YUGO - YuShuttle 1.6

YUGO - YuShuttle 1.6

Član
Vozdra raja,
Da i ja predstavim svog jugoslovena , dakle rijec je o 45 presla 24000 s kojom sam se ja igrao dok mi je bilo nekih 12 godina i od tad je stajao u zaboravu. Prije 5 dana sam ga izvukao iz garaze , oprao i poceo sa rastavljanjem. Plan za nastavak je da se odrade zatvaranje bravice gepeka , zadnjeg brisaca i prskalice , antene i zmigavaca , zatim da se auto ofarba , spusti da mu se ruzna zuta unutrasnjost transformise u crnu , nakon cega je plan da se ubaci neki 1.4, 1.5 ili1.6 sa duplim karbasima, mozda se stavi i rollbar , ugl radit ce se nesto i bit cete izvjestavani o napredku

Evo i slikice :D
uglavnom ovo je stanje u kojem sam ga izvukao iz garaze
fotografijas.jpg

pa zatim je uslijedilo rastavljanje uslijed kojeg je nadjeno 6 miseva i jedna macka (lesevi naravno)
fotografija2vv.jpg

onda su i sjedista otisla cao
fotografija3b.jpg

zatim je i sajba koja je vec bila puknuta polomljenja i izvadena
fotografija9.jpg

onda su tabla,stopke ,antena , lajsne ,znakovi zadnji brisac otisli u vjecna lovista
fotografija8.jpg

a i hauba je morala da ide :D
fotografija7.jpg


to je to za sada , vcrs je pala odluka da ce leci i charger look maska uz sve vec navedeno , a i redovno cete biti obavjesteni oko svega :D
 
Član
RE: yuguar povratak

Jedan mali update nadjen motor u pitanju je 1.6 ide na mjenjac 4 brzine :) da se moze ko coek ispalit , od pokusaja da upalim glupu 45-icu sam odustao tako da se sutra pocinje sa vadjenjem motora jer fkt samo smeta :) , Satovi idu prvi na reparaciju kao i komplet unutrasnjost , a krajem mjeseca ce se poceti i slagati masina tako da ukoliko me posluze €€ do kraja godine ce u garazi bit malo zlo i cekat svoju minutu :)))
 
Član
RE: yuguar povratak

U medjuvremenu jugo rastavljen do kraja , odvezen kod majstora koji mu je izvadio masinu i ubacio 1.6 , tako da jule mjenja ime u beast , takodje su povarene rupe od antene , zadnjeg brisaca i prskalice kao i rupe od retrovizora takodje je i hauba poravnana ugl slike sutra pa cete vidjeti , dalje ide farbanje u mat zelenu al budete obavjesteni ... Veliki pozz
 
Član
RE: yuguar povratak

Evo i slikica da ne bude da vas ne obavjestavam :D , u planu za dalje idu 4 gewinde , diskovi naprijed , ats classic felgice 13-ke naravno , koje ce da idu u mat bijelu auto ce da se pripremi za farbanje boja ide mat zelena , neki agresivni army/rat look sa nekim naljepnicama najvjerovatnije u stilu americke vojske, charger maska , zuti farovi , kopce na haubu i gepek , branici i retrovizori crna mat. Dalje cu morati potraziti bijele zmigavce , idu crveno bijele stopke . Sto se unutrasnjosti tice ide full crna kombinacija , kad bude kesha doci ce i rollbar , dvije kadice i siroki H pojasevi , a na pod cu da stavim alu lim i mock ( samoljepljivi materijal kao itison samo tanji)

volanb.jpg

img3183i.jpg

img3186e.jpg

img3187d.jpg

img3195dh.jpg

img3196nf.jpg

img3208h.jpg
 
Član
RE: yuguar povratak

Danas slucajno naletio na sjediste (kadicu) i dva schroth pojasa :) , slikice sutra
 
Član
RE: yuguar povratak

Yugec se radi lagano , malo se podigao naprijed da bi se sve moglo zasarafat po planu , poceo sam ga slajfat i pripremat za sprickit , sjediste sam samo ubacio da vidim kako izgleda. U medjuvremenu je nabavljeno i suvozacko sjediste od una turba (uglavnom je bolje od juletovog) , tako da cu nekad ovih dana da to sve skemijam zajedno . Pare se skupljaju za smoor roadster 13-ke jota mali milion , plan je i 4 gewinde i kocnice sto ce zaokruzit mehaniku. Sto se limarije tice sve je ok osim sto ce se rubovi izvuci za par cenata napolje i najvjerovatnije ce i rollbar da se pravi. ugl radovi teku svojim tokom . ukoliko zdravlje i finansije posluze jugec ce na proljece biti registrovan ... ;) i jos da ne zaboravim nasao sam tablu na netu od koje sam ostao :icon_eek: pa cu probati nesto slicno da izmajmunisem ;) toliko za sada cujemo se uskoro :D

fotografijal.jpg

fotografija1m.jpg

fotografija2x.jpg

fotografija.png
 
Član
RE: yuguar povratak

Nakon nekog vremena skupile se potrebne parice i krenulo se dalje
Na autu je uradjeno slijedece :
-Sve cetri gewinde KW inox line
-Poly lafete pozada
-Diskovi 257mm naprijed
-Izvucene obrve
-Brezoni
-Dva strutbar-a

