... VW Golf mk2 by Liga ... 200+ ...

... VW Golf mk2 by Liga ... 200+ ...

Legend
RE: ... VW Golf mk2 by Liga ...

Evo da malo osvijezim... Golf se voza i radi se usput i nije ni blizu gotov...
al sad imam auto na raspolaganju pa mi je puno lakse... ;)

Malo slika od felgi koje su na poliranju i uskoro bi trebale da se montiraju na mk2
kojem je mali Liga dao ime: BORDONAC... :lol:

2nlsdwz.jpg
29oh0k3.jpg

t9ed7c.jpg
dzi2s8.jpg


To je bilo tek na pola posla... Ovaj momak sto ih polira veze nema...

A Puki je gey inace, sta onda ocekivati od njega... :lol:
 
Legend
RE: ... VW Golf mk2 by Liga ...

Felge su spremne... ako sve bude OK... sutra montiranje... ;)

69i43p.jpg
sl0md3.jpg


Neka Baraba je bila tu... necemo ga imenovati... ;)

ouvyuh.jpg
 
Legend
RE: ... VW Golf mk2 by Liga ...

Prvo da sa pohvalim da smo u Odzaku dobili ZAHVALNICU za saradnju koju sam naravno sam napisao... :D
2nbbzvl.jpg


a bili smo na jos par takmicenja tako da nisam stizao nisa konkretno oko auta da pisem... a bilo je posla preko glave... ;)

Ovo je par slika s Tuning Show Sarajevo - 69 Team...

2mg1kc6.jpg


b52ujs.jpg


2vi4il2.jpg


prednjih felgi neeeeemaaaa... pukla mi je guma na povratku s mora,
vjerovali ili ne pa sam skinuo i drugu dok ne rijesim reklamaciju
jer je guma u garanciji... gumu sam tek juce ponovo montirao, tj. dobio...
Zahvalio bi se momcima iz auto shopa MAJA jer je guma isla na njihov racun... :cool:


Spomenuo sam u temi od Dejan_16V probleme oko motora sto sam imao pa cu napisati ukratko o cemi se radilo... ;)

Motor me znaci izmucio maksimalno... pojavio se problem odmah poslije postavljanja tablica na golfa...
prvo sam mislio da je do tablica, pa se ispostavilo da nije... :lol:

Motor je palio i radio dobro ali prilikom ponovnog paljenja je radio svega 3sec. i gasio se (dok je na 90stepeni)...
Znaci upali i ugasi se nakon 3sec. i jedini nacin da ostane upaljen jeste da se drzi na alnaseru jos 3-4sec.
i on bi ostao upalje...

Pa sam krenuo od pocetka do kraja... Elektronika ispitana kompletna sve OK... Mehanika ispitana i to OK...
Ispitali kompletan sistem goriva od pumpe u rezervaru do samih dizni... na dijagnostici nista konkretno,
al smo primjetili da nazumicno mjenja mjerenja na diznama... promjenili gumice i sarafe dizni
i to znaci OK... znaci na autu sve radi al problem isti...

Onda su majstori ostajali bez ideja (oni pametniji) a ostali su nagadjali sta je problem...
Al da naglasim nesto... ne krivim ni jednog majstora sto nije dosao do rijesenja
jer je kod mene bas specificna situacija...


Znaci kod Amara na dizalici sam bio nekoliko puta i kad god mi je trebalo,
Keno mi je cak i procesor posudjivao sa svog ARL-a da vidimo i opet nista...
Ismar je svu struju prelistao i mjenjao mape na ECU jer imam 2 i opet isto...
Cak sam i Srdzana zvao koji me koliko je mogao usmjerio jer je to preko telefona
jako nezahvalno raditi... u glavnom svi su bili spremni pomoci al rijesenja nije bilo...
Da ne pominjem jos gdje sam bio, jer mi je bilo doslo do kraja zivaca...

Da bi igrom slucaja dosao do momka (sa foruma je) koji je isto tako u prvom navratu rekao da su dizne...
al smo uz konsultaciju jos jednog jako dobrog mehanicara Amera vratili se da prvo probamo naci problem u elektronici...

I kod druga NERMINa sam se zadrzao oko 3 dana... al smo mu usli u trag...
naravno ja sam pricao i hodao a on je kolutao ocima i moliko Boga da odem... :lol:

U glavnom... procesori koje sam ja imao su bili 100% ispravni al...
nisu odgovarali mom motoru... motor je znaci ATD (74kw) sa diznama, turbom i ECU od ASZ...
e sad imao sam procesor i od 74kw koji sam dobio uz motor al se ispostavilo da to nije taaaaaaaaaj... :icon_mad:

NERMIN je ubacio ECU od 74kw al od drugog golfa i pazi cuda... :cool:
nakon 13og porusaja auto radi... i pali i ide i gasi i stoji i svasta nesto... :lol:
al posto je kod mene ipak malo to pojacano (dizne, turbo i ostalo) uradili smo mali remap i ono sto je bitno za kraj:
motor RADI bez greske... auto ide dobro al kw cemo znati tek poslije mjerenja... :cool:

ZAHVALIO BI SE SVIM MAJSTORIMA, RAJI, FORUMASIMA KOJI SU POMOGLI
U PROCESU AL NAROCITO DRUGU NERMINU JER JE USPIO DA RIJESI PROBLEM!


p.s.
ne mogu da vjerujem koliko sam napisao... :icon_eek:

nqthdf.jpg


:cool::cool::cool:
 
Legend
RE: ... VW Golf mk2 by Liga ...

