vožnja "pod utjecajem alkohola"

vožnja "pod utjecajem alkohola"

Član
e ovako kavu i sokove ne pijem već dugo u 90% je to piva. Samo jedna 0.33
to bi na mene bilo ispod 0.5 promila. Ali u slučaju udesa dali bi bilo problema. Vozačku imam 2 ipo godine i imam 21 god. Dali moram imat 0.0?
 
Član
Imao bi problema jer voziš automobil pod utjecajem alkohola.. Dozvoljena kolicina alkohola u krvi 0.03 promila, al to ti je u prijevodu 0.0 promila :D
 
Član
Mislim da samo prvu god kad polozis moras uvijek imati 0.0 (ispravite me ako grijesim), nakon toga do 0.03 se tolerise.
 
Član
Ako imas ispod 0.3 promila, to se smatra kao 0.0 prilikom udesa. Ovo kazem iz poudanih izvora jer mije kolega imao nedavno udes, udario ga covjek a on popio 1h šprije toga pivu jednu i kad je puhao bilo 0.2 i nista mu nije receno, samo receno uredu je, ispod je 0.3...
Sad opet ti imas kratko vozacku sto kod tebe bi policajac smatrao kao da si alkoholicar i da cesto pijes i vozis jer si mlad bla bla bla...
 
BHT Ovisnik
moras imati 0.0
kolko god da imas racuna ti se da si pod utjecajem alkohola jer nemas 3 godine vozacku, ja ti mogu uslikat gdje mi je pisao kaznu u Zenici đubre jer sam ima 0.2,a vozacku sam imao 2 god i 10mj, sat vremena se peglao sa mnom ,zvao druge policajce u 3h u noci da bi nasao koji je clanak da me kazne jer zna da moram imat 3 god vozacku,a bio sam fin i uljudan, pa skontajte sta je, uglavnom kaznio me i jos nisam niti cu platiti kaznu, ali po zakonu ispod 3 god moras imati 0.0
 
Član
pa koliko je to 0,3? je li dovoljno da pomirises rakiju, i da naduvas preko tih 0,3? :D
Ovisi o tvom organizmu, šta si jeo itd.
Jednom sam pojeo ćevape i posle toga čašicu rakije i pivu. 20 min akon toga sam puhao 0.00. A jednom sam na prazan želudac popio 3 velike pive i 5 sati nakon toga napuhao 1.02, mal me infrakt nije trefio.

Ali za jednu pivu od 0.33 dl nebi trebao imati preko 0.3.

Da ovdje piše 21 g ili 3 g. vozačke
http://bihamk.ba/index.php?option=c...-krvi&catid=1:servisne-informacije&Itemid=119

A ništa pit vodu još pola godine :D
 
skoro sam popusio kaznu i mogu vam napisati sledece. vozacku imam godinu i 8 mjeseci. i naduvo sam 0.1 i reko mi je da ne smijem imati nista jer sam pocetnik. a pocetnik je onaj ko ima vozacku manje od 2 godine. preko dvije godine vozacke smijes imati 0.3promila i nemas problema. a to sa godina i slicno nema nikakve veze. jer covjek ima 30 godi i tek polozi i on nije pocetnik. mislim gluposti. to pocetnik ili ne igra ulogu samo starost vozacke dozvole. ako je preko 2 godine stara nisi pocetnik i smijes imat 0.3 ako nije starija vise od 2 godine ne smijes imat kapi alkohola. tacnije ne smijes naduvati nista. to je sigurno 100% sto vam pisem.
 
moras imati 0.0
kolko god da imas racuna ti se da si pod utjecajem alkohola jer nemas 3 godine vozacku, ja ti mogu uslikat gdje mi je pisao kaznu u Zenici đubre jer sam ima 0.2,a vozacku sam imao 2 god i 10mj, sat vremena se peglao sa mnom ,zvao druge policajce u 3h u noci da bi nasao koji je clanak da me kazne jer zna da moram imat 3 god vozacku,a bio sam fin i uljudan, pa skontajte sta je, uglavnom kaznio me i jos nisam niti cu platiti kaznu, ali po zakonu ispod 3 god moras imati 0.0
sta si popio i koliko? cisto orjentaciono da imam.
bilo bi gotivno na par dana imati onaj alko test. cisto da se ustelim i naucim svoje mogucnosti :D
 
zakon.png

Ako vam treba dodatno tumacenje zakona, obratite se nekom pravniku. Ali misim da je sasvim jasno. To koliko se moze popiti zavisi od covjeka do covjeka. Nece naduvati isto neko od 120kg i 60kg.
 
Top