Zamijena Golf 5 1.9 77kw za Audi A3 2.0 tdi???

Zamijena Golf 5 1.9 77kw za Audi A3 2.0 tdi???

Član
Prije 10ak dana sam kupio Golfa 5 1.9 77kw, 2004.g.,230 000 presao, 4/5 vrata, siva boja, full oprema osim koze i tako to.
Medjutim, tek sto sam kupio auto vec sam dva puta kod mehanicara isao, prvo zbog alternatora cetkica, drugo zbog EGR ventila i to me bas nervira jer sam tek kupio auto, nisam ocekivao odmah na popravke ici, prije ovog auta sam vozio Audi A4 2004.g. i opcenito velika mi je promjena sad na golfa jer je iskreno Audi bio i dosta snazniji i dosta udobniji, opcenito bio je dosta bolje auto, ali sam ga prodao jer je skup za odrzavanje bio jer je bio 2.5, posto sam dosta gledao na piku ima jako lijepih Audi-a A3 i vecina su 2.0 tdi i imaju jako fino opremu, zanima me da li bi mi mozda bilo pametno mijenjati Golfa za nekog takvog Audija jer bas mi se svidjaju.
Raja da cujem savjete ?
 
Član
Kad god kupujes polovno auto, ostavi barem jedno 1000-2000KM sa strane, za moguce popravke i servis, jer ipak kupujes macka u vreci.. Sad je kasno, ali eto da znas za ubuduce :p
 
Član
Ako ti je slab onda ga chipujes i vozi, a sto se tice kvarova koje si imao, pa sta si ocekivao od polovnog auta, niko nece popraviti sve sto treba na autu da se popravi pa ga prodati nekom drugom
 
Član
Kad god kupujes polovno auto, ostavi barem jedno 1000-2000KM sa strane, za moguce popravke i servis, jer ipak kupujes macka u vreci.. Sad je kasno, ali eto da znas za ubuduce :p
Ma znam ja to, nije bilo nista skupo oko 250 me sve izaslo, a ostatka sto se tice auto je stvarno tip top, bas zategnuto, al stvar je navike na Audi hehe
 
Član
radije bi dao novac na chip nek taj da uzimas 2.0tdi nije sad da ispada da ne valja,all od kud znas hoce li ti doci dobra masina il opet ces i u njega uloziti para u mehanicara..taj 1.9tdi u golfu ti je dosta jeftinije za odrzavati samo mu chip rokni i milina sa nekih 140PS.
 
Član
radije bi dao novac na chip nek taj da uzimas 2.0tdi nije sad da ispada da ne valja,all od kud znas hoce li ti doci dobra masina il opet ces i u njega uloziti para u mehanicara..taj 1.9tdi u golfu ti je dosta jeftinije za odrzavati samo mu chip rokni i milina sa nekih 140PS.
u golfu je motor u top stanju, vozio sam ga u ac quattro i rekli oni da je u savrsenom stanju, pa kontam hocul ga usrat ako ga chipujem
 
Član
Kad smo oko chipova...zasto je smchip skuplji od ostali?

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
 
Član
Cetkice i egr nije uopce nikakav kvar, pogotovo taj egr to je danas jednostavnije da ode nego da ti guma pukne tako da oko toga ne brines. Ja bi na tvom mjestu blindirao egr, uradio kvalitetan remap kod revo ili sm chip tuning i softverski ugasio egr. Obican chip je u biti varalica na senzoru temperature goriva tako da to iskljuci. Sa snagom ces biti zadovoljniji, motor ce prodisati i naravno obavezno se drzati servisa izmjene ulja i filtera
 
Top