windows 7 aktivacija

windows 7 aktivacija

Član
Kazem vam da sa loaderom rade svi update-i, jedino sto sam primjetio u zadnje vrijeme ako je starija instalacija to jest ako je davno instalirana i tek je sad nastao problem loader ce vjerovatno raditi ali nece svi update-i pogotovo vc++ i net framework.

Ali ako tek instalirate windows i odma loader i onda sve drajvere i onda sve update sve ce raditi kako treba.
 
Član
Sto se tice WAT-a koristim ga vise od godinu dana, ne znam ni sam koliko sam puta instalirao Win7 na raznim PC ili laptopima, nikad nisam imao ni najmanji problem, uvijek je sve savrseno radilo, odnosno radi i dan danas.
 
Član
I ne samo update nego sve radi, svi njihovi programi i dodaci koji provjeravaju da li je windows aktiviran i legalan vam kazu hvala :D

Ja obicno u opcijama loadera izaberem proizvodjaca ako je laptop u pitanju a ako je desktop racunar ostavim kako jeste.

I moracu jos jednom napomenuti da ovo sve radi kad se instalira po redu iz pocetka, a kad nastane problem tad je pitanje jer cete vjerovatno vise pokvariti sto vise cackate tako da savjetujem ako vec imate problem, snimajte na drugi disk sta vam treba i instalacija ponovo, tako ce najbolje raditi i rjesicete problem.

I izbjegavajte windowse koje je neko cackao, odnosno u kojima imaju vec ubaceni loaderi ili programi ili kojesta, samo cisti originalni windows, poslije njega loader i SP1 ako nije vec pa onda svi update-i i onda programi koji vam trebaju.
 
Član
Skinuo sam ovaj Windows 7:

http://h33t.com/details.php?id=28726fcdaed94d2ffa54b8ec3f729eaec66cb20e&hl=%2Bwindows+%2B7+%2Boem


Menjic mozes li mi dati download link tog loadera sto ti koristis, dakle skinuo sedmicu a sad skupljam podatke sta uraditi i kako pa onda da pokusam oboriti/dici sistem valjda nije komplikovano tj. nadam se da je slicno kao xp :icon_biggrin:

Znaci prvo se instalira windows, zatim loader i onda se uradi update pa instalacija programa? Ovo SP1 predpostavljam da je Service Pack 1 kako cu znati jel ubacen u windows? Malo pocetnickih pitanja ali ovih dana planiram to odraditi pa sto vise znam to bolje :icon_twisted:
 
Nemam Win7, ali vjerujem da je jos lakse instalirati njega nego XP, znaci namjestis da boot-a s dvd-a u bious, formatiras, instalises, i onda taj loader pa nek updejta koliko hoce :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=j59T09UQ9uc
 
Član
AdnaNsa je napisao(la):
Skinuo sam ovaj Windows 7:

http://h33t.com/details.php?id=28726fcdaed94d2ffa54b8ec3f729eaec66cb20e&hl=%2Bwindows+%2B7+%2Boem


Menjic mozes li mi dati download link tog loadera sto ti koristis, dakle skinuo sedmicu a sad skupljam podatke sta uraditi i kako pa onda da pokusam oboriti/dici sistem valjda nije komplikovano tj. nadam se da je slicno kao xp :icon_biggrin:

Znaci prvo se instalira windows, zatim loader i onda se uradi update pa instalacija programa? Ovo SP1 predpostavljam da je Service Pack 1 kako cu znati jel ubacen u windows? Malo pocetnickih pitanja ali ovih dana planiram to odraditi pa sto vise znam to bolje :icon_twisted:

Da SP1 je service pack 1 koristim loader y DAZ i sacekaj malo dacu ti linkove sve odakle da poskidas.

