Yugo 1,1EFI &BMR

Yugo 1,1EFI &BMR

Član
Nije se puno radilo u prethodnom periodu zbog zdravstvenih problema, ali nabavio sam par sitnica.

Nova "brza" letva za ljubicasti Yugo, nije drasticna razlika ali mislim da ce pomoci na stazi. Sa 3.8 krugova na 3.4 spusta:


Posto sam imao nekih problema sa zadnjim levim klestima prethodnih godina, ispostavilo se da je levi zadnji disk po drugi put "ovalan". Pa pretpostavljam da se prekalio ili nesto jer nisam nikad imao problem sa krivljenjem, pa sam uzeo nove Ferodo. Takodje napravljeni novi alu distanceri koji idu izmedju diska i glavcine da zamenimo metalne:


Zelenko ispratio svog prethodnika:


Kupljena torba da se spakuje sve sto je cale natrpao u gepek od opreme:


I par slika onako :D

 
Član
Zamena dihtunga po treci i cetvrti put vec na Zelenom. Ustanovio sam da je kriv poklopac, pa sam ga osmirglao da ga poravnam, to je pomoglo ali opet je poceo da masti pa sam na kraju kupio wictor reinz dihtung koji je nesto deblji i namazao silikonom pa se nadam da vise nece biti problema:


Zamenjena letva sa onom od 3.4 kruga umesto 3.8:


I dok sam menjao letvu skontam da sam iskrivio felnu, na svu srecu nije pukla pa sam uspeo da je vratim na meru:


Stavljene led za osvetljenje kabine i gepeka, zaboravio sam da ih slikam pre ugradnje ali evo pakovanje:


Nisam stigao prosle godine da ocistim dizne prosle godine, pa posto zna nekad da se ponasa kao da je presisao, posumnjao sam na to da cure i da je vreme za pranje. I cure za medalju, 1 curi isto bilo aktivirana ili ne. Posto nisam uspeo samostalno da ih ocistim nego ce morati profi, stavio sam druge koje imam u rezervi za sada koje sam ocistio preventivno:


Nabavljena metalna obloga izmedju stop svetala za ljubicastog, posto je plan izbaciti ovu poliestersku i zavariti ovo i iseci vezni lim da nema supljine u tom delu:


Zamenjeni diskovi, ostavljene stare plocice da bi brze naleglo, ali iako je ovo drugi set plocica otkad sam stavio prednje, ispada da se trose brze nego prednje i jedna je pocela da se odlepljuje. Tako da sad za potrebe tehnickog ostaje tako, ali moracu da probam naci neke sportske ko prednje (na drugoj slici se vidi koliko je kriv disk sa desne strane):


Ona letva od 3.4 kruga je zavrsila na zelenom jer sam skontao da imam godinama neku od 3.4 kruga (nakupilo se tu jos par), neko mi je poklonio u fazonu ta je dobra, ali mislio sam da je stanje, ne da ima manje krugova. Mada na kraju nece ici ni 3.4 kruga, nego trenutno se izradjuje varijanta sa 2.5 kruga:


Posto je Zastavino osvetljenje tablice vrlo loseg kvaliteta i krene da puca plastika od godina, nadjeno resenje u svetlima od Fiata Cinquecento koje staje uz minimalne prepravke:


Jeste da cekamo da pocnu radovi na limariji, ali jedno dobro pranje nakon zime da se sacuva malo:


Prosli tehnicki:


Sklopljen nazad:
 
Top