Zašto je fabrički propisana potrošnja goriva nedostižna?

Zašto je fabrički propisana potrošnja goriva nedostižna?

Član
Ne znam kome je nedostizna ova fabricki propisana potrosnja, to se moze bez problema postici samo ko malo pripazi na svoju voznju. Ne mozes gas u pod 90% vremena i ocekivati tvornicke podatke. Meni recimo za Saxo deklariraju, otvoreno 6,2l (meni trosi od 5,5 do 7,5 - zavisno od tempa), grad: 12,6l (meni trosi od 8 do 11,5 litara - nikad 12 litara nisam ni dohvatio - i kad je bilo najvise gasanja). Tako fakat i ne kontam kako su oni ovih 12,6l dobili...
 
Član
I kod mog bivšeg saxa su malo preterali, 8.8 po gradu , a bilo je 7-8.5, a otvoreno je moglo vrlo lako ispod 5, mada je malo oštrijom vožnjom (kakvom sam ga 90% vozio) bilo oko 6. Nedostaje mi i ta potrošnja, a i upravljivost tog auta, daje neverovatno lep osećaj :icon_sad:
 
Član
i kod mene trosi oko nekih pet litara po gradu, ali kada se vozam ovako u ova doba , heh
 
Član
ma dajte ba ljudi budite realni, kakvo je to auto koje po gradu trosi 4,8 litara???
vozim novu astru 1.6 16v, fabricka potrosnja 6,2 litra kod mene trosi 11 i nemoze ispod po gradu...
 

MTR

Član
DuloX_ je napisao(la):
ma dajte ba ljudi budite realni, kakvo je to auto koje po gradu trosi 4,8 litara???
vozim novu astru 1.6 16v, fabricka potrosnja 6,2 litra kod mene trosi 11 i nemoze ispod po gradu...

aaaaa , da ne vozas prvom mozda :lol::lol::lol::lol:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ne znam kome je nedostizna ova fabricki propisana potrosnja, to se moze bez problema postici samo ko malo pripazi na svoju voznju. Ne mozes gas u pod 90% vremena i ocekivati tvornicke podatke. Meni recimo za Saxo deklariraju, otvoreno 6,2l (meni trosi od 5,5 do 7,5 - zavisno od tempa), grad: 12,6l (meni trosi od 8 do 11,5 litara - nikad 12 litara nisam ni dohvatio - i kad je bilo najvise gasanja). Tako fakat i ne kontam kako su oni ovih 12,6l dobili...

Piše 11.6

Ja sam tvorničke podatke probijao na niže i na više. Ovo drugo preferira:D

Mnogo hladnih startova, kratke dionice, gradske gužve, semafori...Nema dizela koji će trošiti ispod 5 litara. Benzinci se vrte oko 10.
 
zasto kod mog ex-golfa pise da ide max 146 a ja sam ga vozio skoro 190??????(bolje kod nas gorivo :lol: )
a nemozemo mi ni imati potrosnju kao npr u njemackoj ili svici,jer su tamo bolja goriva a i ceste gdje nemoras na svakih 200m prikociti pa opet ubrzati...naravno i odrzavanje auta je ucestalije i bolji materijali se koriste(remenje,zatezaci,lezaji,vodene pumpe,filteri ulja itd. )
sve to utice na potrosnju...
 
Član
ja sam točno unutar tolerancija koje je propisao proizvođač za moj model auta.
Izmejreno skupljanjem računa u dvije godine :icon_eek::lol:
4,0/6,6 prosjek je oko 5,7 - 6 litri.

to je s čipom..prije čipa je bilo cca skoro litru više..

Sad je kak treba...a board comp..ma ko to još gleda..on je tu tek toliko da je :D Ne da je on pare za gorivo. :D

Osim kad su gore 17"..onda je ...ko bez čipa :cool:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Astra je napisao(la):
ja sam sa getacom postigao van grada 4,0 potrosnju... a kad gasam, ide i na 12 :D

I ja sam 0.0 ali trenutnu

:lol::lol::lol::lol:

@ MTR
ne idem prvom, vozim auto sasvim normalno izmedju 4500 i 6000 obrtaja :123::123:



marea 2.0 16v turbo 20l gradske voznje...
 
Top