Xenon skuter

Xenon skuter

Član
Eh ovako, znam da "ne moze" na 50cc, ali je bio na njemu i opet hocu da stavim:D
danas sam skidao, na njemu su sijalice p26s, zna li neko mogu li se skopcat neke druge sijalice umjesto tih? nema sjenila pa mi snaga nije toliko bitna...

IMG291.jpg


u pitanju je piaggio nrg mc3
piaggio-nrg-mc3-01.jpg
 
Član
vjerovatno po dimenzijama mozes ubaciti H4Lo sijalice. problem bi ti bilo samo pricvrstiti sijalicu na far da ne ispadne.
Ako te interesuju te sijalice u xenon izvedbi mozes mi se javiti na PM

HID-Xenon-Lamp-H4-HB2-.jpg
 
Član
Moze druze xenon na skuter ali ja ti to nebih preporucio jer puno vuce struje i onda moras na Kurbulu palit ja sam na Keeway F-act postavio i samo po noci malo 2-3 sata xenon upaljen a preko dana ugasen ja ti to nebih preporucio ja kupio H4 Bixenon i postavio i radilo sve normala
 
Član
Beni je napisao(la):
Moze druze xenon na skuter ali ja ti to nebih preporucio jer puno vuce struje i onda moras na Kurbulu palit ja sam na Keeway F-act postavio i samo po noci malo 2-3 sata xenon upaljen a preko dana ugasen ja ti to nebih preporucio ja kupio H4 Bixenon i postavio i radilo sve normala

citas li ti sta si napisao. ovo je ocito dokaz koliko se razumijes u xenone i nacin rada.

I --- xenon trosi manje struje
II --- xenon i bixenon je isto samo je razlika u konstrukciji sijalice

nemoj brate lupati gluposti ako se ne razumijes
 
Član
Imaš ovdje sve objašnjeno
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,19041.0.html

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,18409.0.html

;)
 
Član
na 4 taktni moze,radi super,ali teze pali ,tj brze iscrpi bateriju.....
na 2 taktni nemoze,jer na leru bi gasio xenon tj.treperio.....
 
Super Moderator
NRG je dvotaktni, i moze, al moeas direkt sa aku-a spajati, preko dana gasiti, itd.....
 
Super Moderator
pa nek ga ne pali kad stoji jbg.. kad vozis navece onda upalis, kad ne vozis il kad je dan ugasis... ako vec hoce da ima xenon, mora trpiti neke nedostatke
 
Član
da se i ja javim...spakovao H7, prijatelj imao jedan set, ubacimo ga... preko njegove struje nema sanse, skopcali direktno preko prekidaca, odvojili dugo i kratko-sto prije nije bilo... svjetli, puno bolja vidljivost, mada je opet relativno losa, mada se moze vozit normalno...kad mi oba fara rade, brzo mi izvuce akku, kontam ubacit jos jedan akku u gepek, jer ga svakako ne koristim, da imam dva...samo ih paralelno spojit...da imam nocu rezervu struje... znaci nisam stavio xenon da bih se klincio nego zbog toga sto sam imao dvije sijalice po 15W koje nisu nista vidjele, bukvalno
 
Član
ja sam na svom 4t motoru ubacio h4 sa preko 150 smd dioda, i u tom istom faru imam poziciju sa 6 smd dioda, to koristim po danu za dnevnu voznju, cim noc padne pali h4 i zadovoljan sam sa osvjetljenjem
 
Super Moderator
Taj skuter ima jako lose farove.. I jos npr aprilija sr50 ima losa svjetla... Imaju lece radi fazona, al samo radi fazona. Novi nrg ima super farove h8 sijalica. U tom je samo fol sto ce ti brzo izvuci akku.. Moze mozda pola sata radit onda gasi svjetla i puni akku
 
Član
kontam probat smontirat od punta npr. sociva, il od kojeg auta mogne precnikom, umjesto ovih.. ni sa xenonima nije dobra vidljivost, kakva bi trebala da bude...previse rasipa svjetlo, najmanje baca na cestu
 
Top