Zamijena Golf 5 1.9 77kw za Audi A3 2.0 tdi???

Zamijena Golf 5 1.9 77kw za Audi A3 2.0 tdi???

Član
Zasto?
Ovdje kod nas kosta izmedju 250 i 300€ kod sma kosta 600...
Mora biti neka razlika...

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk

Pa ljudi imaju ime prvi su sa tim krenuli raditi i vjerovatno malo vise znanja od ostalih.

Isto tako imas tene od 200KM imas od 20KM. Ove su nike ove su ž mozda one isto potraju mozda su i od istog materijala napravljene.
 
Član
Cetkice i egr nije uopce nikakav kvar, pogotovo taj egr to je danas jednostavnije da ode nego da ti guma pukne tako da oko toga ne brines. Ja bi na tvom mjestu blindirao egr, uradio kvalitetan remap kod revo ili sm chip tuning i softverski ugasio egr. Obican chip je u biti varalica na senzoru temperature goriva tako da to iskljuci. Sa snagom ces biti zadovoljniji, motor ce prodisati i naravno obavezno se drzati servisa izmjene ulja i filtera
A druze valjda i egr ima svoju ulogu, najlakse je izbacit, isto ko sto raja stavi fiksni zamajac kad mu ode plutajuci i onda misle da su napravili bolju stvar..
 
Član
Pa ljudi imaju ime prvi su sa tim krenuli raditi i vjerovatno malo vise znanja od ostalih.

Isto tako imas tene od 200KM imas od 20KM. Ove su nike ove su ž mozda one isto potraju mozda su i od istog materijala napravljene.
Velika je razlika chipovat auto kod nekog tamo lijevog koji nema dyno da testira mapu i kod profesionalaca koji steluju mapu posebno za svako auto i testiraju dok ne bude idealna, ne moze za svako auto biti ista mapa bez obzira sto je isti motor uvijek imma finesa i razlika, eh to je razlika ne izgled mala ali koja garantuje kvalitetu uradjenog posla tj. chipovanja.
 
Član
A gle, egr ima ulogu za ekologiju, tebi za auto sigurno nije za nesto dobro osim za trosak. Da se ne uvrijedis to je kao da sebi spojis crijevo iz straznjice u usta otprilike. Al svak je gazda svog auta pa... ja sam samo dao dobronamjeran savjet. A to za zamasnjak se slazem u potpunosti, mada tehnika i inzinjeri svakim danom napreduju i opet se sve to sredi, mada je to po meni vise za neke bijesne motore sa puno konja i remapa
 
Član
A gle, egr ima ulogu za ekologiju, tebi za auto sigurno nije za nesto dobro osim za trosak. Da se ne uvrijedis to je kao da sebi spojis crijevo iz straznjice u usta otprilike. Al svak je gazda svog auta pa... ja sam samo dao dobronamjeran savjet. A to za zamasnjak se slazem u potpunosti, mada tehnika i inzinjeri svakim danom napreduju i opet se sve to sredi, mada je to po meni vise za neke bijesne motore sa puno konja i remapa
hahahaha ma zamijenio sam ga sad trenuto je nov egr, nadam se da uz redovno ciscenje nece opet u skorije vrijeme zezat, a bude li zezao poslusat cu te pa da probamo i tu varijantu bez njega, al valja gledat lampicu od motora vazda hehe
 
Član
Ne moze dijagnostikom, kolega je vjerovatno mislio na prisilnu regeneraciju dpf-a (ti ga nemas) koja se radi preko dijagnostike i to u slucajevima kad se nakupi previse cadze i auto ju u voznji ne moze spaliti ili ako se ne obraca paznja na to.
 
Super Moderator
Dzaba ces cistit redovno egr kad on prlja usisnu granu i komplet motor. Sve ekologije kad se ugase motor lakse dise, bolje radi, manje mu skodi. Kakav egr crni
Sm je brend i zato je skup. To nesto dyno ne dyno na standardnom autu i normalnom remapu ne znaci bas puno. Sve se to lako proba na cesti. Kad su neke druge prepravke u pitanju onda dyno dobro dodje. Tako da bezat od remapa bez dyna nema smisla. Kako su prije svi mapirali bez dyna? Otidji kod simanica, ima i valjke dobru mapu ce ti za taj auto napravit
 
Član
Dzaba ces cistit redovno egr kad on prlja usisnu granu i komplet motor. Sve ekologije kad se ugase motor lakse dise, bolje radi, manje mu skodi. Kakav egr crni
Sm je brend i zato je skup. To nesto dyno ne dyno na standardnom autu i normalnom remapu ne znaci bas puno. Sve se to lako proba na cesti. Kad su neke druge prepravke u pitanju onda dyno dobro dodje. Tako da bezat od remapa bez dyna nema smisla. Kako su prije svi mapirali bez dyna? Otidji kod simanica, ima i valjke dobru mapu ce ti za taj auto napravit
https://www.facebook.com/GdmPerformance

cijena sa dyno valjcima 350€
(bijeli bmw na fb stranici)
 
Član
Dzaba ces cistit redovno egr kad on prlja usisnu granu i komplet motor. Sve ekologije kad se ugase motor lakse dise, bolje radi, manje mu skodi. Kakav egr crni
Sm je brend i zato je skup. To nesto dyno ne dyno na standardnom autu i normalnom remapu ne znaci bas puno. Sve se to lako proba na cesti. Kad su neke druge prepravke u pitanju onda dyno dobro dodje. Tako da bezat od remapa bez dyna nema smisla. Kako su prije svi mapirali bez dyna? Otidji kod simanica, ima i valjke dobru mapu ce ti za taj auto napravit
Koliko bi me izasla ko njega otprilike mapa i gdje se nalazi?
 
Top