Zamjeniti Ili NE... AstraG ZA Golf4

Zamjeniti Ili NE... AstraG ZA Golf4

Član
Pozdrav,

E raja dobio sam ponudu da mijenjam svoju Astru g za golfa 4 benzinac 2.0 radjen za americko trziste.E sada me zanima kakvi su za odrzavati da li neko od forumasa ima jedan u svom vlasnistvu da li su isti dijelovi kao za europska vozila kao za motor tako i karoserija(osim karambolki) i tako molio bih vase savjete sto se tice te tipe Golfa.

Ako cak neko i poznaje vozilo bilo bi dobro imati neku informaciju iz prve ruke a da nije od vlasnika.

Evo link od tog gofa
http://www.pik.ba/artikal/2932813/golf-4/

Cekam pozitivne stvari:icon_smile:
 
Član
ma da je dizel pa hajde al meni se taj motor nikako nesviđa 2.0 8V puno troši a brzinom ne opravdava moj merc 1.8 16V bolje ide
 
Administrator
kod mene je ovaj motor u bubi - amerikanac (mislim da je sve isto kao u golfa), treca godina ni najmanji problem ni s motorom ni mehanikom, djelovi svi isti kao i europski
potrosnja gradske 8-11 zavisno od noge na gasu, a fino ide nista slabije od europskih 85Kw
vise i nego zadovoljan
 
Član
nismo je napisao(la):
kod mene je ovaj motor u bubi - amerikanac (mislim da je sve isto kao u golfa), treca godina ni najmanji problem ni s motorom ni mehanikom, djelovi svi isti kao i europski
potrosnja gradske 8-11 zavisno od noge na gasu, a fino ide nista slabije od europskih 85Kw
vise i nego zadovoljan

Hvala na iskrenom odgovoru.

LP
 
Član
Pozdrav,
Respekt za misljenja iznad, ali ja nebi imao sam astru nisam imao golfa. Da je dizel i na evropskom trzištu definitivno bi mjenjao za golfa.Usput ne znam jesi vidio pise 160 000 milja to je malo drugacije od kilometara :) Mozda da vidis kad bi na plin prebacivao koliko bi izgubio a koliko dobio itd .
Sretno sa odlukom
 
Član
tetric je napisao(la):
Pozdrav,
Respekt za misljenja iznad, ali ja nebi imao sam astru nisam imao golfa. Da je dizel i na evropskom trzištu definitivno bi mjenjao za golfa.Usput ne znam jesi vidio pise 160 000 milja to je malo drugacije od kilometara :) Mozda da vidis kad bi na plin prebacivao koliko bi izgubio a koliko dobio itd .
Sretno sa odlukom

Hvala na vasem misljenju ma da ti budem iskren malo mi je dojadila moja Astra ona je u mom vlasnistvu punih 8 godina znam je vise u saraf:icon_smile:
 
Član
Hustler je napisao(la):
tetric je napisao(la):
Pozdrav,
Respekt za misljenja iznad, ali ja nebi imao sam astru nisam imao golfa. Da je dizel i na evropskom trzištu definitivno bi mjenjao za golfa.Usput ne znam jesi vidio pise 160 000 milja to je malo drugacije od kilometara :) Mozda da vidis kad bi na plin prebacivao koliko bi izgubio a koliko dobio itd .
Sretno sa odlukom

Hvala na vasem misljenju ma da ti budem iskren malo mi je dojadila moja Astra ona je u mom vlasnistvu punih 8 godina znam je vise u saraf:icon_smile:

bolje je znat auto u saraf a da sluša... nego mačka u vreći uzimat
 
Član
Imam boru odnosno jettu ,amerikanca sa ovim motorom 2,0 85 kw, sto se tice trapova nikakva razlika nije, sve je apsolutno isto, motor takodjer, jer je ovaj motori isao jos i u octavia-u, itd.
Jedina ti je razlika u svijetlima, odnosno prekidacu svjetala, uvijek su upaljena oborena cim upalis auto, centralana zakljucava cim predjes brzimu od 20km/h, ali se ta opcija gasi dijagnostikom, kao i mnoge druge.
Razlike u karambolkama nema samo je razlika u lajsni ,a na njoj su gabarintna svjetla, zamjeni lajsnu i prednja je ista kao obicna, "sve pase na seraf"
Sretno ;)
 
Hehe salu na stranu Golf je dobar auto sigurno bolji od tvog karavana al od obicne Astre tesko , nije sto je vozim al kad uzmes sve u obzir po meni je Astra puno bolji izbor sto se tice dizajn linije , udobnosti pa i kradze , jedino eto sto ljudi misle da je Astra teska za odrzavati sto nimalo nije tacno jer ja vozim svoju vec 2 i po godine sto se tice mehanike ja prezadovoljan najmanje para je tu otislo , ja bi ti preporucio da zamjenis za Astricu neku 2 vrata al samo benzin , astre dizel su smece to preskoci
 
Top