Yugo 1,1EFI &BMR

Yugo 1,1EFI &BMR

Član
Da nastavimo gde smo stali. Posto mi se raspao gumeni kraj sajle pedale gasa i jer sam posle 12 godina otkrio da nije ni odgovarajuci tip bio, napravio sam trajno resenje od aluminijuma i da bude odgovarajuci tip, plus sad je pedala puno direktnija jer nema disanja:



Namontiran dodatan kamionski list gibnja koji ima funkciju da poveca nosivost auta bez preteranog sleganja, ali nije u funkciji kada sam samo ja u autu pa se balans i udobnost nije promenila u odnosu na prethodno stanje:



Planirao sam da remontujem anlaser preventivno, ali me preduhitrio 2 meseca i odjenom zakovao lezaj i otisao bendix, pa kompletno ociscen, zamenjeni lezajevi, bendix i automat (stvari nisu protekle tako lagano kao sto je opisano ali da ne duzim):



Par slika pred zimsku sezonu:




Zime nekad:


Zime sad:


Glavni plan za prolece, da izgleda kao ovaj drugi:
 
Član
Evo da se javim sa izvestajem nakon par meseci :D Trebalo je biti uradjeno par stvari da se testiraju u Kuli za ovaj vikend, ali zbog trenutne situacije, nista od toga.

Namontirani letnji tockovi:


Rasturena sedista, sredjen ceo mehanizam, stavljene pojacane opruge u naslone uz prepravku kacenja (izbacene plasticne zakacke), pojacani "bubrezi" da se ne prosece ponovo kroz sundjer, pojacani sundjeri i stavljena deblja eko koza na sundjer da se ne useca u opruge. Trenutno se malo previsoko sedi pa cu morati videti da li ce se malo sleci nakon voznje ili cu morati malo da otanjim sundjer u sedalnom delu:



Dok su sedista bila napolju, testirali smo ideju :D


Da nema ulja i filtera za ulje, prvu pomoc bih najcesce menjao na autu. Kupljena nova po treci put, prethodna otvorena i sramotno sta se nalazi unutra:


Iskoristio Lidl akciju pa kupio perac i odmah palo prvo "bezkontantno" pranje auta otkad je u mom vlasnistvu:




I dve snezne za kraj:
 
Član
Pre tehnickog zamenjena vuna u izduvu i umesto fi60, montirana fi40mm cev na izlazu sa prigusivacem:


Vratili se sa tehnickog :)


Vraceni odmah osiguraci i tabla:
 
Član
Vraceno nazad:


Sredjene malo resetkice:


Opran tepih u gepeku ali nazalost nije pomoglo, iz nekog razloga je promenio boju, ali iskoristio sam komad tepiha koji sam nabavio da usecem parce za zadnji vezni lim da prekrijem:


Buduci projekat :D


I jedan snimak za kraj:
 
Član
Druzimo se zvanicno 13 godina zajedno :) Takodje je Yugo postao punoletan, ako nakon 18 godina ne treba dozvola za brak od roditelja, zasto meni treba atest za prepravke? :D








I napokon u garazi kakvu zavredjuje ;)
 
Član
Nista bitnije nije uradjeno u prethodna 3 meseca, ali planiram neke ozbiljnije radove u narednih mesec dana :D

Prvo je crkao kompresor za airlift, pa je premotan, izbalansiran, ulakiran, zalemljen i obradjen kolektor, sad radi bolje nego nov:


Maznuli mi ljubicaste kapice, pa stavljene crne da manje privlace paznju:


Stavljene Philips X-tremeVision sijalice u farove, hteo sam vec godinama ali mi nekako uvek bilo skupo naspram Osram Night Braker-a, ali sad sam iskopao jeftinije. Nisam jos video ovakve neke male sijalice kao sto su Philips, morao sam farove da prestelujem zbog toga:


Levo Philips, desno Osram (istina test nije bas najrealniji jer su Osram par godina stare):


Dobio sam kacigu za rodjedan, tako da sad imam svu opremu :D


Zamenili smo Bilstein nalepnicu sa novom:


Nov prohromski gearfix tj zamena za elastican zglob na polugi menjaca:


I za kraj cevi za nov izduv:
 
Član
Teaser
:)


 
Član
Napravljen stelujuci presostat koji gasi kompresor za Airlift sistem za podizanje prednjice na 11bara:


Nakacena opruga na merac nivoa ulja, cisto kao sigurnosni mehanizam:


Modifikovan zastitni lim izduvne grane i montiran nazad na motor nakon 12 godina (skinut zbog konstantnog vibriranja):


Napravljen nov auspuh, 2x40mm, 1x45mm aluminizirane cevi, pie cuts krivine, cevni kolektor, anti reversion chamber, navoj za wideband, modifikovano kacenje na karoseriju (zadrzan stari alu/prohrom lonac):




I par slika:

 
Član
Slike iz Kule:






Onda sam odlucio da vozim drugi karting sa zadnjom vucom. Po pitanju osecaja na volanu, nikakve razlike izmedju kartinga i mog Yuga :D



 
Top