w124 200E - savjet

w124 200E - savjet

Član
Planiram da pazarim Mercedes Benz w124 200E sa 105hp,pa me interesuje kako se ovaj motor ponasa u kombinaciji sa plinom??? :icon_confused: jel ima kakvih problema,jel zajebava,jel se kvari i tako to... do sada sam samo vozio w123 200D tako da nemam pojma o benzincima ni o plinu :icon_smile: ako neko ima kakvog iskustva sa ovim pomoc bi mi dobro dosla ;)
 
Član
drug sto se tice mercedesa i plina imaju problem stvara se exsplozija prilikom paljenja i dolazi cesto do pucanja gume na k/glavi i nikad niko nije uspio to rijesiti ja sam imo i 2.0 plin i 2.3 i imo sam sa tim problema dok novi motori od 93 su se bolje pokayali jer su elektronci i moze sekvent plin se ubaciti
 
Član
Zavisi do marke plina i same ugradnje...motor ako je u dobrom stanju i dobra instalacija neces imati nikakvih problema ...
Desava se na 300 i 300 24v motorima da ima problema sa pucanjem,ali i to se da srediti.
Registruj se na stranicu koju cu ti poslati u pp i tamo cemo ti pokusati pomoci!
 
Član
Auu :icon_confused: Znaci da ne kupujem??? :lol: a ima ih bas dobrih,u extra stanju i extra cijena i sve... a jos ja volim w124 vise nego ista na svijetu :icon_biggrin: sta mislis onda da nadjem nekog starog dobrog 200D???

Nemrin je napisao(la):
Zavisi do marke plina i same ugradnje...motor ako je u dobrom stanju i dobra instalacija neces imati nikakvih problema ...
Desava se na 300 i 300 24v motorima da ima problema sa pucanjem,ali i to se da srediti.
Registruj se na stranicu koju cu ti poslati u pp i tamo cemo ti pokusati pomoci!

Tek sad sam vidio ovu poruku ;)
 
Član
Otiđi na stranicu koju ti Nermin kaže i tamo će ti dati najbolje savjete, usput nermine što je s tomk stranicom, nemogu ući nikako?

Dobar motor, u kombinaciji sa dobrim plinom, i nemoraš se bojat.
 
Član
Alex ima jedan dobar coupe 93 god sa 200 motorom,u dobrom stanju...6000km...dobra cijena.
Yellow stranica je popravljena ,ne znam kakvih imas problema ? Pokusaj izbrisati cookie...Ako i dalje bude cujemo se na pp da ovdje ne spamamo..
 
Član
--zadnja kocnica--
Ma znam ali kad je dizel 2.5 marke... skupa voznja u p... m... :lol: zato trazim nekog sa plinom,duplo jeftinije izadje nego dizel kad preracunas ;) a i ima malko vise konjica :cool:


--sub3r--
pa i jeste,ali je 72hp u dizelu je jos manje :lol: ovaj bi mi bio nekako taman,jer volim malo vise "agresivnu" voznju,tako da mi jos samo fali 200 konja pa da zavrsim u nekom kanalu kraj puta :lol:
 
allex je napisao(la):
--zadnja kocnica--
Ma znam ali kad je dizel 2.5 marke... skupa voznja u p... m... :lol: zato trazim nekog sa plinom,duplo jeftinije izadje nego dizel kad preracunas ;) a i ima malko vise konjica :cool:

:lol::lol: a sta bi rekao da vozas 300d :D
 
Član
E to cudo je tenk i sto se tice voznje,a i potrosnje :lol:


Mene konkretno intresuje ovaj auto
http://www.pik.ba/artikal/3904995/mercedes-124-plin/
 
Član
Šta sam dočekao, vozači dizela se žale na potrošnju :lol::lol::lol:

I to vozači mercedesovih "kenja" koje ne mogu stići na zeleni val. Kupite bicikla, idite pješke.. :D
 
ZELA GTI je napisao(la):
Šta sam dočekao, vozači dizela se žale na potrošnju :lol::lol::lol:

I to vozači mercedesovih "kenja" koje ne mogu stići na zeleni val. Kupite bicikla, idite pješke.. :D

Nek ti vozis fildzan na 4 tocka, i stignes svaki zeleni val... ti si neki opasan momak aman...

Nego druze izgleda ova 124-ka ocuvana pravo, te detonacije dolaze uglavnom zbog struje ili lose smjese, tako da se sve to moze rijesiti.... Ako si u mogucnosti trazi sa novijim motorom odnoso E220, i ljepsi je malo a i noviji motor, pogodniji za plin... a ne ocekuj neku jurilicu i od ovog 200, potezak je i on.... Ali sto se plina tice, sve se moze kad se hoce i kad se moze(para vrti...););)
 
Član
--ZELA GTI--

Ja se vise zalim na cijenu goriva genije,i uvijek cu prije uzeti mercedesa starog 20-30 godina nego neku kozervu od pezoa koji je tezak 500 kila i udoban ko volovska kola :lol:

--_Leta_AvantGarde_--

a ovaj mi je bas OK,i boja i ocuvanost,samo ne znam kakav je iznutra... znam ja da njemu 105 konja nije nista,ali ipak nije ni lose,taman :cool: nisam bas u mogucnosti da trazim E220,ali da jesam, kupio bih ga bez razmisljanja ;)
 
Top