zamajac kvar golf 4 tdi TREBAM SAVJET

zamajac kvar golf 4 tdi TREBAM SAVJET

Član
Danas sam bio u Banja Luci u servisu Vidovic svratio sam samo da proverimo koliko kosta set kvacila za mog golfa 4 i kada su mi rekli cenu iznenadio sam se koliko je skupo.Covjek iz servisa mi je proverio auto odmah da vidi dali je do lamele ili zamajca kaze da je lamela dobro ali da je zamajac malo otiso, pito sam ga dali treba menjati odmah covjek mi je reko da treba da sacekam da jos ode ili crkne skroz to jest kad crkne skroz necu moci da saltam brzine.

ja bi to menjo odmah ali skupo mi u ovlastenom servisu naboli su cjene jos kazu neka reparacija dam im svoj set kad skinu i da kupim novi set.

Cena set
zamajac 1350km
lamela 350
druk lezaj 150
to su cene odprilike marka gore dole a nedavno sam naso na pik djelovi za auta i pitao sam kolko kod njih kosta set kvacila

set kvacila 215km SACHS
druk lezaj hidraulicni 105km Sachs
zamajac 720km Sachs
covek kaze da je ovo original za golfa 4 set.

Pa mi treba savet dali da menjam ovo u ovlastenom servisu ili da kupim ovo gde se prodaju delovi i odem kod mehanicara i premenim.Kako tolika razlika u ceni i dali moze biti ovo neki laznjaci gde se prodaju delovi i dali je samo u ovlastenom servisu original djelovi. HVALA
 
Član
:lol: pa onda znas sta ti je ciniti, mada to radi svako nije to nista opasno, samo sto je jedan plivajuci a drugi fiksni
 
i onda imas traktor od auta :lol: orginal je orginal i drz se toga i meni je kraju i gledo sam cjene takodjer dodje 900 km plus set 650 km al nezalim kad ode sve je to potrosno
 
Član
Ma kakav traktor, ja sam vozio sa tim setom nikakve razlike nema, volio bi vidjet ko moze osjetiti da se nesto drugacije ponasa! To je napravljeno da servisi uzimaju pare, kakva udobnost i elsticnost....
 
Dejan 16v je napisao(la):
Ma kakav traktor, ja sam vozio sa tim setom nikakve razlike nema, volio bi vidjet ko moze osjetiti da se nesto drugacije ponasa! To je napravljeno da servisi uzimaju pare, kakva udobnost i elsticnost....

pa ne osjetis ogromnu razliku jer kad stavis fiksni zamajac na lameli su opruge koje ublaze trzaj :D :icon_exclaim:
 
Član
elektricar je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Ma kakav traktor, ja sam vozio sa tim setom nikakve razlike nema, volio bi vidjet ko moze osjetiti da se nesto drugacije ponasa! To je napravljeno da servisi uzimaju pare, kakva udobnost i elsticnost....

pa ne osjetis ogromnu razliku jer kad stavis fiksni zamajac na lameli su opruge koje ublaze trzaj :D :icon_exclaim:

Pa to i govorim, skup mu original a ovo kao nevalja to hocu da cocjeku obajsnim da moze bez problema!;)
 
Član
Ma VW je to, nije to skupo, svi znamo da je njima jeftino odrzavanje, ovo je dzabe.:D

Druze, idi u bilo koju prodavnicu ato dijelova, provjeri koliko ovo kosta, sredi popust za mehanicare i prolazis 50% jeftinije.;)
 
Član
Rodjak nedavno mijenjao korpu lamelu i zamajac, golf IV 85 kw 1200 KM ga izaslo.
Nije u ovlastenom servisu,naravno :D
 
Član
sta je ovo bog te vidio lik otvara petu temu vezano sa set kvacila....... halo ba da nije malo puno.....
 
Član
sve zavisi koliko je kilovata taj motor 1.9tdi
ako je motor 85 ili 96kw tad se ne može staviti tvrdi zamajac nego samo plivajući pošto je zamajac fi 240 i ima hidraulični druk ležaj
zamajac je 760km set kvačila 226km a druk ležaj 82km
na 85 i 96kw ako se stavi tvrdi zamajac puca radilica
ako je motor sa ostalim kilovatima a to je 66, 74, 81kw tad možeš staviti tvrdi zamajac i sve u setu košta 368km

pozzz
 
Član
bubibl- je napisao(la):
sve zavisi koliko je kilovata taj motor 1.9tdi
ako je motor 85 ili 96kw tad se ne može staviti tvrdi zamajac nego samo plivajući pošto je zamajac fi 240 i ima hidraulični druk ležaj
zamajac je 760km set kvačila 226km a druk ležaj 82km
na 85 i 96kw ako se stavi tvrdi zamajac puca radilica
ako je motor sa ostalim kilovatima a to je 66, 74, 81kw tad možeš staviti tvrdi zamajac i sve u setu košta 368km

pozzz

:lol::lol::lol::lol:
Ma kome je to pukla radilica?????:icon_eek:
Dajte ljudi nemojte pricati napamet, ujka mi je mehanicar zajedno smo pormjenili barem 10-tak setovaa on samo sto je promjenio.... ljudi i dan danas voze, aj mi objacni kako ce puci radilica????
 
Član
MOŽE LOCK!!!:cool:

Peta tema o istom problemu, očigledno je da misli da postoji mogućnost popravke preko tastature.;)
 
Top