Xenon svjetla iskustva?

Xenon svjetla iskustva?

Ajmo malo ovako da vidimo u ovoj temi vasa iskustva...
Maltene svi furamo xenon al svaki xenon je drugaciji model,marka,jacina itd...
Kad gledamo na Piku cijene se krecu od 70km do 240km...
Sad svi gledamo povoljnije al kako smo zadovoljni?
Pa ajd malo da napisemo koji xenon koristimo,marka,jacina i gdje ste uzimali,i naravno kako ste zadovoljni sa njim?

Ja sam zasad bio na orginalu D2S sijalice dosle 4300K pa sam iz Opel Servisa dobio takoder D2S orginalne samo sto su bile 6000K i dosta ljepse izgleda,al vidljivost po kisi mi se cini da je gora od 4300K...Al sve u svemu mi najvise odgovara ta bjela led boja,nego neka sto vuce na plavo..

Sad Na drugo auto trebam uzimati H1,takoder mislim 6000K al hocu kvalitetnije nesto da mi za par dana ne crkne sijalica itd...
Pa zato i postavljam temu ovu da vidim kod koga se isplati uzeti xenon,i da budes zadovoljan jer u posljedne vrjeme sa tim je svako poceo raditi..I dolaze paketi xenona iz razni krajeva,od Kine do Njemacke...

Evo Par linkova sa Pika sa razlicitim cijenama i modelima...

1.ADVANCED GERMAN TECHNOLOGY

http://www.pik.ba/artikal/1779973/ugradbeni-xenon-kitovi-a-klasa-advanced-german-technology-/

Momak daje garancije 18mjeseci i uvoz iz Njemacke..

Cijena 135Km


2.PHILIPS PATENT XENON (Hyluxtek)

http://www.pik.ba/artikal/1777302/philips-patent-xenon-kitovi-/

Uvoz Njemacka,garancija 24mjeseca,,

Cijena 235Kk


3.Xenon HID

http://www.pik.ba/artikal/1775857/xenon-setovi-h1-6000k/

Cijena 80Km

4. Xenon od 75W


http://www.pik.ba/artikal/1742433/xenon-svjetla-75w/

Cijena 200Km
 
Član
RE: Xenon svijetla iskustva?

ovaj 3. oglas je moj,

iiii mogu ti reci da su musterije jako zadovoljne, i ovi od 150-130-120km, to je sve isto, kaze garancija, pa dacu i ja garanciju na set od 130-150km, 6 mjeseci ;) a ovi svi prodati od 80Km su radili i vise od 6 mjeseci bez problema uz pravilno postavljanje dijelova ( balast da nije u vodi, blatu ), sijalice ( da farovi nisu u vodi od pranja i sl ) ;)
 
Član
ja sam imao na proslom fiat puntu 5000K, sad na ovom puntu cabriu imam 6000K, meni je 6000K do sada najbolje, imao sam na fordu Ka jedno vrijeme 8000K, meni je bilo grozno za vidjeti cestu, pogotovo po kisi ;)
 
Član
Imam xenon 6000k 35w na golfu vec dvije godine radi bez problema...imam 6000k 50w na A4 već par mjeseci OK radi razlika u vidjlivosti je primjetna 20,30% bolje se vidi sa ovim od 50W...naručio sam sebi set sa ebay.com izašlo nešto oko 50km doduše čekaš 20-ak dana da stigne...a 90% ovih na piku isto tako naručuje i zarađuje po 50,100km po setu ;) A sve ti je to lutrija nekom radi ok nekom crkava često a kvalitet tu negdje ;)
 
Član
A sta ako nesto ne bude ispravno, pa kako vratiti robu ili zamijeniti drugom :icon_rolleyes:

i gdje to ima xenona na ebayu po 50km, da odmah sebi narucim, da i ja pocnem zaradjivati po 50-100km po setu :lol:
 
Član
Ebay.com pa nađi sam...jeste ono logično da ide cijena gore zbog garancije pa kad bude više setova i carina itd. + marža....;)
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
A sta ako nesto ne bude ispravno, pa kako vratiti robu ili zamijeniti drugom :icon_rolleyes:

i gdje to ima xenona na ebayu po 50km, da odmah sebi narucim, da i ja pocnem zaradjivati po 50-100km po setu :lol:

Izvini ali grijesis ima kitova po 50km, poslacu ti i link na PM da se uvjeris.

@black_devil

Druze sve ti je to isto, uzmi slobodno te najjeftinije sve je to Made in PRC, ja sam ih bruku narucio, drug bruku ugradio, sijalice po 2-3god budu, balast ni jedan nije otisao, samo vidi da ne budu digital slim, kod mene su sada, pa nekada zna zezati da nece upali. ;)
 
Član
black_devil je napisao(la):
znaci bolje je ici na 50 il 75w?
Nikad ni nisam gledao na to..

75w?! :icon_question:

35w sasvim dovoljno za super vidljivost, samim tim smanjujes utrosak stuje na autu, ne treba ti 50/55w.
 
Član
todorovic je napisao(la):
black_devil je napisao(la):
znaci bolje je ici na 50 il 75w?
Nikad ni nisam gledao na to..

75w?! :icon_question:

35w sasvim dovoljno za super vidljivost, samim tim smanjujes utrosak stuje na autu, ne treba ti 50/55w.

meni 35W sasvim dovoljno, a sta je sa 75W, radi instalacije, radi farova, dali oni mogu to podrzati jer znam da su klasicne sijalice 55W, raja su stavljala one sijalice 100W pa im sjenilo izgori i far potamni ;)
 
Član
75W je pogodno za lece ali za obicne farove je ubitacno, sto zbog sjenila sto zbog osvjetljenja (smeta vozacima koji dolaze u susret).
 
Top