Zamjeniti Ili NE... AstraG ZA Golf4

Zamjeniti Ili NE... AstraG ZA Golf4

Član
Little Dragon je napisao(la):
Hehe salu na stranu Golf je dobar auto sigurno bolji od tvog karavana al od obicne Astre tesko , nije sto je vozim al kad uzmes sve u obzir po meni je Astra puno bolji izbor sto se tice dizajn linije , udobnosti pa i kradze , jedino eto sto ljudi misle da je Astra teska za odrzavati sto nimalo nije tacno jer ja vozim svoju vec 2 i po godine sto se tice mehanike ja prezadovoljan najmanje para je tu otislo , ja bi ti preporucio da zamjenis za Astricu neku 2 vrata al samo benzin , astre dizel su smece to preskoci

Druze ovu Astru vozim vec 8 godina a pored ove bile su neke druge izvedbe AstreG tako da znam kakve su astre pogotovo sto se tice odrzavanja a znat ces kada ti ode lezaj :icon_cry: ako budes htio uzimati naravno skf ili nesto malo bolje a ne kinez varijante a da ne govorim sve sta sam ja promijenio na svojoj Astri jer me srce boli kada nesta klepece,skripi ili zuji.
Lijep pozdrav i sto manje kvarova
 
Eh brate sad ti ides iz krajnosti u krajnost , ne ode lezaj svaki godine po 2 puta neg par puta u zivotu auta , to je normlano i ja sam sasuo mjenjac pa sam ga platio 800km , mislis da VW nema djelova koji kad odu moras masno platiti?
 
Administrator
mislim da ti je ovo dobra ponuda ako je auto u dobrom stanju i odrzavano, al ti nabolje znas koliko vozas i kakav ce ti biti prelaz na benzin
 
Član
nismo je napisao(la):
mislim da ti je ovo dobra ponuda ako je auto u dobrom stanju i odrzavano, al ti nabolje znas koliko vozas i kakav ce ti biti prelaz na benzin

AKo bude ok na pregledu u servisu 99% da cemo zamijeniti jer ne prelazim veliku mjesecnu kilometrazu tako da to nije ni strasno toliko.

Hvala na odgovorima
 
Član
koliko ja sracuna golf preso 267hiljata il ti ga tisuca koliko ti je astra presla
neznam jel ova cifra velika al ipak zvuci

a na ggolfu ocekuj bar par stotina za servis il ces vjerovat onoj sve odradjenu uredno prije 15hiljada
 
U moje mame je astra G 1.6 b koju je kupila prije 4 godine sa oko 110.000 na satu provjerene km. Do sada je ulozila mozda 5-6 stoja i redovno odrzavanje ulje filter i presla 30.000 bez ijednog veceg kvara osim zadnjih podizaca prozora. Bolje ti je zadrzi astru
 
Član
sema911 je napisao(la):
koliko ja sracuna golf preso 267hiljata il ti ga tisuca koliko ti je astra presla
neznam jel ova cifra velika al ipak zvuci

a na ggolfu ocekuj bar par stotina za servis il ces vjerovat onoj sve odradjenu uredno prije 15hiljada

Moja Astra je presla 230xxx a kod mene je bas sve odradjeno prije nekoliko mjeseci tako da ne znam ni ja sam al eto.
 
Little Dragon je napisao(la):
Hehe salu na stranu Golf je dobar auto sigurno bolji od tvog karavana al od obicne Astre tesko , nije sto je vozim al kad uzmes sve u obzir po meni je Astra puno bolji izbor sto se tice dizajn linije , udobnosti pa i kradze , jedino eto sto ljudi misle da je Astra teska za odrzavati sto nimalo nije tacno jer ja vozim svoju vec 2 i po godine sto se tice mehanike ja prezadovoljan najmanje para je tu otislo , ja bi ti preporucio da zamjenis za Astricu neku 2 vrata al samo benzin , astre dizel su smece to preskoci

ako niko nije, ja cu rec da ASTRA nista nije udobnija od Golfa, znam iz licnog iskustva
dok je Vectra druga prica i nju sam vozo

drug ako si naucio vozit dizela ne uzimaj benzinca, ne bitno koje je marke auto..
ja sam vozio 1.8B 90ks i nije bio velik potrosac ali sad kad sam preso na dizela osjeti se razlika
 
Član
Hustler je napisao(la):
a znat ces kada ti ode lezaj :icon_cry: ako budes htio uzimati naravno skf ili nesto malo bolje a ne kinez varijante

180KM,sto nije puno,s obzirom na kvalitet...imas i po 120KM nekog smeca...ja dobio neki popust na tu cijenu pa me s ugradnjom izaslo 160-170KM,ne znam tacno...ni za golfa nije nista jeftiniji (ne mislim bukvalno na taj dio)...ako mislis da ces ustedit nesto na odrzavanju,varas se,sve je to u 5 deka;)
btw,nov originalni lezaj je oko 550KM u servisu:lol::lol:
 
GreenDevil je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
Hehe salu na stranu Golf je dobar auto sigurno bolji od tvog karavana al od obicne Astre tesko , nije sto je vozim al kad uzmes sve u obzir po meni je Astra puno bolji izbor sto se tice dizajn linije , udobnosti pa i kradze , jedino eto sto ljudi misle da je Astra teska za odrzavati sto nimalo nije tacno jer ja vozim svoju vec 2 i po godine sto se tice mehanike ja prezadovoljan najmanje para je tu otislo , ja bi ti preporucio da zamjenis za Astricu neku 2 vrata al samo benzin , astre dizel su smece to preskoci

ako niko nije, ja cu rec da ASTRA nista nije udobnija od Golfa, znam iz licnog iskustva
dok je Vectra druga prica i nju sam vozo

drug ako si naucio vozit dizela ne uzimaj benzinca, ne bitno koje je marke auto..
ja sam vozio 1.8B 90ks i nije bio velik potrosac ali sad kad sam preso na dizela osjeti se razlika

Naprijed Da , pozadi se ne mogu porediti , bar moje iskustvo
 
Little Dragon je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
Hehe salu na stranu Golf je dobar auto sigurno bolji od tvog karavana al od obicne Astre tesko , nije sto je vozim al kad uzmes sve u obzir po meni je Astra puno bolji izbor sto se tice dizajn linije , udobnosti pa i kradze , jedino eto sto ljudi misle da je Astra teska za odrzavati sto nimalo nije tacno jer ja vozim svoju vec 2 i po godine sto se tice mehanike ja prezadovoljan najmanje para je tu otislo , ja bi ti preporucio da zamjenis za Astricu neku 2 vrata al samo benzin , astre dizel su smece to preskoci

ako niko nije, ja cu rec da ASTRA nista nije udobnija od Golfa, znam iz licnog iskustva
dok je Vectra druga prica i nju sam vozo

drug ako si naucio vozit dizela ne uzimaj benzinca, ne bitno koje je marke auto..
ja sam vozio 1.8B 90ks i nije bio velik potrosac ali sad kad sam preso na dizela osjeti se razlika

Naprijed Da , pozadi se ne mogu porediti , bar moje iskustvo

drugo je komfor, ja kazem za udobnost, tvrdoca auta
 
Top