Lakse je instalirati nego xp, u principu cim startas sa dvd-a sve ti pise, ali pazi na podatke koji ti treaju, kopiraj ako imas drugi disk ili eksterni ili ..... ali za jedno sat dva cu ti napisati kompletnu proceduru sa linkovima, sad nesto radim pa ne mogu stici sve odjednom :)
 
Član
Hvala vam na pojasnjenju, a menjic ne moras zuriti kad budes imao vremena necu da te peglam :cool: Vjerovatno cu sutra pokusati pa reko cisto da vidim sta i kako jer sam dosad dosta puta obarao/dizao razne sisteme pa ni ovo vjerovatno nece predstavljati problem ali reko sto vise znam to bolje :icon_biggrin:

Sad mi je XP SP3 i na Local Disk D sam ostavio neke vazne podatke pa me zanima da li prilikom dizanja sedmice mogu ostaviti particiju D kao sto sam to dosad radio na XP, dakle da formatiram samo C i na nju instaliram sedmicu? Hoce li to biti kakav problem ili moram komplet sve formatirati prije instalacije?
 
Član
Eh ovako, evo link da skinete windows 7, samo je engleska verzija i ima sve verzije windowsa: Starter, Professional, Ultimate .......

http://thepiratebay.org/torrent/6407237/Windows_7_SP1_U_x32-x64_bit_OFFICIAL_MSDN_UPDATED_12.05.2011_11_

Evo link za loader:

http://forums.mydigitallife.info/threads/24901-Windows-Loader-Current-release-information


Na onom linku za windows ima i nekih uputstava i ok su samo ja ne bih taj njihov crack nego loader i moguce je da ce vam antivirus javiti da je taj njohov crack virus ali ne morate brinuti o njemu cak i da jeste samo ga obrisite i nemojte koristiti ili ako skidate sa uTorrentom ima da se izabere da i ne skida taj fajl.

Kad skinete dobicete image ili sliku originalnog Microsoft DVD-a u koju je jos ubaceno i sranje za startanje sa dvd-a i spasavanje podataka koje vam nadam se nece trebati :) Evo Microsoft sajt o tome:

http://www.microsoft.com/windows/enterprise/products/mdop/dart.aspx

Kad skinete treba iz ovog narezati dvd to necu objasnjavati valjda znate to.

Startujete sa dvd-a, kod asus poloca je recimo F8 dugme za to kad se pali racunar pritiscite F8 i ponudice vam listu uredjaja sa kojih moze da starta, ako nema DVD-a koji ste narezali ili nece da krene sa njega niste ga dobro narezali ili vam ne valja citac.

Moze se desiti na nekim laptopima kao sto je FujitsuSiemens AMILO serija, odnosno neki od njih da ne prepozna disk, to takodje nije do windowsa nego to tih laptopa, a problem je u drajverima najcesce.

E sad INSTALACIJA :

Nakon starta sa DVD-a ce vas vjerovatno pitati da pritisnete bilo koje dugme za potvrdu ili dali zelite windows setup ili MSDART ili tako nesto, naravno citate sve polako i pratite uputstva na ekranu nije nista komplikovano.

Ako vas pita hocete li UPGRADE naravno da necete osim ako bas nemate razlog za to a to moze biti da pokusavate da popravite windows a da vam ostanu podaci sto vam bas i ne savjetujem, ima milion nacina da se podaci prebace na drugi disk i da se windows instalira na cist disk sve fino po redu i iz pocetka.

Znaci ne upgrade nego clean install, onda cete doci do diska, imacete kao neke Advanced opcije i naravno na njih cete ici, moja preporuka je da obrisete particiju na koju instalirate windows pa je zatim tu na istom ekranu opet napravite i formatirate i onda idete dalje.

Sve ce se manje vise samo instalirati, pitace vas za ime i sifru i tako.

Savjetujem isto da iskljucite internet, ili kabal iz racunara ili ugasite ruter ili izvadite wireless adapter ili na koji god nacin.

Kad vas bude pitao za CD-Key ili seriski broj ili ga nazovite kako god tu ce ispod biti i kvakica "Automatically Activate Windows" kvakicu skinete ako je zakacena, a broj ne upisujete nikakav, nego samo idete dalje.

Kad zavrsi znaci instaliraliste ga BEZ serijskog broja i nije aktiviran, sad uzmete Windows Loader by DAZ koji ste ranije skinuli i odma kad se upali racunar ga presnimite na racunar i pokrenete ali ne samo dva klika nego "Run As Administrator"

I dok loader ne zavrsi ne dirate nista, trebalo bi da se sam restartuje kad zavrsi odnosno da vas pita da li cete da restartate, naravno da hocete.

