VW Golf MKIII/vento front by Enes - Komentari projekta

VW Golf MKIII/vento front by Enes - Komentari projekta

Legend
RE: Golf III enesss...(14 februar....ALU Poliranje pocinje...)

hvala momci ;)
ide brzo ko u prici,....zeznuo sam se malo , motor je 2800obrtaja,malo i prebrz,vjerovatno cu preko reduktora da ga pokrecem , bas hebeno :D

@bmw scaner : hvala drug vidjecemo nesto , ovo sam zbog sebe napravio,a ako stogod naleti ,dobro za mene ;)
 
Član
RE: Golf III enesss...(14 februar....ALU Poliranje pocinje...)

pa da to ti je dosta brzo :) moras stalno vodom poljevati da ne zafali vode inace zapalis smirgl i nema efekta samo sranje napravis
a kad budes radio zavrsno sa kredama onda slobodno mozes na toj brzini raditi :) inace sta se tice smirglanja odradi do 1000 granulacijama i onda rokni sa purolom ako vec neces krede koristiti :)
 
Legend
RE: Golf III enesss...(14 februar....ALU Poliranje pocinje...)

znam osnove druze ;)
planiram sa kredom probati...nisam do sad kredom nikad polirao,nesto sam gledao,da ptam tebe ako mi mozes objasniti u cemu je razlika ( boje ) krede :bijela, plava,zelena,smedja,crvena ...(sve namjenjene za poliranje aluminiuma) da li je finish drukciji ili je isti efekat u razlikama ovih boja?



A sa brzinom je problem samo u tome sto se lezaj na motoru malo cuje,pravi dobro trenje i u punoj brzini zna zatresti,samo iz tog razloga cu reduktorom malko smanjiti brzinu da nebi bilo belaja , ako znas o cemu pricam 2800/min nije malo ako sve ne ide glatko
 
Član
RE: Golf III enesss...(14 februar....ALU Poliranje pocinje...)

krede imaju svoju foru u grubosti njihovoj to ti moze objasniti neko ko se vise kuzi u te stvari i svaka kreda se radi sa odredjenom četkom da bi se dobio pravi efekt
e sad kakve su njihove granulacije i za sta je koja namjenjena neznam tocno :) ja imam crvenu i plavu grubu i finu i to je to jer te ostale neznam dje ima kupiti ( bar kod nas u ljubuskom ) a imam kolegu koji meni radi bbs felge i on dobavlja iz njemacke neke kaze da su puno bolje..
i imam isto tako foru sa el motorom kuci na radnom stolu ali posto nemam alat za varenje aluminija nit znam raditi sa istim BBS RS sam strucnjaku prepustio :)
ali kad imas volje i felge koje su dosta jednostavne za uraditi samo teraj mile :) ili platis 100 ojra da ti to neko drugi uradi hehe
 
Legend
RE: Golf III enesss...(14 februar....ALU Poliranje pocinje...)

krede se mogu kupiti na prodajnim mjestima materijala za centralna grijanja ,....inace imaju izbora za poliranje alu-a , inox-a i slicno , probacu sam pa cu vidjeti , a neko ce vec naletit ko je probao , a dosta toga ima i na netu kako je ko radio ;)

hvala jos jednom druze , pokusam pa vidjecemo kako ide ;)
 
Član
RE: Golf III enesss...(14 februar....ALU Poliranje pocinje...)

samo laganini :) bit ce to dobro nemas sta da zaj*es samo poliraj mogu samo ljepse biti nikako ruznije
 
Legend
RE: Golf III enesss...(14 februar....ALU Poliranje pocinje...)

ma ja :icon_biggrin: ako ne ide, tu je dobri stari Jeftini purol heheheh :cool:
 
RE: Golf III enesss...(14 februar....ALU Poliranje pocinje...)

Haha pripazi kad dodje racun za struju :D Dobro si osmislio...Samo da li bi se mogao ugraditi potenciometar pa da regulises brzinu motora? Kao npr brusilice sa potenciometrom pa odredis broj obrtaja, jer 2800 o/min je fakat brzo :D
 
Član
RE: Golf III enesss...(16 februar....ALU Poliranje ...nastavak )

extra je ovo,samo napred,ae kad nabavis te krede pokazi postupak kako se radi sa njima,posto sam cuo da traju duze i daju mnogo veci sjaj;)
 
BHT Ovisnik
RE: Golf III enesss...(16 februar....ALU Poliranje ...nastavak )

da,mogao si uslikati kad radio sa kredama,sa starim cu napraviti ovako kao i ti masinu,bas smo gledali na slikama pa ce to pomoci,kazu da je dobar i purol,al da je kreda cudo:cool:
 
Legend
RE: Golf III enesss...(16 februar....ALU Poliranje ...nastavak )

dobar je purol al sa kredom je fakat perfect
pricao sam sa jednim starim bravarom,objasnio mi je kakvu kredu da koristim i on ce mi naci iskljucivo po njegovoj preporuci,u 2 vaze,prvo grublja pa fina ..... a kako , flex i nastavci za poliranje , i opleti po felgi

bice malo vise slika u nastavku radova ;)
 
Član
RE: Golf III enesss...(16 februar....ALU Poliranje ...nastavak )

ne da mi se sad caprkat po disku, trebam vam postaviti klip masine sto smo napravili ljetos vw_freak i ja....skalamerija sa motorom od ves masine :D ne do bog nikom, al' je odradila posao :D
 
Član
RE: Golf III enesss...(16 februar....ALU Poliranje ...nastavak )

jos kredama kad predjes to ce biti sex zivi :)
samo kupi dobre cetke krede nije problem naci problem su četke za rad sa kredama njih nisam uspio naci po ovim lokalnim trgovinama
 
Član
RE: Golf III enesss...(16 februar....ALU Poliranje ...nastavak )

ovo ce da bije u oci :lol: samo naprijed :cool::cool:
 
Top