da dva zvucnika na dva razlicita kanala, provjeri gain koji ne bi trebalo da je pojacan do max, na koliko su oma zvucnici a na koliko je stabilno pojacalo, da li ide u protect pojacalo ili samo miruje, ako imas hi/low crosover na pojacalu pogledaj podesavanja, a sto se tice osiguraca, nisi valjda sad spojio bez njega :icon_question::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
To ti nije preporucljivo, jos narocito ako ti je crkao znaci da ti je nesto u kratkom spoju, a sad bez njega (ako si spojio tako) nemoj se iznenaditi ukoliko ti plane auto
 
Član
99% pojacalo ide u protect zbog necega..jedino sto je jos moguce je da ti negdje prekida na kablovima
upali pa gledaj prebacuje li na protection lampicu na pojacalu...ako prebacuje,gasi ti se pojacalo,imas negdje spoj
 
Član
edoze je napisao(la):
99% pojacalo ide u protect zbog necega..jedino sto je jos moguce je da ti negdje prekida na kablovima
upali pa gledaj prebacuje li na protection lampicu na pojacalu...ako prebacuje,gasi ti se pojacalo,imas negdje spoj

jel to ova lampica :icon_question:
nema nego ova ;)

f31aco09urqor2z8ufox.jpg


zen3dom je napisao(la):
kao prvo spoji to malo bolje, u bridge da dva zvucnika na dva razlicita kanala, provjeri gain koji ne bi trebalo da je pojacan do max, na koliko su oma zvucnici a na koliko je stabilno pojacalo, da li ide u protect pojacalo ili samo miruje, ako imas hi/low crosover na pojacalu pogledaj podesavanja, a sto se tice osiguraca, nisi valjda sad spojio bez njega :icon_question::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
To ti nije preporucljivo, jos narocito ako ti je crkao znaci da ti je nesto u kratkom spoju, a sad bez njega (ako si spojio tako) nemoj se iznenaditi ukoliko ti plane auto

Iza imam samo dva kruga ova balans ja mislim da je ovaj prvi a drugi jacina;)..kad njega pomjerim nista se ne desava :icon_rolleyes:

A osigurac nije meni crkao nego sam kupio kablove tako :icon_sad:
a sada nemogu nigdje naci osigurac ovaj :icon_confused: :icon_rolleyes:
 
lampica ti je to od powera, tj kad je upaljeno ona gori, ova dva potenciometra su ti gain najvjerovatnije jer se ne vidi na slici skoro pa nista, a osigurac stavljaj pod hitno, mozda ti je nesto u kratkom spoju i pravi probleme..... ako ne mozes naci onaj stakleni osigurac uglavi onaj obicni, improvizuj, i ja sam neko vrijeme koristio njega dok nisam kupio stakleni od 100A
 
Član
Jbg ja nisam gledo kad sam prodavo kablove crko osigurac mada mi odavno stoje ... Stavio si zicu gdje je crko osigurac tako da to dode na svoje kazem ima u audioteamu kupit osiguraca nisu uopce skupi ... Vidi ti jesi dobro pospoio kablove gdje si minus stavio.. da ti se ne dodiruju neke zice ? Do osiguraca nije mada kupi kad budes iso prema vamo ...
 
Član
DJ_M4rko je napisao(la):
Jbg ja nisam gledo kad sam prodavo kablove crko osigurac mada mi odavno stoje ... Stavio si zicu gdje je crko osigurac tako da to dode na svoje kazem ima u audioteamu kupit osiguraca nisu uopce skupi ... Vidi ti jesi dobro pospoio kablove gdje si minus stavio.. da ti se ne dodiruju neke zice ? Do osiguraca nije mada kupi kad budes iso prema vamo ...

Jel to ono u citluku :icon_question:
 
Član
Jest to ti je u citluku mada mora bit i po mostaru negdje .... I btw pojacalo mjenjaj traz nesto malo jace:D
 
Član
provjeri remote moze biti i do njega da prekida :D drugu je gubio kontakt i isto se desavalo :cool:
 
N

nenad

Skrabo je napisao(la):
duran je napisao(la):
provjeri remote moze biti i do njega da prekida :D drugu je gubio kontakt i isto se desavalo :cool:

sta je remote :icon_question:..jel kabal od CD sto vodi :icon_question:

Najbolje da ti sve to izvadis iz auta i nadjes nekoga da ti sve fino spoji.
 
Član
Ako ti pojacalo ne izbacuje protect a i dalje prekida.... provjeri cinceve.
Oni su ti osjetljivi na kraju.Cim se malo jace saviju pocnu prekidat.
To se i meni jednom desilo,ja sam isto mislio da je do pojacala i slucajno sam to pritisno.Dok drzim ono radi bez problema, cim pustim pocne prekidat.Pokusaj i ovo pa vidi sta ce bit...mozda je i nesto drugo u pitanju....
 
Član
nenad je napisao(la):
Najbolje da ti sve to izvadis iz auta i nadjes nekoga da ti sve fino spoji.

Pa nisam ja ni spajao nego profi ;)..I kada prebacivam muziku i tek je upalim zacuju se malo zvucnici :icon_question:jel to uredu tako

I gdje mogu nabaviti ovaj stakleni osigurac :icon_rolleyes: :icon_question:

melvin je napisao(la):
Ako ti pojacalo ne izbacuje protect a i dalje prekida.... provjeri cinceve.
Oni su ti osjetljivi na kraju.Cim se malo jace saviju pocnu prekidat.
To se i meni jednom desilo,ja sam isto mislio da je do pojacala i slucajno sam to pritisno.Dok drzim ono radi bez problema, cim pustim pocne prekidat.Pokusaj i ovo pa vidi sta ce bit...mozda je i nesto drugo u pitanju....

a i jesu savijeni u gepektu ispravit cu ih i malo pregledati ostalo sve ;)..hvala drug
 
Član
remote kabal desavalo je se to i kod mene cim pojacam do 15 bass prekida,stavio poseban prekidac i sad radi normalno moze se do max pojacat nece da prekida
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top