win xp instalacija .... problemcic

win xp instalacija .... problemcic

Legend
pozdrav strucnjaci

trenutno na laptopu koristim win 7 , i hocu da predjem na xp ,.....
ali javlja mi se problem , sad nece da uopste prihvati / pokrene instalaciju jer je xp stariji od sedmice bla bla ,.....

znao sam caku prije , ali ubij me ne sjecam se sta sam radio .......

sta , kako , kuda ??? :lol:
 
restartuj, u biosu nastimaj da prvo sistem trazi na cd (boot opcije) i onda sa cd unutar optike restartuj komp, kada pita da kliknes bilo sta da bi bootao sa cd klikni bilo sta i kreni sa instalom, iz windowsa ti nece dati mogucnost instala ;)
 
Legend
te osnove vec koristim druze ali .... nece jednostavno nece , cak sam pokusao i sa jos jednom verziom xp-a :icon_confused:
 
Jel nece uopste da pokrene instalaciju ili prekine negdje na onom plavom ekranu?


Jel sa CD ili DVD radis :icon_question:
 
Legend
imam origigi win 7 dvd trenutno instaliran druze ,

nece ni u boot-u da odradi posao pokretanja instalacije win xp-a , pokusao sam i sa upaljenim racunarom pokrenuti instalaciju isto nista... ....a XP je na CD-u
 
Hmm da ti necita cd provjeri to probaj neki drugi mozda samo dvd hoce zato sam te to pitao na cemu je a mozes uci u boot opcije u bios-u?
 
Legend
boot je vec podesen da prvo cita cd / dvd ............

pa eto i meni se sve cini da je ok , skidam drugi xp sa torrent-a pa cemo vidjeti , mozda je do ovih xp-a sto imam ;)
 
Član
ja sam 10tak puta probao instaliran xp na laptop na kojem je dosao win7 i nisam uspio a probo sam najmanje 5 winxp cd-a,..ako sta skontas javi ;))
 
Mora da ide ja jos nisam se susreo a na dan po 3 ili 4 mi dodju druga je stvar kad nemoze xp kad trazi sata drivere i to ali instalaciju mora pokrenuti ako je boot uredu
 
Legend
pri paljenju dodje do onog "press any key to boot from cd/DVD" i nakon toga jednostavno izbaci nesto bla bla da ne moze xp nego samo novije ; tj win 7
 
Član
Pa imas li cd od sedmice? Ubaci njega i formatiraj c, kad to zavrsis prekini instalaciju restartuj komp i ubaci instalaciju xp-a.
 
Legend
ado_d je napisao(la):
Pa imas li cd od sedmice? Ubaci njega i formatiraj c, kad to zavrsis prekini instalaciju restartuj komp i ubaci instalaciju xp-a.

tako ce i da bude i ko ga j......


a laptop je hp pavillion dv 6070
 
Top