VW Tiguan 2009-2012

VW Tiguan 2009-2012

Član
Pozdrav,

Kupujem novo auto,dvoumim se izmedju audi a4 godiste 2009-2012 i passata 2011 - 2013....i danas onda uradim test voznju Tiguan 4 motion 2.0 tdi 140 ps

Auto mi se svidjelo..al o njemu ne znam bas nista...

Jel skup za odrzavanje,lik u auto kuci mi kaze da je jeftiniji od passata,navodno je radjen na bazi golfa

Jel ima neko iskustva s tiguanom?

Da jos dodam,auto kupujem u Njemackoj gdje i zivim al ce vjerovatno biti odrzavano u Bosni
 
Ako vec zivis u Njemackoj odrzavaj auto kako treba a ne kod nasih nazovi majstora.
Nisu nasi majstori za bacit.
Kad vidim kako se u svici ili njamackoj popravljaju auto, jebes ti to.
Ovde se prikljuci na laptop i promjeni sta mu program pokaze.
Taj dio, ovi novi mladi takozvani majstori neznaju vise popravizi, dok na balkanu nemaju para pa se snalaze.
 
Član
To su isti motori, i u golfu, passatu ,tiguan... Ja imam 2.0tdi 170ks dsg, s motorom i mjenjacem sam i vise nego zadovoljan, sve one djecje, a i vece bolesti su dotad rijesene. Samo gledaj da ima povjest odrzavanja, ako mozes odvest u sevis na pregled onda jos bolje
 
Član
Pozdrav,

Dvoumim se kod kupnje auta,svidjaju mi se oba.

Zanima me jel ima velike razlike u odrzavanju..cijeni servisa itd

Oba auta su 2011 godiste,2.0 tdi,rucni mjenjac,tiguan je 4motion
 
Član
Nisu govno ni jedan ni drugi, treba postovat i tuđe zelje i ukuse. Ovisi sto vise preferiras, ja imam CC sa 4Motion pogonom i dosta je stabilniji na cesti, ni u vecem snijegu nisam imao nikakvih problema
 
Član
Nisu govno ni jedan ni drugi, treba postovat i tuđe zelje i ukuse. Ovisi sto vise preferiras, ja imam CC sa 4Motion pogonom i dosta je stabilniji na cesti, ni u vecem snijegu nisam imao nikakvih problema


Muha cc :)...vozio sam probnu voznju na cc 2012 god 4 motion...ide ko avion..super auto
 
Član
oba imaju svoje prednosti i mane, po meni pasat udobni, tiguna 4motion je svakako plus, reg,servisi su ti na isto jel su isti motori...sad ostale stvari tipa stanje oprema su neophodni za dalje vaganje...
 
Član
Sve je to u par deka, ali moj glas ide za Passat iskljucivo zbog udobnosti i izgleda unutrasnjosti.. Ima jedna stvar koja mi je toliko odbojna na Tiguanu, a to su ove plastike na sjedistima k'o u autobusu... I nemoj se previse obazirati na ove gore koji su ograniceni ko pepeljare, smetaju im VW sekte al' su i sami u sekti gdje im smeta sve vezano za VW. Treba nekad biti realan i objektivan.
Sretno i javi za sta se odlucis :D
ImageGen.ashx
 
Top