Vracanje kilometraze

Vracanje kilometraze

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ako je tako da se poistovjeti kilometraza to je ok
a to busilice,brusilice nigdje veze
samo rastavis i namjestis kilometrazu radio sam to milion puta jer crkavaju satovi pa covjek oce da to stavi kako je stvarno
al ko nije radio nije bas ni jednostavno
 
Legend
tvrdoglavi je napisao(la):
ja sam cuo da u Njemackoj to ne mozes sakrit i ako ti otkriju kad prodajes auto,placas kaznu :icon_rolleyes:
e sad da li je to tacno i cime provjeravaju ne znam,valjda neko od vas zna...

to moze na novijim autima, koji imaju ecu, i puno vise elektronike nego g2, i kad ih skopcas na kompijuter, mozes pomocu programa vratit kilometrazu, ponistit greske (airbag i slicno..)

kod golfa 2 je to sve meanicki, tako da ako vratis/zamjenis sat sa stvarnom kilometrazom, to samo znas ti i niko vise ;);)
 
Član
E imam i ja pitanje za taj sat ako on crkne jeli moguca samo njegova zamjena ili mora se cijela tabla jer kod mene g2 stao na 600k pa me nervira neznam ni koliko predjem u danu :icon_confused:
 
ma jednostavno rastavi sat, izvadi brzinomjer, jednim malim saravcigerom rastavi zubcanike drugim samo okreni onaj koji te zanima na koliko ces kilometara i gotovo samo polako radi i nek ti ruke budu ciste i suhe da ne ostaju nikakvi tragovi
 
kurbla2005 je napisao(la):
ma jednostavno rastavi sat, izvadi brzinomjer, jednim malim saravcigerom rastavi zubcanike drugim samo okreni onaj koji te zanima na koliko ces kilometara i gotovo samo polako radi i nek ti ruke budu ciste i suhe da ne ostaju nikakvi tragovi

al kad budes vraco sat moras savit granicnik i vratit kazaljku na onu crticu i onda vratis kazaljku na 20 i ispravis granicnik. inace ce ti sat lagat
 
Super Moderator
tvrdoglavi je napisao(la):
ja sam cuo da u Njemackoj to ne mozes sakrit i ako ti otkriju kad prodajes auto,placas kaznu :icon_rolleyes:
e sad da li je to tacno i cime provjeravaju ne znam,valjda neko od vas zna...

Golf 2 nema elektroniku tako da ne mogu otkrit posto mu je sat analogni
vani se inace ide u zatvor ako vratis kilometrazu i to je kod njih krivicno djelo
u novihij auta isto mozes vratiti kilometrazu i ne mogu ti to otkrit ako auto nije servisirano kod ovlastenog servisa
ako jest onda se ne moze vratit
ti na golfu 2 sa brusilicom ne mozes vratit kilometrazu jer bi moro vrtit 100 godina nemoj ni pokusavat ja sam se jednom igro sa tim na motoru i nije moglo vjeruj ;)
 
allroad je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
ja sam cuo da u Njemackoj to ne mozes sakrit i ako ti otkriju kad prodajes auto,placas kaznu :icon_rolleyes:
e sad da li je to tacno i cime provjeravaju ne znam,valjda neko od vas zna...

u novihij auta isto mozes vratiti kilometrazu i ne mogu ti to otkrit ako auto nije servisirano kod ovlastenog servisa
ako jest onda se ne moze vratit


moze, moze ;)
 
Super Moderator
GrandMaster je napisao(la):
allroad je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
ja sam cuo da u Njemackoj to ne mozes sakrit i ako ti otkriju kad prodajes auto,placas kaznu :icon_rolleyes:
e sad da li je to tacno i cime provjeravaju ne znam,valjda neko od vas zna...

u novihij auta isto mozes vratiti kilometrazu i ne mogu ti to otkrit ako auto nije servisirano kod ovlastenog servisa
ako jest onda se ne moze vratit


moze, moze ;)

sta si mislio sa tim moze moze :)
da se moze otkrit jel vracena kilometraza il da se moze vratit kilometraza ako je auto redovno servisirano :D
moze se vratit kilometraza i u servisu al ako se dogovoris sa onim ljudima iz servisa da ti ne upisu recimo 2 servisa i ti sebi vratis kilometrazu al moras i njima platit da te ne izdaju jer je krivicno djelo :D
 
Član
Moze se skontati jel vracana kilometraza ako taj koji je vracao kilometrazu niju vratio kilometrazu i na kompijuteru, ljudi to vrate samo radi prodaje na bordu a kad je skopcas na dijagnostiku imas sta vidjeti :(
 
Super Moderator
Mrva je napisao(la):
Moze se skontati jel vracana kilometraza ako taj koji je vracao kilometrazu niju vratio kilometrazu i na kompijuteru, ljudi to vrate samo radi prodaje na bordu a kad je skopcas na dijagnostiku imas sta vidjeti :(

hmmm ja sam uvjeren da to ovi sto dobro rade dobro i sakriju
jer i compu od auta se sve to uradi i vrati tako da ne mozes skontat
al ako je servisiran redovno normalno da se moze skontat jer imas sve upisano to je nemoguce sakrit sem ako se dogovoris sa onima u servisu
mozda i grijesim ne znam drug, mozda si ti vidio da se moze skontat i to je dokaz nema sta :D
al eto kazes moze se skontat ako je samo na bordu vratio al oni koji to dobro odrade vrate kompletan komp nazad :D
 
Član
Kod novih automobila se kilometraža snima i na ključ,tako da se i sa ključa može očitati stvarna kilometraža.

www.autobild.de
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
ja sam cuo da u Njemackoj to ne mozes sakrit i ako ti otkriju kad prodajes auto,placas kaznu :icon_rolleyes:
e sad da li je to tacno i cime provjeravaju ne znam,valjda neko od vas zna...

joj sta nije sve svijet cuo u njemackoj :D
cirkus pravi,samo ti njega stavi na dvije trake za trcanje i ostavi jedno mjesec i vratices jedno 1000km mozda :D
zavisi koliku brzinu trcanja stavis
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top