Nabavio sam jos dosta sitnica tj.
-Konig kadica + schroth pojasevi
-Žute farove, bijele zmigavce, crveno-bijele štopke
-Osigurace za haubu
-OMP pedale
-Filter za karburator
-Dvije maske da napravim charger look
-Rucicu mjenjaca kelt cross
-Abarth znak za masku
-Rucice za prozore
-Kompletan audio sistem
-Vazdusnu sirenu

I jos bruku nekih sitnica ........…

Uglavnom mehanika i podvozje su gotovi , slijedece u planu je rollbar OMP kompletan i izduvni sistem takodje kompletan. A nakon toga farbanje citavog auta i onda registracija , sve u svemu nije jos puno ostalo. Felgice sam nasao neke Bbs mahle i najvjerovatnije cu ih kupiti pa kasnije ostaviti za zime , a sad krenuti od njih. A inace najveca zelja su mi smoor 8j , koje su jucer probane al fali kesha za njih , ali polako bit ce sve nadat se sto prije. Slikice svega sto se radilo sutra !!! Veliki pozdrav )
 
Član
RE: yuguar povratak

qqqqrg.jpg

fotografija2nr.jpg

fotografija3c.jpg

fotografija5y.jpg

aaaaals.jpg

eeeoj.jpg

wwwvp.jpg

ttttc.jpg

rrrau.jpg

ssssom.jpg

ffffffig.jpg


Evo i slikica, ove slike sa strasnim felgama ce jos uvijek da budu NEOSTVARENA zelja, svaki komentar je dobro dosao ;)
 
Član
RE: yuguar povratak

Odustao sam od charger maske jer zuti farovi predobro izgledaju. Legle su nove felgice intra 13, 7j i gume 195-45. Danas dosao i taj dan auto otislo na farbanje :)))

fotografija3r.jpg

fotografija2t.jpg

fotografija1u.jpg

img0153ki.jpg
 
Član
Počelo i krečenje napokon. Sad vec pocinje da lici na autic koji sam i zamislio. Majstor koji ga radi je jedna veeeeeeelika picajzla tako da uopće nemam dileme kako ce da ispadne. za sad radovi idu super , prekitovano je sve sto je trebalo biti.
Kupljena su nova vrata suvozaca i sad se radi na ostatku auta , u svakom slucaju vrlo skoro ce da bude gotov :D
fotografija1q.jpg


evo i jedna ponosnog majstora Jaska ;)
fotografija32.jpg

fotografija3d.jpg


Kupljena je i boja zelena smb ;) tako da sve ide svojim tokom ;)
 
Član
Jedan mali update vcrs kupljena sjedista (kadice) i zuti schroth pojasevi slikice sutra. Plan za iste da se presvuku u neku ludu zelenu sa maskirnim detaljima.
 
Član
Evo i slikica sjedista nisam ih jos zasarafio, samo ih stavio da vidim kako izgledaju. Pojasi su schroth zuti elektronski

fotografija4p.jpg

fotografija5o.jpg

fotografija4e.jpg

fotografija5f.jpg
 
Član
jedan mali update. Napokon sve sto se tiče mehanike na autu je zavrseno, motor i motorni prostor su skoro pa očišćeni. Sada se rade karambolke i ostale (plastične sitnice) da bi sto se tice vanjskog izgleda bio kompletiran.Počeo sam ga sklapati unutra, krajem iduce sedmice sjedista bi trebala otici na presvlacenje i rollbar i izduv bi trebali biti gotovi. Tako da ukoliko sve prilike posluze do pocetka aprila vozilica bi trebala biti na cesti :cool:

fotografija1k.jpg

fotografija2o.jpg

fotografija3m.jpg

fotografija3p.jpg

fotografija5.png

fotografija4s.jpg

fotografija2z.jpg

fotografija1o.jpg


A neki dan slučajno naletio na zvučnike koje već dugo trazim
fotografija5.jpg
 
Član
Novi update, radi se na jugi postavljen retrovizor i kopce na haubu , radi se rollbar OMP , trebao bi biti gotov ubrzo tako da ce biti jos slikica ovih dana ;)

48629010151394253312865.jpg

65810151394253337865654.jpg
 
Top