Windows 7 problem

Windows 7 problem

Član
Encho_Turbo je napisao(la):
Znaci problem je bio do windows 7,kupio sam orginal cd aktivirao ga i sve je radilo normalno,samo igrice nisu mgole se pokretati.Znaci ubaci igricu ona se instalira i kada udjes i kada krenes da igras upise se igrica i samo se odjednom pojavi nesto plavo na monitoru i restart se komp. i tako svaki put.Skontao sam u cemu je fora,samo sam morao uzeti cd windows 7-ice i skinuo update sa neta i sada radi sasvim normalno.

Znaci niti imas pojma sta je bilo niti sta si uradio da to rijesis ?

Isto si mogao uzeti i drugi racunar komplet sa vec instaliranom sedmicom i radilo bi sve garantovano.

Sta je pisalo u dampu, koju graficku imas, koji ram imas, koja je ploca, koji cipset, koji procesor, koje napajanje, koja verzija drajvera od cipseta, koja verzija drajvera od graficke, na koliko radi ram i MHz i latencija, da li je klokovano sta, koje si sve update instalirao tacno, posle kojeg se rijesio problem, kakve su ti temperature svega ............................ ????????
 
Ovako nesto znaci

On Thu 10/20/2011 12:44:48 PM GMT your computer crashed
crash dump file: D:\WINDOWS\Minidump\Mini102011-01.dmp
This was probably caused by the following module: nv4_disp.dll (nv4_disp+0x242E0E)
Bugcheck code: 0x1000008E (0xFFFFFFFFE0000001, 0xFFFFFFFFA8C4B925, 0xFFFFFFFFA6D666E0, 0x0)
Error: KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
file path: D:\WINDOWS\system32\nv4_disp.dll
product: NVIDIA Windows XP Display driver, Version 285.58
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows XP Display driver, Version 285.58
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nv4_disp.dll (NVIDIA Windows XP Display driver, Version 285.58 , NVIDIA Corporation).
Google query: nv4_disp.dll NVIDIA Corporation KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M


ja imam ovaj problem vec pola godine i meni nesmeta jednostavno grafika nije kompaktibilna sa plocom i desava se to sto se desava dva ili tri videa kad se porkenu na youtube on zaledi i restartuje se
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
Ovako nesto znaci

On Thu 10/20/2011 12:44:48 PM GMT your computer crashed
crash dump file: D:\WINDOWS\Minidump\Mini102011-01.dmp
This was probably caused by the following module: nv4_disp.dll (nv4_disp+0x242E0E)
Bugcheck code: 0x1000008E (0xFFFFFFFFE0000001, 0xFFFFFFFFA8C4B925, 0xFFFFFFFFA6D666E0, 0x0)
Error: KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
file path: D:\WINDOWS\system32\nv4_disp.dll
product: NVIDIA Windows XP Display driver, Version 285.58
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows XP Display driver, Version 285.58
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nv4_disp.dll (NVIDIA Windows XP Display driver, Version 285.58 , NVIDIA Corporation).
Google query: nv4_disp.dll NVIDIA Corporation KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M


ja imam ovaj problem vec pola godine i meni nesmeta jednostavno grafika nije kompaktibilna sa plocom i desava se to sto se desava dva ili tri videa kad se porkenu na youtube on zaledi i restartuje se

Ako je PCIex kartica prebaci je u drugi slot i probaj starije drajvere a prije toga skini Guru 3D Driver Sweeper i pocisti sve pa instaliraj cipset pa karticu pa opet cipset :D

Iako ne znam okojoj je ploci i kartici rijec moze pomoci, i probaj u biosu sa onim podesavanjem ubij me sad ne znam gdje ali imas UC ili USWC u biosu. Kao i power management u windowsu 7, pritisnes na tastaturi ono windows dugme pa pisi power, pa imas power options, tu imas vise selekcija i imas change plan settings, pa onda change advanced plan settings, pa u listi pod PCIex ima link state power .... pa ima on ili of, sta god da je ti promjeni na kontra pa probaj. Naravno ovo sve mjenjas za aktivni plan koji koristis.
 
Ovako pod jedan jest pci ex ali jedan slot pod dva to se desi i kad je nov sistem tek dignut nemam sta da pocistim i ovo se desava na xp win 7 nemogu radi programa koje koristim a bios nisam nista ni gledao toliko

a evo pc koji je u pitanju znaci ovakav je komplet

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c00851335&tmp_task=prodinfoCategory&cc=us&dlc=en&lc=en&product=3357128

sem grafike sad je 8600 GS
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
Ovako pod jedan jest pci ex ali jedan slot pod dva to se desi i kad je nov sistem tek dignut nemam sta da pocistim i ovo se desava na xp win 7 nemogu radi programa koje koristim a bios nisam nista ni gledao toliko

a evo pc koji je u pitanju znaci ovakav je komplet

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c00851335&tmp_task=prodinfoCategory&cc=us&dlc=en&lc=en&product=3357128

sem grafike sad je 8600 GS

MA mislio sam prije instalacije drugih drajvera da pocistis stare drajvere.

A da probas recimo neke iz serije 250 ili 260.
 
Jucer mi je nvidia prijavila update pa sam uradio vidjet cemo da li ce se srusiti opet hvala u svakom pogledu ;)
 
Član
PA vidim da su najnoviji zato i kazem ako ti se ovo desava sa najnovijim ti probaj onda starije, ili mjenjaj grafiku :D
 
Član
hm to je bas cudno onda, a jel samo na oyutube ili ... ?


ako imas dvije polocice memorije izvadi jednu, probaj, pa onda stavi drugu samu pa probaj ili jos bolje ako imas od nekog uzeti drugu neku memoriju da probas.
 
Bilo koja stranica koja pusta klipove ako se dva ili tri pokrenu istovremeno i samo je to problem igrice idu bez problema sa ramom sam probao isto se desi 4 slota i sva 4 budu puna raspozna 3.5 gb i opet se isto desi sad je na 2 gb i bilo koji browser isto se desi
 
34sjz4o.jpg
 
Top