Xenon ili led

Xenon ili led

Član
Na mercedes w211 su mi xenoni cini mi se 4300k max 5000k, ja bih htio nesto da baca vise na bijelo/plavkasto, dakle 6000k, sad me zanima da li je bolje kupiti xenon sijalice ili ubaciti neki kvalitetan LED set?
 
Član
OEM je najbolji. Ako imas oem xenon, sijalice zamijeni i pici. Znas da ce sve raditi bez ikakvih problema.
 
Član
A izvini. Limastar su OK za cijenu. Ali iskreno ja vise nikad nebi isao vise od 4300K. 5000 maximum, sve preko toga je šamar sam sebi
Imao sam na golfu ollo set 6000k (ako je pravih 6000) bio prezadovoljan, vidljivost extra, dok sad na ovome cim se zagriju dobiju skoro pa zutu boju, i primjetio sam da se mnogo bolje vidi kad se tek upale pa postanu plavo bijele i zato bih isao na 6000k, a svako opet ima neki svoj ukus ili mozda lose iskustvo
 
Bez uvrede kvalitetan led set ubija ksenon kao da ga nema,samo sto....hmmm nema niko para da naruci pravi led koji kosta 100-150 dolara,nedavno sam se vozio u dva auta istu vecer,orginal led i orginal kaenon,led bolji bar 3 puta,al za 80 km led nebi stavio ni na karjolu a led sijalice koje vrijede su bar 100 km komad tako da opet se isplati dat 300 km za extra led set nego za ksenon
 
Super Moderator
Orginal LED tj sto dodje na autima fabricki je sigurno dobar, ovo ubacivanje LED u druga auta kolko god da platis nije nikad to to, dok kad kupis kvalitetan xenon set i stavis nov projektor bude isto ko orginal
 
Top