windows 7 aktivacija

windows 7 aktivacija

Član
Pozz,

Instalirao sam susjedu windows 7 ultimate na laptop, u instalaciji sam koristio product key od win 7 loadera 2.0.6., i kad se instaliralo sve je radilo normalno, pisalo je da je aktiviran win (ne ono 30 dana ostalo).
Napravio sam update windowsa svega što je bilo za updateat i onemogućio daljnji update, još je i tad bilo normalno (aktiviran).
Sad me zove susjed kaže da ga traži da kupi windows.. sam tak odjednom.. jel ima netko kakvo riješenje za to? (osim kupit original windows...)
 
Član
PA probaj u tom loaderu da kliknes Uninstal ili kako vec pise da ga skines i nemoj restartat nego odma ponovi instalaciju loadera, znaci ponovo ga pokreni ali desnim klikom pa Run as Administrator.
 
Član
RemoveWAT se program zove, ja sam s njim odradio, i evo godinu+ nema nikakvih problema

mislim da je ovo dobar link
ako ne bude, uploadovat cu ja svoj
http://zone-sharing.info/2011/03/removewat-2-2-6-activator-for-all-windows-7-version/
 
Član
išo sam na loaderu install/remove button, i sad neće ni loadat windows samo stoji _ nakon biosa.. ode opet cijeli jebeni dan na instalaciju wina drivera offica i jebenih gluposti

edit: @kavaz - removewat radi super, thx
 
Član
Ja sa loaderom nisam nikad imao problem, racunarima se bavim vec dugo dugo, preko 10 god i savjetujem loader umjesto removewat.

Loader ne mjenja nista u windowsu samo simulira bios prije ucitavanja vindowsa, znaci svi fajlovi ostaju netaknuti i ako Microsoft napravi nesto sto ce da detektuje loader neko ce napraviti novi loader i to je to, radi update radi sve.

Removewat mjenja windowsove fajlove, odnosno prepravlja neke servise i dll-ove i brise fajlove vezane za aktivaciju i moze da izazove svakakva sranja, tipa da necemu iz windowsa zatreba taj neki fajl koji je removewat prepravio ili obrisao puknuce sve. Microsoft ako hoce samo treba da pregleda par fajlova i utvrdice da ih nema i to je to.

Ovo gore sto si napisao da je nakon loadera, trazio aktivaciju a nakon uninstal nije htio da se upali mislim da nije do loadera ali ne mogu tacno reci do cega je dok ne bi pogledao, tesko je napamet pricati ali sam ti dao dvije glavne razlike pa ti vidi sam sta ti je bolje i to koristi.

Jedino sto sam naletio sto je mozda mozda do loadera je neke serije LEnovo laptopa koji sa loaderom nece da se probude iz standbaja, sto nisam skontao dal i je tacno do loadera, ali po forumima i podrskama su podjeljena misljenja, neki misle da je loader a neki misle da je bios.
 
Član
Ja bome sa loaderom imam itekako problema. KAda pocne vuci update, nakon par dana pocne traziti aktivaciju win-a. Cak mi se desavalo da i bez obzira sto sam koristio loader i nakon toga removewat, da se opet javlja problem sa aktivacijom. Ocito je da Microsoft radi uveliko na zajebavanju nas naroda koji nemamo da kupimo licenciran win i moramo se zbog njih patiti sa kojekakvim patchevima/crackovima. :lol: :lol:
 
Član
MyX-Mesha je napisao(la):
Ja bome sa loaderom imam itekako problema. KAda pocne vuci update, nakon par dana pocne traziti aktivaciju win-a. Cak mi se desavalo da i bez obzira sto sam koristio loader i nakon toga removewat, da se opet javlja problem sa aktivacijom. Ocito je da Microsoft radi uveliko na zajebavanju nas naroda koji nemamo da kupimo licenciran win i moramo se zbog njih patiti sa kojekakvim patchevima/crackovima. :lol: :lol:

Ne znam sta da vam kazem osim da oko sebe imam jedno 30ak racunara sa win7 i loaderom, sto u firmi sto od prijatelja i familije i ni na jednom nema problem, sem na jednom LEnovo laptopu koji nece da se probudi iz standbaja sto mozda jest mozda nije problem sa loaderom.
 
