Xenon- Varalice? Can bus?

Xenon- Varalice? Can bus?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz ekipa. Planirao sam nabaciti xenon na Audi A3 2005, no frend mi veli neces moci tek tako. Izgarat ce ti motoric brisaca. Hmm gledam ga onako cudno. Veli da mi trebaju varalice? Eh sad te varalice su? Sta? Ili da zaobidjem te varalice i uzmem xenon sa can bus-om, jer vidim ima ib na piku od 160km sa godinom garancije i slicno. Ili ima tko tu da radi xenone na navedeno auto, a da po mogucnosti nista ne crkava :D
 
Član
Hvala na odgovoru. Eh sada me zanima ja sam nekada davno uzeo 5k xenon na Astru jos. A sada bi htio sto kulturniju boju, dakle sto prirodniju i slicniju orginalnim xenonima, da vuce na bijelo. To je onda 4300 najbolja opcija?
 
Super Moderator
tu su negdje 4300 i 5000, obje su bijele.. nijansa ti zavisi i od auta do auta, nece na svakom biti isto :)

mislim da moj drug ima xenon set koji mu je bio 2 mjeseca na takvom audiju ima jos i garanciju i nije prijavljivao gresku nikad, pa ako si zainteresovan mogu pitati
 
Član
O pozz kolega. Jesam zainteresiran ako ne baca greske i ne crkava nista. :D Ako je u ovome razmjeru 4-5k mogao bi mi provjeriti za cijenu i javiti.
 
Član
Dobro ti to provjeri sa nekim ko je već ugrađivao u Audi A3. Istina je to za brisače. Mislim da samo što kažu can-bus, nije dovoljno. Na primjer, isto brisači pregore i na Peugeotu 407, i jedan kolega sa ovog foruma je ugradio "kvalitetne" Ollo canbus xenone i pregorili su mu brisači. Ja sam pročitao da je rješenje da se stavi relej i da se xenoni napajaju sa akumulatora, ali nisam 100% siguran za to.
 
Super Moderator
ovaj nije bacao nikakvu gresku nit su crkavali brisaci :)

provjerit cu ti sutra pa ti javim... za sijalice nisam siguran al su balasti canbus i to ti je bitno! a dvije sijalice su 30-40KM to uzmes novo :)
 
Član
allroad, can-bus xenon ne postoji. To su samo marketinški trikovi. Da bi balast bio can-bus, mora imati četiri žice. A kod ovog auta nije ni taj "can-bus" dovoljan, pregoriće brisači kad tad.

@ernadhusic

Pronađi mi ti phillips xenon originalni za 160, ja ću ga odmah kupiti. Bez 400 maraka nema šanse za taj set.
 
Član
Ma gle nebih sada da gledam u 10-20km. Kako kaze clan mara- ak vec nije dovoljan sam can bus, onda najbolje sacekati netkoga tko je imao iskustvo sa time, pa da preporuci savjet.
 
allroad, can-bus xenon ne postoji. To su samo marketinški trikovi. Da bi balast bio can-bus, mora imati četiri žice. A kod ovog auta nije ni taj "can-bus" dovoljan, pregoriće brisači kad tad.

@ernadhusic

Pronađi mi ti phillips xenon originalni za 160, ja ću ga odmah kupiti. Bez 400 maraka nema šanse za taj set.


de ziv ti meni bio reci meni ko to ugradjuje xenone od 130+++++ KM ?
samo oni sto moraju da zamjene ako sta crkne na fabrickim i kad cudnu za cijenu cupaju orginalne fabricke i ubacuju kineske
nemoj se ložit džaba ja sam naveo samo primjer nekad su i ovi kineski bili 200KM ali vise nisu sad se nadju i po 70KM da dalje ne pricam i ne raspravljam se tebi ako se moji komentari ne svidjaju nemoj ih citat VAZDA SI TI NA OVOM FORUMU BIO KONTRAŠ
pozz
 
Član
Ništa ja ne kontriram, niti imam nešto protiv tvojih komentara, samo ti govorim činjenice. Phillips xenon originalni košta koliko sam ti rekao. A ko ih ugrađuje, to je njegova stvar.
 
Član
Philips ne proizvodi xenone za auta koja nisu nikad imala fabricke, h1, h3, h4, h7, nema fabricka xenon sijalica nego je to sve kinesko, philips ne postoji kao xenon proizvodjac, ni Hella, ni peti deseti, SAMO KINESTINA.

Nikakve varalice, samo canbus set xenona.
 
Legend
Ja ne znam stvarno koji se ovdje Google koristi, al po komentarima, izgleda da ih ima razlicitih... o_O...
 
Član
Philips ne proizvodi xenone za auta koja nisu nikad imala fabricke, h1, h3, h4, h7, nema fabricka xenon sijalica nego je to sve kinesko, philips ne postoji kao xenon proizvodjac, ni Hella, ni peti deseti, SAMO KINESTINA.

Nikakve varalice, samo canbus set xenona.

Naravno da postoji, samo što ti ne znaš za to, a s obzirom da tvrdiš samo can-bus xenon koji ne postoji, izgleda da slabo poznaješ materiju kojom se baviš. Otiđi na zvaničnu stranicu Philipsa, pa prebaci na Australiju, pa ćeš vidjeti da postoji, s obzirom da kod njih zakonom nije zabranjeno da se instalira xenon kit, a kada izabereš neku evropsku državu, kit nije u ponudi zbog zakona.

A evo i taj link, ako ti se neda tražiti.
http://www.philips.com.au/c/car-lamps/conv.-electronics-85v-35w-xldckg4x2/prd/

Ja bi volio da objasniš što su kolegi sa foruma saledoboj pregorili brisači na 407, a stavio je "can-bus"? Niko od vas što ugrađuje se nije javio da mu kaže rješenje problema. Hoćeš ti popraviti brisače kolegi što je temu otvorio kada ugradi samo "can-bus" xenone?
 
Član
Ne znam ja svoju materiju ocito :D

85V mi je nepoznanica na autu,

Za brisace, posto je uzeo ollo "canbus" neka se obrati prodavacu od kojeg je uzeo xenone. Ja imam canbuse koje su ugradjeni u bruku auta ni jedan nije imao takav kvar ni slican, osim crkavanja sijalice ili balasta sto je bilo u garantnom roku ili poslije garancije, koju sam uredno zamijenio kasnije ili slijedecu stvar naplatio jeftinije zbog isteka garancije ;)

A za tako diskutabilna auta imas i dodatnu instalaciju na xenone koja se naravno i dodatno placa ali je mnogi ne zele, ali je jako bitna da je napajanje preko releja dovedena do samog balasta i sijalice, direktno sa akumulatora ;)

LP
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top