Zakon za mlade vozače

Zakon za mlade vozače

Ovaj tjedan punim 18 , pa me zanima jel u nas i Bosni i Hercegovini vrijedi zakon kao u hrvatskoj da se do 24 ne smije voziti vozilo jače od 80kw? Ako je ,onda sam totalno u ku*cu jer mi tatin auto ima 81kw. Hahaha.
Ajmo,oraspolozite me :D
 
Član
Evo jesam,a bilo mi je beveze pisati kad ne posjedujem svoje auto još,a ni vozačku.hahah

Znaci u datom momentu sve sto se zakonski tice tebe jeste da MORAŠ imati slovom P obiljezeno auto , sto ti savjetujem jer ti se debili nece lijepiti na karambolku vezi se i ne pij

ali sada malo losih vijesti sada nekada bi trebale stupiti na snagu izmjene ZOBS-a , te ce tako osobe koje su tek polozile i nemaju 3 god iskustva ili starije od 23godine poslije 23h morati imati sa sobom osobu stariju od 23 godine sa minimalno 3 godine iskustva ( ako si polozio sa 18 a sad imas 21 mozes poslije 23 , a ako imas 30 i tek polozio moras imat nekog - da nebude zabune)
te se uvodi da pocetnik koji bude zaustavljen bez obiljezenog auta slovom P ili da nije vezan dobit ce pored novcane kazne i 1 bod :D i osobe koje su tek stegle VD i nemaju 3 god iskustva ne smiju upravljati automobilom brze od 100km/h , znaci ako je ogranicenje 140 ti smijes 100kmh ( i ako budes prekrsio to ide ti 3 boda1 mjesec i od 100 do 500km kazne ) = ovo se ne odnosi ako je ogranicenje 60 a vozis 100 onda si nahebo

a nekada do godine ce se razmotriti uvodjenje dopune da osobe mladje od 21 godinu i sa manje od 3 godine iskustva ne smiju upravljati autom jacim od 120ks

;)
 
Znaci u datom momentu sve sto se zakonski tice tebe jeste da MORAŠ imati slovom P obiljezeno auto , sto ti savjetujem jer ti se debili nece lijepiti na karambolku vezi se i ne pij

ali sada malo losih vijesti sada nekada bi trebale stupiti na snagu izmjene ZOBS-a , te ce tako osobe koje su tek polozile i nemaju 3 god iskustva ili starije od 23godine poslije 23h morati imati sa sobom osobu stariju od 23 godine sa minimalno 3 godine iskustva ( ako si polozio sa 18 a sad imas 21 mozes poslije 23 , a ako imas 30 i tek polozio moras imat nekog - da nebude zabune)
te se uvodi da pocetnik koji bude zaustavljen bez obiljezenog auta slovom P ili da nije vezan dobit ce pored novcane kazne i 1 bod :D i osobe koje su tek stegle VD i nemaju 3 god iskustva ne smiju upravljati automobilom brze od 100km/h , znaci ako je ogranicenje 140 ti smijes 100kmh ( i ako budes prekrsio to ide ti 3 boda1 mjesec i od 100 do 500km kazne ) = ovo se ne odnosi ako je ogranicenje 60 a vozis 100 onda si nahebo

a nekada do godine ce se razmotriti uvodjenje dopune da osobe mladje od 21 godinu i sa manje od 3 godine iskustva ne smiju upravljati autom jacim od 120ks

;)
Cuj 100 km/h ? Koja glupost,to poslije 11 je jos veca glupost.
 
Član
Ne znam za hr, ali u bih je ukinuto vremensko ogranicenje tako da pocetnik moze voziti kad hoce I duzan je ispod ogranicenja da vozi 10km/h, sto mi je suludo, cesto vozim naseljenim magistralnim putem gdje ljudivoze 70+ a ja tutrebam vozit 40, ni km/h vise o_O
 
Član
Cuo sam da je u Srbiji isto zeznuto za pocetnike, imam rodicu tamo, skoro je polozila, pa i ne voze auto, ne napravi mjesecno ni 3km :D
 
Putovanja.ba
Administrator
Pa ili znas ili ne znas vozit. Dao si mu vozacku. Mene ovo nervira, kao suvozac ce ti nesto pomoc, sta ako nemas koga stavit pored sebe da vozis?
 
Član
Ovo za slovo P i pojas su upravu totalno, ali ovo za voznju poslije 23 i ogranicenje 100Km/h je po meni glupost cista, jbg ako sam prosao ljekarski, i komisija rekla da sam sposoban da vozim zasto onda ovo.... Popio sam kazni i za slovo P i za pojas, al kasnije kad se skontas pa bolje mi se vezat jer ne dao Bog sudar mogu imat spasit ce mi zivot nego ispadat frajer po gradu :p trebaju uvest i da penzioneri nose ovo slovo, ima ih gori su nego neki pocetnici :p
 
Član
Pa sto se tice nekih pravila bolje znaju pocetnici nego penzioneri, znam kad su napravili kruzni u teslicu pa jedan covjek pita kako se sad ide iz centra u Doboj, inace covjek je "profesionalni vozac" sad ili ima sve ili nekoliko kategorija polozeno nezz. A sto se tice vezanja to postujem, nemam vozacku ali kad odem na javni put vezem se, nije zbog policije, znam da nebi manje-vise ni obracali paznju na to nego zbog sebe, imao sam udesa i znam da mi je bas dobro doslo...
 
Super Moderator
I to ogranicavanje snage je u ovakvoj drzavi glupost jer ljudi jedva i jedno auto imaju i sad mora djetetu drugo kupovat sa manje konja. Nidje veze
 
Član
U datom momentu nema ogranicenja , ali NOVOM dopuno zakona / mslm da stupa krajem ove godine ili pocetkom sljedece/ morat ce poslije 23h imat nekog ... a da ste zivi i zdravi ! i sadasnjem zakonu vam stoji da pocetnik smije voziti maximalno 110Km/h sa tolerancijom od 11kmh znaci max 121kmh i kazna je 300km+ 1 do 3 mjeseca vozacka !!
 
Član
I to ogranicavanje snage je u ovakvoj drzavi glupost jer ljudi jedva i jedno auto imaju i sad mora djetetu drugo kupovat sa manje konja. Nidje veze

u hr/ a i nadam se kod nas / bit ce opmugecono da roditelji koji imaju primanja manja od ( ne znam sada tacno) u potpunosti besplatno na Masinskom fakultetu mogu uvesto blokadu ili 2 mapu tako nesto kao na daljenski se aktivira i auto ne moze vise od 130kmh da ide ;) al sad ... bosna je ovo ...
kod mene kolega od 18 do 24 platio preko 5000 kazni
ja od 15 do 19 bez vozacke pola bosne obisao da me nikad zaustavili nisu jos do danas imam 2 kazne pojas i kamera
 
Top