VW Golf mk1 by Jusin - Komentari projekta

VW Golf mk1 by Jusin - Komentari projekta

RE: VW Golf mk1 by Jusin

i to jedva cekam vise da vidim :cool: mislim da ce bit ubjedljivo najmocniji kec :cool:

sretno u zavrsetku projekta ;)
 
Početnik
RE: VW Golf mk1 by Jusin

jos malo pa kraaajjj,,iii kada ide farbanje,tj prvo smirglanje pa farbanje za kada je zakazano??
 
Član
RE: VW Golf mk1 by Jusin

ici cemo prvo sa akrilom, neka najjeftinija varijanta, ako gdje povuku varovi da se to desi na akrilu, pa cemo onda farbati u finalnu boju.. tebali bi prekosutra farbati akril
 
Član
RE: VW Golf mk1 by Jusin

LM_Hit je napisao(la):
ici cemo prvo sa akrilom, neka najjeftinija varijanta, ako gdje povuku varovi da se to desi na akrilu, pa cemo onda farbati u finalnu boju.. tebali bi prekosutra farbati akril

Kako mislis povuku varovi nerazumem se nesto u to ali mer zanima jer prvi put cujem a trebam lakirati auto uskoro.
Da li si mislio na to da ce iz vara probiti rdja ili ce ispucati kit ili???
 
Član
RE: VW Golf mk1 by Jusin

Dimce je napisao(la):
LM_Hit je napisao(la):
ici cemo prvo sa akrilom, neka najjeftinija varijanta, ako gdje povuku varovi da se to desi na akrilu, pa cemo onda farbati u finalnu boju.. tebali bi prekosutra farbati akril

Kako mislis povuku varovi nerazumem se nesto u to ali mer zanima jer prvi put cujem a trebam lakirati auto uskoro.
Da li si mislio na to da ce iz vara probiti rdja ili ce ispucati kit ili???

tamo gdje se vari var nije 100% ravan, pa kad se pregita ne popune se sve rupice vara i onda prilikom isusivanja materijal popuni te rupice i onda se moze vidjeti linija na laku tacno tamo gdje se nalazio var. niti pukne git niti pukne lak nego bukvalno se vidi ulegnuce, ne primjeti se na prvi pogled, ali se vidi.

npr: kad se ukidaju brave, nakon sto se materijal isusi tacno se moze prepoznati gdje je bila brava u milimetar
 
Član
RE: VW Golf mk1 by Jusin

npr: kad se ukidaju brave, nakon sto se materijal isusi tacno se moze prepoznati gdje je bila brava u milimetar
[/quote]

Prvi put cujem za ovo ali ima logike i jesam vidjao na nekim autima ali rijetko ,bas me zanima na koji nacin ces to odraditi tj kako se to uopste radi .
Usput evo prelistao sam sve stranice projekta i stvarno mogu reci da ste profesionalci kad vas vidim kako radite imam osjecaj da vi petkom izlazite navece i udarate jedan drugom auta da imate sta raditi preko vikenda :icon_smile: majke mi expres ste majstori i skidam vam kapu :cool:;);););)
Pomno cu pratiti do kraja da vidim FINISH i pokoje nejasno pitanje da razrijesim :icon_biggrin:
 
RE: VW Golf mk1 by Jusin

Odlican posao, defitnitivno imate najbolja auta..A sto se tice akrila i sl. ako hoces auto da ofarbas bez greske radi se tim principom..Ili akril ili neka jeftinija baza, da uocis nedostatke i onda skidas tu boju do temelja i farbas finalnom bojom..Tako ce se raditi i moj GT Turbo..Sretno u nastavku..
 
Član
RE: VW Golf mk1 by Jusin

upravo prelistah projekat i ....mogu ti reci da sam ostao bez teksta svaka cast....:cool::cool::cool:
sve najbolje u daljim radovima...;)
 
Član
RE: VW Golf mk1 by Jusin

roki_actros je napisao(la):
Odlican posao, defitnitivno imate najbolja auta..A sto se tice akrila i sl. ako hoces auto da ofarbas bez greske radi se tim principom..Ili akril ili neka jeftinija baza, da uocis nedostatke i onda skidas tu boju do temelja i farbas finalnom bojom..Tako ce se raditi i moj GT Turbo..Sretno u nastavku..

hvala na pohvalama, mozda je ipak bolji akril, nanese se dobar sloj i moze se ispeci lak, ali ita varijanta sa bazom je vjerovatno ok
 
RE: VW Golf mk1 by Jusin

Isto je ili bazu nanio ili akril..Ako hoces dobar posao (kao ti) onda moras nanijeti jednu od te 2 stvari ;) Sretno i pisi...Pratim "sa strane" redovno ;)
 
Član
RE: VW Golf mk1 by Jusin

Napreedujete
Jedva čekam da ga vidim spremnog na točkovima
Pratim prokejat od početka, i stvarno je preehebenoo
:cool::cool::cool::cool:
 
Top