ZANIMA ME...

ZANIMA ME...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo bas sada nesto prckam po netu...pojma nemam oko motora jebo me tata ne pismeni,pravi sam papak....:D
Pa me zanima ako mi neko zna:
koja su 3 uslova potrebna da bi upalio Benzinski cetverotaktni cetverocilindricni sus motor
 
Početnik
Valjda mislis na standardni benzin motor,ko kod yuge :) kompresija,neznam tacno koliko,znaci karike,tifloni i te zahebancije..dalje karburator mora da valja radi smjese-gorivo:zrak.. Ostalo:svjecice,bobina,razvodna kapa,kablovi,platinska dugmad..
 
Početnik
to su ti male gumice, nalaze se u glavi motora,na vođicama ventila...znaci ventili se krecu kroz vođice a na njima su ti tifloni koji sprjecavaju prolazak ulja u komore gdje ventil uvlaci smjesu zraka i goriva..znaci,ako nisu dobri,motor trosi ulje..i nije to uslov da motor upali,ja sam se zeznuo... I nomalno,uslov da motor upali ti je i alnaser,jbg.a,to valjda podrazumijevas.
 
Član
Oggy je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
Struja,Gorivo,Kompresija,Alanser....

Jest,to ti je sustina svega ovog sto sam napisao..imal slika tih drugih felgi?
Nema jos, nece buraz da istjera auto van, kisa a auto nije nikada pokislo pa nece ni da sada pokisne.... Tristac zastava iz 76 godine...Cim otopli moci cu ih poslikat...
 
HEHE e ovako male ispravke...ne kaze se Alanser nego ANLASER
Drugo posto vidim da niko nije znao...jer trazio sam 3 uslova nazvao sam jednog druga i rekao mi je da su ta tri uslova:
1.SMJEŠA-gorivo i vazduh error samo gorivo ne gori potreban je i kisik
2.VARNICA
3.KOMPRESIJA
...
Eto toliko...ocekivao sam da ce neko malo brze da mi odgovorio...ali jbga...Svak zna reci SPUSTI AUTO ZATAMNI GA I VECE FELGE...de ljudi malo...korisnijih stvari;-)
@error-struja stoj i u akumulatoru pa ne varnici;-)
Malo sam RAZOCARAN---;-((
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top