xenoni trepere

xenoni trepere

Član
AmmaR84 je napisao(la):
M_iKy je napisao(la):
:lol::lol: i kod mene se isto desava a uzet set kod istog jarana:icon_evil::icon_evil:

ma nemoj te blatiti momka prvo ispitajte jel do vas....

ne blatim beze iso kod elektricara i covjek kaze sve ok,pojacavo masu itd opet nis znaci do xenona :icon_evil:
 
Član
@AmmaR84

Ne blate momka ti xenoni sto je adi postavio sliku su pravo GOVNO...

I ja ih imam ali nisam od Dzeni-ja kupio nego od covjeka gdje i on nabavlja...

Istina je da trepere ali ne previse...

I kod mene je riknulo,sad dal je balast il sijalica neznam nisam imo toliko vremena da ispitam,jednostavno sam povadio sve dok ne dodje novi set;)
 
Član
Pored svih iskustava i pohvala ljudi sa foruma i xxx pitanja, xxx tema, xxx objašnjenja, opet bacate pare i kupujete smeće i onda se žalite!!! Jel to neki fazon novi ili???
 

mm3

Član
ja sam isto dobio jeftini kineski set za malo para sa slim ballastima, i gle cuda isto trepere sijalice i to jako i ne prestaju uopce, i jest moguce je da dodju obe sijalice sjeb.. a ballasti su ok probao na njima jos 3 sijalice i rade normalno.

A sto se tice tih treperanja ako su povremena nemora znaciti da je uopce u pitanju ispravnost seta, na par auta sam ugradjivao ukljucujuci i na svome da se desi kada mi kratka (xenon) rade i palčim duga da jedan zatreperi jer dodje do pada napona dok se duga pale pa oduzima od xenona struju. Rijesenje sam nasao u relejiu koji regulira napon rada i koji se spaja direkt na bateriju i kada dodje do takvog pada on uzima direkt sa baterije i od tada radi mi savrseno.
 
Član
Sredio sam ja ovo davno kad sam i postavio temu al zaboravio za nju :icon_rolleyes:

Problem je u balastima kod mene bio :icon_confused: Kupio nove skuplje i sve super radi s tim da su mi ovi sad 20A a na onim je pisalo 6A :p vjerovatno i to ima veze a zavisi i od auta do auta jedan balast ovaj sto kje kod mene bio je sad kod GreenDevila na golfu kod njeg manje elektronike i manje potrosace i ok radi na h4 sijalici malo mozda nekad zatreperi
 

mm3

Član
adi187 je napisao(la):
Sredio sam ja ovo davno kad sam i postavio temu al zaboravio za nju :icon_rolleyes:

Problem je u balastima kod meen bio :icon_confused: Kupio nove skuplje i sve super radi s tim da su mi ovi sad 20A a na onim je pisalo 6A :p vjerovatno i to ima veze a zavisi i od auta do auta jedan balast ovaj sto kje kod meen bio je sad kod GreenDevila na golfu kod njeg manje elektronike i manje potrosace i ok radi na h4 sijalici malo mozda nekad zatreperi

ok super da je sredjeno, sto vise ampera ballast ima brze "pali" sijalicu. A sto se tice treperanja nebi trebao uopce ako je sve ispravno a preporucujem svima ugradnju xenon releja zbog max. iskoristivosti vremena trajanja i ballasta i sijalica i opcenito elektronike. A usput rijesavaju treptanje

pozz
 
Top