Ja vidim svi to nesto skidaju i ciste pa reko da ne ispadnem iz fola... :tooth:

Usisna i ventil...

2qvfpl4.jpg



Turbina lijepa, fina cista ko suza... ;)
5ahr0i.jpg

353av7q.jpg


Ociscena i nastiman dozer... ;)
U medjuvremenu je skopcana i napunjena klima... A/C iz mk3...
Najzasluzniji za to je tamo neki AJDIN iz Zenice, sto lik ima zivce da me trpi to nema niko... ;)


A evo neki novi detalj... uskoro jos... :grin:

2nqa3bt.jpg


A nezaobilazni BARBI se uvjek tu vrti okolo, cacka, kvari a u zadnje vrijeme i pravi...
mislim zijan... ;)
 
Legend
RE: ... VW Golf mk2 by Liga ...

Neki tamo Liga sto zaklanja nako dobre felge... :cool:
te glavni i odgovorni krivac izradu za Bordinca... :cool:

2aallrq.jpg
 
Legend
RE: ... VW Golf mk2 by Liga ...

Just Cruisin' ... :cool:

vzy3ic.jpg


2a76gc4.jpg


Malo su se Barbiju tresle ruke... al to je to... :cool:
 
Legend
RE: ... VW Golf mk2 by Liga ...

drug Dottore bio u posjeti Sarajevu... i javio se naravno... ;)
kratko druzenje, al vrijedno spomena... ;)

166kuv9.jpg
 
Legend
RE: ... VW Golf mk2 by Liga ...

Kad me nema, znaci da ima posla... ;)

A u medju vremenu, nesto... nesto je stiglo...

1442zy9.jpg



Zahvalio bi se jednom momku kojeg ne gotivim nimalo :lol: sto mi je poslao ovo... :icon_smile:

Billy HVALA... ;)
 
Legend
Ev samo da osvjezim temu... ima posla, nema se vremena... ;)

idvouu.jpg


na starom dobrom mjestu... :cool:
 
Legend
Sto bi neki rekli... Projekat... promjena ulja, filrera, dihtunga, senzor kartera...

eslvut.jpg


Rekao bi i promjena dizne, al nije uspjela jer po dobrom starom obicaju kupio sam 2 dizne koje su NEispravne,
a to se desilo prije par mjeseci tako da od reklamacije nema nista... :icon_mad:
Tacnije kupio sam 3 al je jedna vracena (otkupljena) nazad istom liku, koji me kasnije optuzio
da sam mu podvalio, jer ni ta trca nije radila kod njega... :icon_eek:
Al sama cinjenica da je isti lik trazio jednu diznu nazad (jer je njemu jedna stala u medju vremenu)
mi govori da nije ni on imao namjeru da mene izradi, jer ne bi je ponovo uzeo...

Kako god... poslije dodatnog stelovanja, motor je mirniji dosta... ;)

Pa sad izvoli... ;)
 
Legend
Kao sto ste vec vidjeli ranije, odredjeni dijelovi s golfa se prodaju po odredjenim cijenama... ;)

Westy Farovi mk2 + maska pravljena, jos nije zavrsena radi nedostatka vremena...
Treba popuniti supljine oko farova da to kulturnije izgleda... ;)

20i9bah.jpg


Prednji Bamper isto US... i ono sto nisam naveo u oglasima, uz bamper ide OEM nosac za US tablicu gratis... ;)


Stopke Golf mk2 GT US

35jcps7.jpg


Razlog prodaje je cisto finansijske prirode... s tim da su stope fixne, a sve ostalo se moze dogovarati...

nadam se boljim vremenima i ponovnom pronalasku istih stvari, al cisto sumljam da ce se to desiti,
jer i ovo sam u rasponu od 5 godina nasao, tako da nisam optimista... :icon_sad:

Sto se tica ostalog, drug, komso Kemo (Invisible) mi je zavrsio GT stope da stavim na golfa, a farove jos nisam odlucio,
sve zavisi ako nesto dobijem u cijenu ili cu sam kupiti za prvu pomoc...

A sto se tice bampera, ostajem na US sad za sad jer imam set koji sprema isto kolega s foruma za proljece da se stavi na golfa,
al u potpuno novom izdanju... ;) nije iskljucena ni opcija da stavim duboke bampere, al samo ako mi neko ponudi
u zamjenu za moje dijelove + doplata, jer kao sto reko, finansije su kljucne...

Hvala jos jednom... ;)
 
Top