vw kupuje alfa romeo ??

vw kupuje alfa romeo ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
http://www.ft.com/cms/s/0/1ce901a8-e...44feab49a.html
Sta ce biti sa Seatom????!!!!!!:icon_rolleyes:
 
Član
valjda ovo:

Mr Piëch is in buying mode and VW is on a roll. After Porsche and Suzuki and perhaps MAN, Alfa Romeo – if the Italian marque fails to perform to Mr Marchionne’s exacting standards – could also end up in two or three years’ time in VW’s fold. That would raise another interesting question.
Will VW, with its new galaxy of different global brands, ultimately find itself in the same uncomfortable shoes as General Motors? Part of the reason why the US auto giant collapsed was because it was no longer able to cope with all the brands in its stable.

Mr Marchionne has also shown a taste for empire building by unsuccessfully bidding for GM’s European assets while buying into Chrysler. But he has always been consistent about one thing. He is no car industry romantic. What counts is making profits and if any component of his group shows it cannot do that, he will presumably get rid of it at some stage. His own reputation in the market hinges on delivering just that.
 
Član
ne valja link

http://www.ft.com/cms/s/0/1ce901a8-e5c6-11de-b5d7-00144feab49a.html

I da, ne svidja mi se ideja o ovoj transakciji....Alfe jesu musicava auta, ali su auta koja ili obozavas ili mrzis iz dna duse.....ne znam nikog (ajde necu generalizirati, SKORO nikog) da vozi Alfu "et onako", tek da ima prevozno sredstvo kao sto je slucaj s vecinom ostalih vozila.....

Ako ih VW kupi da zamijene Seata kao "entry level sporty" cars, mislim da ce izgubiti tu svoju osobnost.

da ne spominjem da ce VW pretjerat kako su krenuli, postat ce sami sebi konkurencija kako su krenuli.....odn. bice gasenja brandova da ne stvaraju konkurenciju "unutar kuce"......
 
Član
Bolje da su se druzali seata kao sto je i dosad bilo a alfa da ostane gdje i jeste tako je narod navikao kao sto Trizex rece , nakon toliko vremena mijenjati tradiciju ne svidja mi se bas...al eto otkako im je dosa dizajner iz alfe sad hoce citavu alfu ...:cool: Znaju i svabe sta valja :cool::lol:
 

LSD

Član
ovo mi je bash bezze...ebo te da je kupio bilo sta drugo pa ajd ...al alfu:icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
LSD je napisao(la):
ovo mi je bash bezze...ebo te da je kupio bilo sta drugo pa ajd ...al alfu:icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:

Nije jos nista kupljeno, to je tek plan za neke 3 god, a s obzirom da u autoindustriji je dovoljan mjesec da se izvrne sve naopako, citam komentare kako ovo vise mirise na neciju spekulaciju nego na konkretno Piechovo interesovanje....
 
Član
Cisto sumnjam, zasigurno bi to postao jos bolji auto ali bi izgubio ime i jednostavno je niko nebi kupovao vise iz istih razloga kao prije...
Mislim da Italijani ne daju tako lako alficu ali ko zna, posto su kupili Dodge-a ko zna sta sad tu moze ispasti...
Cak su spekulisali da ce u Vipera stavljati motor od ferrarija sve dok se celnici fiata nisu oglasili i poklopili pricu da ferrari nikad i nikom nece davati mehaniku i motore ves samo savjete o tome kako se to radi i da ce ferrari uvijek ostati ferrari....
Bilo danas na jednoj emisiji...
Ali opet alfa sa TDI-om pa to bi bilo vracanje unazad.... :icon_eek:
 
Član
Ma vjerovatno da bi bili pouzdaniji, pa 'ajmo reci i kvalitetniji, ali isto tako bi vukli na "konfekciju", cisto sumnjam da bi ostali extravagantna auta kakve alfe jesu....mislim pobogu samo jedan pogled na 159 i sve ti je jasno.....
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Cisto sumnjam, zasigurno bi to postao jos bolji auto ali bi izgubio ime i jednostavno je niko nebi kupovao vise iz istih razloga kao prije...
Mislim da Italijani ne daju tako lako alficu ali ko zna, posto su kupili Dodge-a ko zna sta sad tu moze ispasti...
Cak su spekulisali da ce u Vipera stavljati motor od ferrarija sve dok se celnici fiata nisu oglasili i poklopili pricu da ferrari nikad i nikom nece davati mehaniku i motore ves samo savjete o tome kako se to radi i da ce ferrari uvijek ostati ferrari....
Bilo danas na jednoj emisiji...
Ali opet alfa sa TDI-om pa to bi bilo vracanje unazad.... :icon_eek:

:lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top