Zakon u HR

Zakon u HR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ako sam pogrijesio temu,, izvinjavam se i molim da se premjesti,, ali,, kako sam cuo .. zakon u HR je takav da mladi vozaci, nezz do koliko godina, ne smiju vozit auto sto ima preko 100 KS... ii zanimalo me.. dali bi taj zakon vrijedio i za mlade vozace iz BiH koji idu npr na more u HR ?? jer sam cuo da su kaznili momka koji je isao iz Austrije za BiH,, auto mu je bilo preko 100 KS... zahvaljujem unaprijed!!!
 
Član
Ne bi trebao da se odnosi na turiste, tj. policija vise progleda kroz prste. A smijesno ili ne taj zakon postoji...
 
Član
Zakon postoji mladi vozaci su ograniceni na 90KS, a ne na 100, a sa turistima ovaj zakon nema veze, da vozis Mustanga on te ne moze kazniti po tom pitanju....
 
Član
100 ps je najviše koliko mogu voziti vozači početnici (3god od dana polaganja) bez obzira na starosnu dob (inf. dobijena od prijatelja iz Gospića koji je ljetos položio), a što se tiče zakona svagdje ti je isto tj moraš poštivati zakone države u kojoj si a nepoznavanje zakona ne opravdava niti oslobađa odgovornosti kršitelje istog...
 
Član
75KW je ogranicenje mladim kod njih, a policija ne pravi bas probleme ako je u pitanju npr. 1.9 tdi i sl. sa 77kw...
 
Član
naravno da te moze policja peglati i napisu ti kaznu bla bla ti kod sudije za prekrsaje i nista od toga
ja sam ko mladi vozac vozio auto od 170 ks peglali 2 puta pisali i od toga nema nista
 
Član
pa ne mogu da vjerujem kako glup zakon ( da strani drzavljani ne mogu voziti jace od 100ks u RH)
znaci kad se na more ide,moram ostaviti auto na granici i dalje busem? ili kad samo prolazim kroz HR moram naci slep sluzbu da mi provuce auto kroz hrvatsku jer je auto jace ok 100ks:icon_eek:

nemoguce da taj zakon vazi za strane drzavljane? nemoguceee
 
Član
nego ti kupi drugo auto da te ceka na granici ev dat cu ti ja svoje samo pitanje je hoces li stic na more :D ;)
 
Član
nemoj bulaznit... ne svi nego ovi koji bulazne..

zakon je takav da do 24 godine starosti nesmijemo voziti auto jači od 75 kw što je oko 100 konja...

npr. ja sam položio sam 19 god i nesmijem još 4 god vozit jači auto, a znam vozit auto otkad imam 13 god

neki krkan koji nikad nesjedne za volan do 27 god života, položi i može voziti auto od 500 konja i nikom ništa..

to je sve po novom zakonu

po starom zakonu smo imali 2 god "probnu" vozačku i nismo smjeli voziti jače od 103 ks, ni poslije 23 pa sve do 5 ujutro


eto ako je nekom još nešto nejasno imaju na MUPovim stranicama svi članci zakona što se tiče prometa
 
e, taj zakon je dobio svoj podzakon koji kaze da oni koji su polozili do 1.6.2008 godine nece vise imati problema i mogu voziti auto od 500 ks bez problema, znaci zakon NE preko 100ks se odnosi na vozace koji su polozili tek poslin 1.6.2008!

zasada kruze price o tome i vrlo je vjerojatno da ce biti tako, sluzbeno jos nije!
naime, ovo su vjerojatno odlucili jer se pocelo nagomilavati puno slucajeva kojima je po staromu zakonu istekla "baby" vozacka koja traje 2 godine ali ti vozaci jos nemaju 24 godine i zakon se kosi jedan s drugim pa su ga morali malo urediti, bilo je i vrime!
 
Član
Ne vjerujem da ovo važi za strane državljane pa ljudi oni žive od turizma nisu ludi da sami sebi idu na štetu...Nema logike nikako
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top