Član
Jel može link od kakvog loadera, da mi se ne desi kao @corrado-u , pa da mi za par dana traži aktivacijski kod
 
Član
zaaky njemu je radilo ovo sa removeWat, i masa je drugih kojima je to radilo (potrazi na search ako ne vjerujes, bilo je prije ovakvih tema)
e sad menjic kaze da ima i s njim problema tako da ne znam, ja bi opet ovo jer nisam nikakvih problema imao, bar koliko ja vidim :D
 
Član
Pa ne znam, nemojte da ja sad savjetujem nesto pa da to ne radi pa ispadne kakav problem radi mene.

Kakvi su vam CD-ovi windowsa, odakle vam dal je na njima sve ok ? Moze masa stvari da utice na krekovanje, u principu ako vec koristite nelegalan soft kao i ja :) onda mozete ocekivati da cete nekad i imati neki problem sigurno.

Ja samo kazem da WAT mjenja windowsove fajlove a loader ne mjenja pa meni je to i sigurnije i bolje a i nisam nikad imao problem na mnogo racunara.
 
Član
Kolko sam ja skužio problem kod loadera je u mom slučaju bio zbog laptopa, acer aspire, loader ga preopoznavao kao dell, i radilo 3 dana (windows aktiviran) nakon čega win radi valjda genuine check il šta već, i na uninstallu loadera očito su izbrisani krivi fileovi jer ga ni u startu nije dobro prepoznao.

Sad drugi put nisam loader ni stavljao, niti u instalaciji nisam stavljao product key, samo removeWAT najnoviji, nema uopće u properties od my comp onog najnižeg dijela gdje piše da je win aktiviran i logo od "ask for genuine soft" je nestao, update je nakon toga radio, jer sam im za laptop morao skinut hrvatski jezik, skinuo sam samo to nikakve druge updateove, samo language pack, i disableo update.
Valjda će sad bit ok, inače neće oni više ništa installat na njega, firefox radi, skype i msn isto, office radi, media player bez problema, to je sve što im treba.
Pa javim ako bude opet isto za 3 dana da se zna za ubuduće.
 
Član
corrado je napisao(la):
Kolko sam ja skužio problem kod loadera je u mom slučaju bio zbog laptopa, acer aspire, loader ga preopoznavao kao dell, i radilo 3 dana (windows aktiviran) nakon čega win radi valjda genuine check il šta već, i na uninstallu loadera očito su izbrisani krivi fileovi jer ga ni u startu nije dobro prepoznao.

Sad drugi put nisam loader ni stavljao, niti u instalaciji nisam stavljao product key, samo removeWAT najnoviji, nema uopće u properties od my comp onog najnižeg dijela gdje piše da je win aktiviran i logo od "ask for genuine soft" je nestao, update je nakon toga radio, jer sam im za laptop morao skinut hrvatski jezik, skinuo sam samo to nikakve druge updateove, samo language pack, i disableo update.
Valjda će sad bit ok, inače neće oni više ništa installat na njega, firefox radi, skype i msn isto, office radi, media player bez problema, to je sve što im treba.
Pa javim ako bude opet isto za 3 dana da se zna za ubuduće.

PA nema zato sto taj removewat i radi upravo to, znaci pobrise i prepravi sve sto je vezano za aktivaciju i provjeru i ...... :D
 
Početnik
Sto se tice WAT-a sranje obicno,bas sto neke rece moze izazvati sranje i kod mene se to i desilo,kad sam ga instalirao i ono hajd restartuj comp,nikad vise nije ni upalio,pojebo je neke sistemse fajlove i to je to..Sad digao opet sistem pa cemo vidjet nesto drugo trazit...
 
Član
Nisi trebao radit taj update i ako je aktiviran Windows kad instalira sve te update oni nekako prepoznaju da nije to to,samo si trebao instalirati neke update-e tj imas one Optional update to su npr. za grafu update i za zvucnu i zna bit za usb il kameru i to je to sto smije instalirat,one ostale odselektujes sto ti nudi za win security i neke baje bezvezne...eto takoo...LP
 
Top