zamjena ulja u mjenjacu - DA ili NE?

zamjena ulja u mjenjacu - DA ili NE?

Član
Koje je auto u pitanju? Ta gradacija bi mogla znaciti da je auto za neko trziste/zemlju sjevernije orijentacije. U principu, ako ne nadjes, kao sto mislim da neces, pogledaj koje standarde treba da zadovolji to tvoje preporuceno ulje, pa nadji neko priblizne gradacije (tipa 75w ili neko multigradno, jos bolje ako mene pitas, tipa 75W-90 itd.) sa istim standardima, i nemas brige. Svakako, proizvodjac u knjizi navede vise opcija, pa tako mislim da je i kod tebe slucaj, i da moze i nesto drugacije.
 
page_704.png

Za evropu.
U user manual od auta za Kia Ceed. (A isto je i u upstvu od Hyundai i30)
 
Pa mozda i jeste, ali ako imaju pakovanje u bačvi ne vjerujem ništa ako nije original pakovanje po litar. :D Zapravo i ne treba mi za sada (tek za 70.000 kilometara, haha), ali mi čudno što nema nigdje.
 
Član
Pa mozda i jeste, ali ako imaju pakovanje u bačvi ne vjerujem ništa ako nije original pakovanje po litar. :D Zapravo i ne treba mi za sada (tek za 70.000 kilometara, haha), ali mi čudno što nema nigdje.
Neznam zasto bi ti bilo cudno, jednostavno malo je trziste i broj potencijalnih korisnika i potreba uopste za time, (KIA, Hyundai), da bi se neko bakcao time i uvozio nesto sto ce "mozda" nekad prodati, a uz to je vjerujem i cijena visoka. Kad ti bude trebalo, nadji za ovo ulje standard i toga se drzi, a ne proizvoda, jer NEMA HYUNDAI RAFINERIJU, NITI PRAVI ULJE, nego neko za njega to napakuje, i skoro uvijek je to manjeg kvaliteta nego pravi proizvod, sa svim standardima i specifikacijama.
 
Član
ja mislim da ti sebi bespotrebno komplikuješ život, toliko...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Top