Kad se ponovo upali racunar, mozete prikljuciti internet i poskidati najnovije drajvere za vase sve uredjaje koje imate.

Najlakse je recimo program koji se zove EVEREST a mozete ga skinuti ovde:

http://dl.phazeddl.com/3842064/Everest_Ultimate_Engineer_Edition_5.50.225/

Pasword za ovo kad skinete pise dole na sajtu a evo i ovde za svaki slucaj: 123STEVS321 Kad ga raspakujete unutra ima program i seriski broj koji cete upisati kad se instalira ili pokrene program.

U Everestu sa lijeve strane imaju kao kategorije u kojima imate recimo Motherboard pa tu pise koja je ploca pa ima Display pa tu mozete pronaci koja vam je graficka pa ima Devices pa tu mozete vidjeti ostale uredjaje za koje va nedostaju drajveri a koji ce mozda u windowsovom Device Manageru biti samo upitnici i nece pisati sta je ustvari.

Drajvere za Intel chipset ili druge chipsete pokusajte malo obratiti paznju na datume pa skinuti najnovije jer obicno bude vise verzija pa ne bi bilo lose da imate najnoviju.

Isto vazi za sve drajvere, znaci pokusate sa sajta proizvodjaca i trazite najnovije, ako nema tamo onda Google.

Ako je neki stariji ili neobican racunar da tako kazem to sve necete moci dok ne skinete drajver od mrezne kartice ili wireless kartice ili preko cega god vam ide internet pa bi to mogli mozda i unapred da skinete i to vise komada i verzija da se ne desi da ne radi posle. Zato je dobro imati jos jedan racunar ili laptop ili nesto sa cega cete moci na internet i skinuti drajver koji vam nedostaje.


Iste sekunde kad ste instalirali drajvere instalirajte neki antivirus od besplatnih cu vam savjetovati "Microsoft Security Essentials" + recimo Malwarebytes ili Dr.Web(Kliknete DOWNLOAD pa External Mirror1 i pocece skidanje) ili tako nesto za povremeno skeniranje.

Eto to bi bilo to, nakon ovog svega gore mozete vase omiljene programe i gluposti.

Ako sam sta profulao ili nije jasno pitajte slobodno.
 
Član
Odličan post menjic, sljedeći put kad budem nekom installo win7 ići će tako kako si napisao.

Inače, jučer opet problemi, kombinacija HP printer iz 2006. + win7 ...
Na CDu od printera nema win7 drivera naravno.. prestar je, na HP siteu piše za taj printer da nema downloada drivera nego da ga win7 mora sam prepoznat i onda se preko updatea instalira driver. Upalim ja printer, spojim preko USBa, komp ne jebe pol %, nikakvo ono dolje desno upozorenje da je nešt spojeno, ništa se ne pojavljuje, ko da ništa nije ni spojeno..
Spojim svoj epson printer ovogodišnji, prepozno ga odma kao uređaj koji je spojen, tražio da se spoji online da skine drivere, sve super radi..
A na stari HPov, neće uopće prikazat da je išta spojeno pa da onda dalje tražim rješenje, neg ko da ga nema...
 
Član
Mislim da je bio HP 5440 deskjet il šta već, al kužiš, možda bi išlo instalirat XP drivere u compatibility modu ili nešto, al on uopće ne pokaže da je nešto spojeno, ko da je usb port na koji je spojen prazan, na koji god da ga stavim, a moj printer kuži..

Googlao sam taj problem, vidim da ljudi imaju sličnih problema, nemaju driver al im windows kaže da je nešto spojeno, čak prepozna da je printer, ovdje nema ni toga..
 
Član
PA za neke USB uredjaje je potrebno prvo instalirati drajver pa tek onda ukljuciti USB kabal u njega pa tek onda upaliti uredjaj, zasto ne pitaj, jednostavno tako je tako su ga napravili.

Ne kazem da je to slucaj sa tvojim ali moze biti.

Druga stvar imas vise USB-ova na compu, i nemoj koristiti prednje nikad nego uvjek zadnje i uzmi neki malo bolji USB kabal a ne onaj od marku debljine jedne i po dlake. Nego malo deblji i malo skuplji tipa 4-5 KM ili vise.
 
Top