Xenon svjetla iskustva?

Xenon svjetla iskustva?

kod mene je ugradjen neki kineski set Bi-xenona 6000k koji me je kostao 95KM tj.kupio ga ja na Arizoni
evo vec pola godine ga imam i radi savrseno nikakvih zajebancija i slicno nemam leće u farovima a bacaju mi savrsen snop svjetlosti ne smeta vozacima iz suprotnog pravca barem meni jer sam se sam uvjerio tj. koristio sam drugo auto u mimoilazenju i nije mi zasmetalo
kod mene je jacina od 35W i po mom ne treba mi jace jer kad ih ovako upalim imam jacinu vidljivosti kao kod obicnih sijalica kada ih vozim po zimi a bijel ti put od snijega a sada tu svijetlost imam sa xenonima po najgoroj tami

cijene variraju od vrste balasta mislim voltaze 9-16V ili 9-24V jer ovi sto su od 24V za njih govore da su najj ali po meni budalestina i bacanje para jer su ti balasti namjenjeni za teretna vozila kamione autobuse itd.

toliko od mene ;)
 
Član
sad ce dvije godine kako sam svoje ugradio... jos im se ni boja nije promjenila takodjer se ne gase kao sto to bude obicaj sa kinezima... 6000k, platio ih tad sa ugradnjom 130 KM kod Mladena sto radi Meta system u TZ... samo znam da su balasti sjajni sa plavim naljepnicama... uglavnom za one pare sam pre prezadovoljan... ;)
 
Top