zamjena ulja u mjenjacu - DA ili NE?

zamjena ulja u mjenjacu - DA ili NE?

Član
meni je nedavno majstor preporucio da zamijenim ulje u mjenjacu kada mi je mijenjao set kvacila,jos je kod mene auto preslo nepunih 50 000 km! Tako da mislim da tebi vec odavno bilo vrijeme za zamjenu!
 
Član
Ja sam sebi u golfu mjenjao 60km dvije litre kaže po fabrici ovo ide međutim na niskim temperaturama se nije baš pokazalo dobrim sa starim uljem je bilo bolje...
 
Član
ne diraj ako nemaš problema, sigurno nema potrebe da ga mijenjaš, to će ti svaki servis reči, ali eto ako se tebi mijenja bujrum, zamijeni i volan i blatobran, ko mu j*e mater, čisto malo promjene da uvedeš
 
neki dan gledo na njemackom bivsem DSF-u sada SPORT1 auto reportažu i prikazuje auto BMW oko 2004 godista 540 i neka oznaka...inace imaju mjenjac koji je navodno napravljen da se nomora servisirati...medutim lik presko 150.000km sa njim i rikno mu mjenjac...razlog tome je sto se ulje nije mjenjalo i njemački eksperti govore da se ulje u mjenjacu mora mjenjati svakih 80.000km...takoder je prikazivalo ulje sa 80.000 predenih koje je nekako zuckasto i ulje sa 150.000 koje je crno i prljavo nenormalno i puno sitnih cestica...tako da ljudi mjenjajte ulje i zaboravite sta vam kazu u servisu nemaju pojma...ja cu da mjenjam sljedece sedmice ako bog da....eto toliko od mene
 

MTR

Član
zerocool : koji je to majstor endem pa ti rekao da se ulje mjenja kad procuri boga ti napisi mu ime pa da ga postavimo u posebnu temu : Ne ici kod ovoga :D
 
Član
pa ak vec imas onu knjizicu,negdje nazad ti pisu intervali zamjene tecnosti u autu
i nadjes se tu
a cuj ne mijenja se,prvi put cujem:icon_confused:
 
MTR je napisao(la):
zerocool : koji je to majstor endem pa ti rekao da se ulje mjenja kad procuri boga ti napisi mu ime pa da ga postavimo u posebnu temu : Ne ici kod ovoga :D

Neznam ime lava al je u pezo servisu lik tako reko, zaboravim koji je servis na ulazu u sarajevo kroz vogoscu ima i nisanov servis direkt pored njega...ugl veli kao to se ne mjenja samo kad procuri i ti fazoni...medutim ljudi mjenjaj te
 
Član
Mijenjao ulje u mjenjaču zimus, prvo ga je falilo a ne curi nigdje suho ko barut, a što je bilo prljavo drug. Ja sam ga zamijenio plaćao sam litar oko 25 km neko 70-90 gustina.

Na velikim minusima se malo teže šaltao al kad malo auto odradi nije bilo problema.
 
Član
i kod mene kad je zima "slabije salta", planiro sam zamjenit ulje, mada prosle godine u decembru majstor gledo kaze crveno ulje, jos ka ima do cepa netrena dirat, al nema veze.. mene interesuje dali neko zna gdje se nalazi cep za to ulje i dali je potrebna kakva sprava da se izvuce, posto cini mi se da je kod mene na pugu 307 povisoko saraf pa neznam dali moze iscurit, mada mozda me i pamcenje izdaje pa se nesjecam bas gdje je..
 
Član
Promjenio ga bilo je bas prljavo ne crno ali smedjkaste boje a staro sebi ostavijo ako mi zafali da mogu do naliti auto ljepse radi manje su vibracije itd;)
 
Član
da ne otvaram novu temu.. i ja bih promjenio ulje u mjenjacu.. al sam chitao na stranim forumima da se prvo ubaci neshto sho che ochistiti taj mehanizam zna li ko ishta o tome?
 
Član
Mislim da treba mjenjati , to ko je rekao da netreba je izvadio pravo ulje i nasuo neko ne hvaliteno ulje i onda su nastali problemi ,

Jedno pitanje: Dali je moguce da ulje "zaledi" u mjenjaču , kada mi je auto vani a veliki - , onda kad ga upalim ujutru malo teze se salta :icon_question:
 
Top