Xenon ili led

Xenon ili led

Bez uvrede kvalitetan led set ubija ksenon kao da ga nema,samo sto....hmmm nema niko para da naruci pravi led koji kosta 100-150 dolara,nedavno sam se vozio u dva auta istu vecer,orginal led i orginal kaenon,led bolji bar 3 puta,al za 80 km led nebi stavio ni na karjolu a led sijalice koje vrijede su bar 100 km komad tako da opet se isplati dat 300 km za extra led set nego za ksenon
kod nas sta je najprodavanije su c6 led sijalice koje te ubiju u oci kad vozis iz suprotnog pravca

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Član
Probaj taj LED staviti u ova naša sočiva, biće ti veselo. Nemaš ti ni jedan set da je bolji od xenona, ni jedan. Fabrika je nešto drugo, kvalitetan led plus posebno dizajnirana sočiva za led i onda je to prava stvar, a ovako da kupiš naknadno i da to valja i bude bolje od xenona, zaboravi.
 
Ja znam da ce kensun led sijalice napravit malu bebu od svakog seta za naknadnu ugradnju ksenona sa socivima ili bez njih al eto jbg to je u nas spansko selo jer košta a za sve ostalo,ko je zagrizao za ksenon nek šalje kolegi Ligi i nek to odradi jer zna sta radi. A ko god tvrdi da ksenon bolji od led,nek mi objasni sto su proizvodjaci presli s obicnih sijalica na ksenon,pa sada svi presli na led,vjerovatno jer led nemoze dodat vode ksenonu i od pola tih ksenona bolje svjetle osramovi night brakeri za pola para
 
Član
Vidi, ne trebaš lupati napamet. Taj kensun daje 3000 lumena, toliko daje i xenon. Svaki naknadni LED je sranje, jer mora da ima onaj ventilator, što na fabričkom nećeš vidjeti jer je to riješeno drugačije. I opet moram ponoviti, LED zahtjeva posebna sočiva, ovako kad ga tresneš u obične farove, ubi u mozak ovog iz suprotnog smjera, jer ga svugdje rasipa osim na cestu gdje treba. I xenon je loš bez sočiva, ali LED je još gori. A taj Kensun i nije nešto skup koliko ga uzdišeš, 100 maraka, toliko je i dobar xenon

A ovo da brakeri mogu bolje svijetliti od xenona neću kometarisati. Pročitaj šta su lumeni, pa će ti biti jasnije.
 
Top