xenoni-vidljivost

xenoni-vidljivost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Faya_M5 je napisao(la):
DuloX_ je napisao(la):
SamiRX-8 je napisao(la):
Evo odgovora iz UK...

The metal plates inside the projectors are for the cut off for the beam.

DO NOT
remove this piece of metal otherwise you will glare and blind people coming at you.

pa da fino su to rekli, hoce smetat puno ljudima koji ti idu u susret (kao da si upalio duga) ali je fazon sto puuno bolje vidis... a nece raspiat svjetlost na sve strane, leca je ta koja usmjerava i pojacava svjetlost, fazon je u tome sto ovako kroz lecu prolazi puno manje svjetla nego kad se skine taj limic...

pa ja, boli tebe ***** hocel kome drugom smetat...zato kad ti tako u susret dodje kakav drvosjeca s FAP-om, pa smota na tebe, vidjecemo...:D

Ne mora ba faya znacit jebo ga ti...pogotov sa farovima koja imaju sociva...duplo manje ce smetat onima koji idu u susret nego farovi koji nemaju sociva a imaju xenone sto je slucaj kod mene...taj limic kad skine hoce jace svjetlit al nece rasipat svjetlost toliko jer je leca ta koja usmjerava svjetlost tako da nece puno smetati ni ostalima...ja na svojim farovima imam xenone a nemam lece...imam motoric na farovima malo ih nivelisem prema dole a opet je extra vidljivost i nikom do sad nije zasmetalo a 6000k tako da garant nece nikako smetat ni ako skines limic a imas sociva...nije to bas tako druze u pravom zivotu kako ti mislis da jeste;)
 
Član
Sto se svi prav epametni odjednom, da ne smeta ljudima toliko i da nije protu pravila skinuli bi ih oni u fabrici odma, rekli da je to nova vrsta leca i naplatili ti far 80 maraka vise...sto se vi zajebajete s time, ko i hajvani koji imaju 8000K u obicnom faru pa im svaki put ***** sve po spisku kad mi u mraku naleti iz krivine, i oslijepi na 2-3 sekunde :icon_mad:
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Sto se svi prav epametni odjednom, da ne smeta ljudima toliko i da nije protu pravila skinuli bi ih oni u fabrici odma, rekli da je to nova vrsta leca i naplatili ti far 80 maraka vise...sto se vi zajebajete s time, ko i hajvani koji imaju 8000K u obicnom faru pa im svaki put ***** sve po spisku kad mi u mraku naleti iz krivine, i oslijepi na 2-3 sekunde :icon_mad:

saamo sklopi okice i zovi mi ime, zovi mi ime...
nesmeta uopste toliko jer ih neces dizat nego spustit farove jer ces imat bolju vidljivost, kao sto nodi kaze nivelishesh ih i mirna bosna ;),
uostalom tibore imas ova udruzenja slijepih pa odes tamo i ispricas im svoj problem sa xenonima...
 
Član
jedno OT pitanje:D
jesam li samo ja lud il svaka nova skoda octavia,znaci 2 generacija,ima farove koju bacaju u nebo:icon_rolleyes:
mislim na xenone...ides iza nje,i svaki znak,koji je na nekih 2m visine,osvijetli:icon_rolleyes:
a farovi te zaslijepe,cak i mene koji sjedim dosta visoko u dzipu,mogu mislit kako je u normalnim autima:icon_rolleyes:
 
Član
EEE ja sam svima govorio ne valjaju xenoni na te farove... Evo moja prica sa mojom astrom i angel eyesima kolega.. Na pocetku svijetlilo perfektno,no s vremenom je lijevi primjetno oslabio,desni je takodje oslabio ali nije toliko kao lijevi,nisu dzaba ljudi napisali HID not allowed... Tu nema pomoci,jedino nove uzet ili vrati stare farove... Ili uzmi astrine fabricke xenon farove,mozes to na ebayu nac,koji imaju pravu lecu za xenon,a EDO-pa jebemu ja sam konto da sam ja jedini sto je to primjetio... Svaka Octavia me bukvalno zaslijepi da ne mogu da gledam,ide iza mene svijetli iznad krova bukvalno me cijelog obasja,fakat ***** od xenona kod njih... Izdaleka nema sanse da ga uopce gledas toliko smeta da to nije normalno,vjerovatno jako nekvalitetan far,jer ne vjerujem da nije nastiman na tehnickom... Ima u zenici 5-6 tih octavia sto su ubice na cesti,ako na njih mislis,ima jedna siva sto momak vozi ubi u oci
 
Član
Znaci nema smisla u obicne farove stavljat xenone od 8000K da mi narod ne psuje nis' kad prolazim pored njih bolje stavit od 6000K, ja trebam na stila da ugradim xenone a i kod njga su obicni farovi bez sociva....

