Xenon

Xenon

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
menjic je napisao(la):
A dal je to "spustanje" farova dozvoljeno to je pitanje.

I kod mene su takvi, 6000 :) al mislim da to sve bez sociva ne bi trebalo da prodje tehnicki :)

Fabrike ugradjuju 4300 i 5100 cini mi se tako da su vjerovatno ti najbolji i vjerovatno ih zato nema kod nas.

Sa 6000 se po noci vidi mnogo bolje, duga nikad i ne palim od kad sam stavo xenone, ali je po kisi malo problematicno kao i sa svim ostalim osim 4300 jer oni malo idu na zuto pa se zato bolje vide i po mokrom i po svakakvom putu, a razlika u lumenima izmedju 4,5, i 6 hiljada je po prilicno mala tako da je samo boja razlika uglavnom.

Znam momka sa alfom koji ima 12000K to je skoro pa ljubicasto skroz a bolje se vidi nego kod mene sa 6. Ali su kod njega bolji farovi. :)

Recimo ako pogledas u svakom ispravnom faru koji ima bistro staklo ce mnogo bolje biti nego u farovima sa rebrastim staklima, koje god sijalice da stavis.

Kao i u svemu i u xenonima ima mnogo detalja koji uticu na krajnji rezultat.

Ako vec imas sociva i ako su ispravna uzmi bolo koje na koje dobijes najvecu garanciju i eto probaj 5-6000 i obavezno 35W a nikako 50 jer se oni griju mnogo pa ces istopiti zadnji dio sociva koji je 99% plasticni :)

cek, znaci ni ti nemas sociva?
a to po kisi jel bas toliki problem...jer i sa ovim obicnim sijalicama je po kisi malo problem, slabije se vidi:icon_biggrin:
 
Član
A jedno imam jedno nemam sad, a prije nisam ni jedno imao pa je sad nesto zapelo sa drugim al uskoro cu oba imati.

Nije toliki, kao sto kazes sa svakim se po kisi slabije vidi osim sa 4300 xenonima jer su oni malo zuckasti a jaci od obicnih sijalica :)

Ali eto osjeti se da je slabije nego kad nije kisa, i nije problem ako je bas mrak, po noci, ali po gradu gdje ima rasvjeta ili u sumrak ili ujutru je sa svakim ko da nemas upaljene farove :)
 
Član
pustite vise te price ''kakvi su xenoni na obicnim farovima'' odlicni su samo ako su ti dobra sjenila imate 300 tema o xenonima tamo mozete naci sve sto vam je potrebno
 
Član
duurma je napisao(la):
pustite vise te price ''kakvi su xenoni na obicnim farovima'' odlicni su samo ako su ti dobra sjenila imate 300 tema o xenonima tamo mozete naci sve sto vam je potrebno

A i to sto kazes :lol::lol::lol:

Nikakvi kakvi ce bit, dobri su tebi samo sto drugima sprzi oci.
 
Član
menjic je napisao(la):
duurma je napisao(la):
pustite vise te price ''kakvi su xenoni na obicnim farovima'' odlicni su samo ako su ti dobra sjenila imate 300 tema o xenonima tamo mozete naci sve sto vam je potrebno

A i to sto kazes :lol::lol::lol:

Nikakvi kakvi ce bit, dobri su tebi samo sto drugima sprzi oci.

Uuuu, pogotovo ako ti je iznutra zamascena sajba, smetaju i oni fabricki, a kamoli ovi na obicni far ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top