xPlode sistem

xPlode sistem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh, sklapam xPlode sistem u autu...vw golf cvaja...
Znaci, navuk'o sam svega... :D

HU kupljen prije 6 mjeseci, tadasnji zadnji model, USB, daljinac i ti fazoni...
Zvucnici svi novi xPlode, nedavno promjenjeni, naprijed uvaljeni malo veci 5.25'', nazad 6.5''...preljepo se cuje...kablovi svi izmjenjani...
Nekidan uzeo dvije dvaneske,isto xPlode...imam kablove mislim da su 25 kvadrata, al preko 20 u svakom slucaju...znaci fali mi jos pojacalo i cincevi...

Krajnji cilj, najcistiji moguci zvuk...ne ganjam decibele i tako to, nije bitno samo da gruva...:icon_biggrin:

E sad, ko se razumije (vise od mene) u te setup-e, da mi dadne neki prjedlog, kako to pokopcati sve? Kutije sam mislio napraviti po mjeri, u dva coska gepeka ih stavit, znaci skroz odvojeno...

Smorih ja, jbg...:lol:
 
Član
http://buyriteelectronics.com/Merchant2/merchant.mv?Screen=PROD&Product_Code=XMSD22X


'oce li valjat ovako nesto...

Jbg, pise da gura 2 x 200 rms-a, jebes bridge-eve da ih skopcam na ovo dvokanalno???

ikakva iskustva?

@0g1
OFC :D
 
Član
Cuo sam kako svira...svidio mi se...a nije preskup...

Za svaku marku ce se naci neko da pametuje, valja li il' ne valja...meni je sasvim ok...

Npr, da sam htio kenwood, ovo para sto sam dosad dao, dao bi samo za CD...:lol:
 
Član
druze pojacalo je solidno i moze trpit ta dva woofera .... sto se tice kablova, 20 kvadrata bi treblo bit sasvim dovoljno, s tim da bi ti preporucio za svaki slucaj da stavis i kond od 1F ili cak od 1,2F .... takodje bi ti cvrsto preporucio da uzmes i jos jedno 4 kanalno pojacalo za zvucnike, a mozes isto tako uzet i 2 ta ista pojacala, na jedno spojis woofere, a na drugo (posto je stabilno na 2 ohma) spojis po 2 zvucnika spojena u paralelu, malo se poigras sa gainom i ja ti evo garantujem da bi imo stvarno solidnu muzikicu :) .... pozzz
 
Član
meni je sad stvarno ok zvuk u autu, samo sto fali snage. Ja sam mislio stavit jos u vrata po zvucnik (u sva cetvero), al' ne mogu to izvest na prednjim:icon_cry:

et' jos samo da uzmem pojacalo, pa ce biti snimak neki...:cool:

Hvala na prijedlogu...;)
 
Član
Koliko sam shvatio vec si stavio zvucnike nazad u "dasku" onda nemas potrebe za zvucnicima u zadnjim vratima ,obavezno stavi zvucnike u prednja vrata i visoke u tablu na fabricak mjesta ,kondenzator pod obavezno , pojacalo u bridge na ta dva woofera je OK ,praporuka za pojacalo za ostale zvucnike moze ali bolje neko 4 kanala pa da ti radi na HPF filteru ako hoces kvalitetu zvuka
 
Član
:icon_biggrin:

Ima li neki jednostavan nacin da se stave zvucnici u prednja vrata? :icon_confused:

Imam jedan tapacirung viska, pa sam sve pokus'o na njemu, al' zvucnik je predubok, mora se nekako isturit prema sicevima...:icon_rolleyes:

6.25'' nista manje...
 
Član
poliester .... a evo kako ti to otprilike izgleda ....

prije zavrsetka ....

i331682_1.jpg


zavrseno ....

i331683_2.jpg
 
Član
A kako ja to da izvedem?

Gdje cu nac materijal ?

Ko bi mi to mog'o uradit, a da ne bude extra puno para???
 
Član
e sad to da nebude extra puno para, tu ti bas i nema pomoci, ovakva dva panela da se urade kostaju negdje izmedju 200 i 300KM .... momci u caraudiu su definitivno po mom misljenju najbolji sto se tog tice, ja sam isto radio sa tim ovdje u Tz i imam isto evo uskoro cu Novici na puntu radit panele u vrata i tak .... a sto se tice cjene, imas one male setove kostaju negdje oko 25 marki set, e takvih ti treba jedno 8 komada za obadvoja vrata ako ces sam sebi radit .... ja sam uzeo sve odvojeno, mene je recimo samo bacva smole kostala 120 maraka, onda imas ubrzivac i ucvrscivac to je negdje oko 55Km oboje, imas isto i tkaninu, ona ide cini mi se na vagu, stvarno se ne sjecam posto je al i ona je poskupa, recimo na ovakve panele kao na slici je sigurno otislo bar 20-30 marki tkanine, e sad imas tu i onu propratnu opremu tipa cetke, rukavice, gas maska itd itd itd .... u sustini nije lahko, al ako se stvarno zadas da to uradis, nije ni tesko, najvise moras obratit paznju na smjesu, ako stavis previse ocvstivaca i ubrzivaca, osusi se i skameni i prije nego to uspijes nanijet na panel, opet ako stavis premalo, susice se 10 dana .... jbga malo je zahtjevno na pocetku, al kad uradis par stvari, lakse bude ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top