Izvinjajem se za oof topic al' et usput da pitam .....:icon_question:
 
N

nenad

adi187 je napisao(la):
Znaci nema smisla u obicne farove stavljat xenone od 8000K da mi narod ne psuje nis' kad prolazim pored njih bolje stavit od 6000K, ja trebam na stila da ugradim xenone a i kod njga su obicni farovi bez sociva....

Izvinjajem se za oof topic al' et usput da pitam .....:icon_question:

Ja imam xenone 6000K na obicnim farovima, i niko mi se do sada nije zalio niti mi je blico kada mu idem u susret. Nastimani su mi farovi i namjestim ih na motoric da budu oboreni i to je to.
 
Član
tibor987 je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
sklopi okice jarane...

Ne sklapam ja nista, ako me oslijepi ja cu na lijevu traku, ako ja vec moram se razbit ponjet cu i tog gada sasobom... :icon_mad:

bujrum takve ja i volim :D uzmes kesh od osiguranja pa opet nanovo auto uradish kako hoces sa svim detaljima koji su ti nedostajali a nije bilo kesha ni volje da se to uradi, ovako dobijes i volju i kesh... ako se potrudis ostane ti kesha i za rezervar gorive i koju noc lokanja :icon_twisted::icon_twisted::D:D:123:
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Sto se svi prav epametni odjednom, da ne smeta ljudima toliko i da nije protu pravila skinuli bi ih oni u fabrici odma, rekli da je to nova vrsta leca i naplatili ti far 80 maraka vise...sto se vi zajebajete s time, ko i hajvani koji imaju 8000K u obicnom faru pa im svaki put ***** sve po spisku kad mi u mraku naleti iz krivine, i oslijepi na 2-3 sekunde :icon_mad:

bravo...to i ja hocu rec...ako je to vec tako normalno, fabrika bi sama pravila bez tog lima ispred...
a ako vec oboris, ne znam onda sta si dobio na vidljivosti...
***** ga, sta vi to vozite, pa vam tolko "losa" vidljivost...imate xenone, i opet vam smetaju limici...ja vozim corsu staru 20 godina, sa halogenkama i sa limovima, pa mi opet vidljivost dobra...
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
sklopi okice jarane...

Ne sklapam ja nista, ako me oslijepi ja cu na lijevu traku, ako ja vec moram se razbit ponjet cu i tog gada sasobom... :icon_mad:

bujrum takve ja i volim :D uzmes kesh od osiguranja pa opet nanovo auto uradish kako hoces sa svim detaljima koji su ti nedostajali a nije bilo kesha ni volje da se to uradi, ovako dobijes i volju i kesh... ako se potrudis ostane ti kesha i za rezervar gorive i koju noc lokanja :icon_twisted::icon_twisted::D:D:123:

Buraz, tko se samnom sretne u kontra smjeru necemo ni ja ni on prezivit da pokupimo kesh...jedino baka se mozda obraduje da ne mora ziviti samo na penziji nego i na zivotnom osiguranju unuka :D
 
Član
tibore valjas gluposti ba...imo si ti i pametnijih komentara u proslosti...ja ti ljepo kazem a evo i nenad ti je potvrdio...jarane oborim farove i 6000k na obicni farovima nikom do sad nije zasmetalo...ama bas niko mi dosad nije blicno nit je ko od mojih reko jarane smeta jako ti je itd...zato nemoj djaba lupat gluposti o nekim pemzijama i bakama...ako nemas nesto pametnije reci o temi onda i i nemoj..

adi187 je napisao(la):
Znaci nema smisla u obicne farove stavljat xenone od 8000K da mi narod ne psuje nis' kad prolazim pored njih bolje stavit od 6000K, ja trebam na stila da ugradim xenone a i kod njga su obicni farovi bez sociva....

Izvinjajem se za oof topic al' et usput da pitam .....:icon_question:

Stavis 6000k i odlicno...na obicnim farovima 8000k je malo previse..
 
Član
@faya

fabrika je mnogo toga na autu stavila bespotrebnog, puno je stvari koje se skidaju sa auta a fabrika ih je tu stavila pa tako i ti limici, a poenta oborenih farova je sledeca: ti kad skines te limice imas bar 40% jace svjetlo koje izlazi iz fara, ti kad oboris farove da svijetle nekih 6-7 metara ispred tebe neces nikome smetat bez tih limica a taj dio puta koji je osvjetljen vidit ce se kao da je dan...

@tibor

heehh sreto sam se ja i sa gorim u kontra smjeru pa evo me ;), tvoje je da naletisna mene u kontra smjeru, a moje je hocu li prezivit ili ne ;);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top