Zakon u HR

Zakon u HR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ErRoR je napisao(la):
Zakon postoji mladi vozaci su ograniceni na 90KS, a ne na 100, a sa turistima ovaj zakon nema veze, da vozis Mustanga on te ne moze kazniti po tom pitanju....
nije istina mladi vozači su ograničeni na 105 a ne 90 konja....al zato se ima u papirima 66 kw a ispod haube 88;)
 
BHT Ovisnik
kreso_audi je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
Zakon postoji mladi vozaci su ograniceni na 90KS, a ne na 100, a sa turistima ovaj zakon nema veze, da vozis Mustanga on te ne moze kazniti po tom pitanju....
nije istina mladi vozači su ograničeni na 105 a ne 90 konja....al zato se ima u papirima 66 kw a ispod haube 88;)

i zato se moze popusiti auto na tehničkom ako te skuze:D


a to da njihov taj zakon vrijedi za turiste je sasvim besmisleno,znaci netko ima dobro jako auto mora ga ostaviti kuci i otici u renta car il kupiti drugo auto za do mora:D
 
Član
kao sto scaner kaze, pisu kazne al nikad nista od toga ne dodje.... mom rodjaku svake godine pisu takve kazne, bas proslo ljeto smo isli na more sa m5, ima 22 godine i peglali su ga za to... pisali al kaze da nikad nista nije ni vidio od toga..

P.S. iz holandije je momak
 
Član
comment mog starog.. :.. Niikad bolji zakon nebi ni izmislili :p hehe.. ali ,, glupost je ziva da to vrijedi za turiste :S... iako sam cuo da su momku naplatili kaznu :S 1000 ili 1500 Kuna... sad nezz
 
Član
ja nisam imao nikakvih problema kao strani drzavljanin, a doduse imam i hrvatsko drzavljanstvo i niko mi nije pravio probleme i zaustavljali su me, niko mi nije nista govorio za snagu auta vjerovatno jer mi je prebivaliste u sarajevu, tako da mislim da se ne odnosi na strane drzavljane, bio je u pitanju auto od 110kw, s drugom me isto zaustavili auto 170kw njemu 19 godina to je ljetos bilo niko nista nije spomenuo...
 
Član
Taj zakon postoji a zakon ne poznaje termine "turist" i slično tako da vrijedi za sve vozače na teritoriji HR, normalno da moraš poštivati zakone države u kojoj se nalaziš a nepoznavanje zakona ne opravdava počinioce prekršaja, to što ovlaštena službena lica tokom sezone progledaju turistima kroz prste glede svoje koristi nema veze sa zakonom tako da neke gore navedene konstatacije ozbiljnom vozaču zvuče smješne. Zakon je izričit i jasan i bez izuzetaka
 
Član
Ja ne znam kako neki tvrde da deru i turiste, kada me nikada murija nije peglala, vecinom su auta preko 110ks, i ni jedan nije rekao ni a ni b, vec me zezao radi folija...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top